Προς το περιεχόμενο

The Big Bang Theory


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η σειρά έχει τρομερό γέλιο. Και συνεχώς βελτιώνεται! Από σήμερα είναι διαθέσιμο και το 6ο επεισόδιο.

 

Σήμερα βγήκαν και υπότιτλοι στο GreekTVSubs για τα 3 πρώτα. ;)

 

ΥΓ: Δίκιο δεν είχα, Priv, που σου πέταξα τα επεισόδια στο DVDRW; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή σειρά. Όταν διάβασα το θέμα της μου φάνηκε λιγάκι χαζό (όπως και του Chuck άλλωστε), αλλά τελικά αυτές οι δύο είναι από τις καλύτερες της σαιζόν και δεν είναι τυχαίο ότι ήταν από τις πρώτες που πήραν το ΟΚ για full season.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρεσει κανεις την κοπελια, που μου την δινει στα νευρα απο μια αλλη sitcom, ειναι χαλαρα απο τις καλυτερες κωμικες σειρες για την φετινη χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xmmm den mporo na po oti mou arese. Entaksei ta nerd jokess einai kalo na petagontai sporadika, alla mia seira me ateleiota nerd jokes apla einai kourastikh. Einai sympathitiko alla mexri ekei. Oyte sta top 50 ton kalyteron komodion ths teleytaias 3etias den tha to baza. Eida 3 epeisodia kai h alithia einai mexri ta misa tou deuterou hmoun etoimos na ta sbhso ola, alla kapos me krathse, gi auto anti gia xalia thn leo sympathitikh seira

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
xmmm den mporo na po oti mou arese. Entaksei ta nerd jokess einai kalo na petagontai sporadika, alla mia seira me ateleiota nerd jokes apla einai kourastikh. Einai sympathitiko alla mexri ekei. Oyte sta top 50 ton kalyteron komodion ths teleytaias 3etias den tha to baza. Eida 3 epeisodia kai h alithia einai mexri ta misa tou deuterou hmoun etoimos na ta sbhso ola, alla kapos me krathse, gi auto anti gia xalia thn leo sympathitikh seira

 

Συμφωνώ αλλά μάλλον επαυξάνω. Είπα να της δώσω μια δεύτερη ευκαρία πέρα από ό,τι είδα σε youtube. Βρήκα 6 επεισόδια. Είδα 3/4 από το πρώτο και πολύ αντέξα imho. Μετά φάγαν σβήσιμο όλα. Τίποτα στο σκηνικό δε μου άρεσε. Οι ηθοποιοί είναι αντιπαθητικοί και στο πρώτο τουλάχιστο επεισόδιο δεν έχουν "ζεσταθεί" καθόλου, τα αστεία "προσπαθούν" υπερβολικά, και απο γέλιο 0 στο πηλίκο. Δεν είναι για μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai diabazontas edo ta sxolia perimena kati poly asteio, alla epesa apo ta synefa kyriolektika. To leo auto dioti to humour pou exei se kamia fash den me ekane na gelaso dynata peran ton 2 deuterolepton, eno ta sxolia edo legane gia trelo gelio!! Xamogelasa isos esoterika se kapoies stigmes alla os ekei! Afou to pio asteio pou brika sta 2 prota epeisodia htan h kartela pou tou egrapse me to sarcasm. Alla anebenei kai synithizeis oxi omos se shmeio na sou po kakos ta sbhses

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο σωστα το εθεσε μαλλον ο praetorian.Δεν ειναι για σας.

 

Προφανως γουσταρετε πιο mainstream αστεια(να χτυπησει καποιος σε κολωνα,να πατησει μπανανα κλπ).

Το επιπεδο του χιουμορ της σειρας ειναι ανωτατο,πολυ παραπανω απο οσο δειχνει η ισως καταλαβατε .Ουτε συζητηση σε τροπο σκεψης χιουμορ με chuck και pushing daisies αν και οι 2 τελευταιες δεν ειναι ιδιου τυπου σειρες με tbbt.

 

Ουτε εγω επιασα τον εαυτο μου να γελαει δυνατα αλλα ποιος ειπε οτι στην εξυπνα διατυπωμενη αττακα ειναι κρητηριο το ποσο δυνατα θα γελασεις.Ουτε στα frineds επιανα τον ευατο μου να γελα δυνατα εκτος απο συγκεκριμενες φορες,ουτε στο joey,my name is earl κλπ.

 

Μη φτανω στο αλλο ακρο να το βγαλω αριστουργημα,αλλα ειναι μια πολυ καλη 20λεπτη σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προφανως γουσταρετε πιο mainstream αστεια(να χτυπησει καποιος σε κολωνα,να πατησει μπανανα κλπ).

Το συμπέρασμα σου είναι αυθαίρετο. To χιούμορ στα Scrubs, Office, Extras, Earl και Seinfeld (to say the least) -που βρίσκω καλύτερο- δε θα το κατέτασσα στην κατηγορία των "mainstream jokes" που αναφέρεις. (βέβαια κανένα από τα παραπάνω δεν ειναι sitcom με εξαίρεση ίσως το Seinfeld που και πάλι...). Επίσης το Pushing Daisies δεν είναι sitcom. Ούτε το Chuck.

 

Είπα τη γνώμη μου για τη σειρά. Δεν περιμένω να συμφωνήσει κανείς μαζί μου, αλλά όχι και να μου καλουπώνει το χιούμορ μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...