Προς το περιεχόμενο

mp3 player


1234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσωπικα δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου mp3 με ηχειο, οπως δεν ειχε πεσει στα χερια μου και καποιο walkman τις πιο παλιες εποχες, δεν ξερω αν σε βολεψει κατι στην κατηγορια επαγγελματικων recorders, οπως αυτα που χρησιμποποιουν οι δημοσιαγραφοι δεν το εχω ψαξει καθολου, ωστοσο αν βαλεις στο τερμα την ενταση και εχεις ησυχια μπορεις να ακουσεις "μια χαρα" απο τα ακουστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ, πάλι, μάλλον σ' αυτό θα καταλήξω: http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=870595&specs=extended

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν ξέρω αν μπορώ να βάζω λίστα με τραγούδια που θέλω να ακούσω (δηλαδή να βάζω π.χ. 10 συγκεκριμένα κομμάτια με τη σειρά που θέλω - κι ας έχει μέσα και 300 κομμάτια το mp3 player - να μην παίζουν όπως να 'ναι δηλαδή). Αυτό είναι και το σημαντικότερο για μένα, αν μπορεί κάποιος που το έχει ή κάποιος γνωστός του ή το έχει δοκιμάσει ή οποιαδήποτε γνώμη τέλος πάντων, θα με βοηθήσει πολύ να με καθοδηγήσει μιας και είμαι από επαρχία και δεν υπάρχει εδώ κάποιο κατάστημα με τέτοια είδη να πάω να δοκιμάσω.

Επίσης με ενδιαφέρει κι εμένα αυτό που είπε ο φίλος προηγουμένως, να έχει αναπαραγωγή μουσικής χωρίς ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα θα πω οτι μια φιλη μου εχει ενα παρομοιο trancend δεν ξερω πιο, και η ποιοτητα κατασκευης δε μου αρεσε καθολου...(προσωπικη αποψη παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάει στο πλαίσιο κι εγώ όταν ήθελα να αγοράσω mp3 player πριν από μέρες και το είδα και από κοντά.Ούτε εμένα μου άρεσε η ποιότητα κατασκευής μπορώ να πω.Αλλά όπως και ο disqualified έτσι κι εγώ εκφράζω προσωπική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ, η ποιότητα κατασκευής είναι κάτι που με ενδιαφέρει μπορώ να πω. Με βοηθήσατε πολύ πραγματικά. Τώρα, από την άλλη, είμαι ακόμα πιο μπερδεμένος μιας και δεν ξέρω τι να διαλέξω πάλι :)

Προτιμώ, πάντως, να καθυστερήσω να το αγοράσω λίγες μέρες και να αξίζει αυτό που θα πάρω. Γι' αυτό και το ψάχνω (έστω και από εδώ) και ειλικρινά με βοηθάτε πολύ.

Όσον αφορά αυτό: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.661138 το mp3 player, με προβληματίζει το πόσο θα κρατάει η μπαταρία του μιας και έχει μεγάλη και έγχρωμη οθόνη. Τώρα αν κάποιος πάλι το έχει δοκιμάσει ή το έχει κάποιος ή κάποιος φίλος του κλπ, ας μου απαντήσει σχετικά με την μπαταρία του, με την ποιότητα κατασκευής του (αν είναι αρκετά ανθεκτικό) και αν μπορείς να κάνεις λίστα και να ακούς τα τραγούδια που θέλεις να ακούσεις (άσχετα από το πόσα έχει μέσα το mp3 player).

Ευχαριστώ πολύ και πάλι παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα με προβληματίζει αν μπορεί να παίξει χωρίς ακουστικά. Άμα το μπορεί και το κάνει αυτό θα το παραγγείλω αμέσως. Μιλάω για το INNOVATOR MP3 PLAYER 4GB OLED 399I FM RADIO BLACK.

 

Άμα το πάρω θα αγοράσω το 4gb. Εκτός αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι καλύτερο με τα χαρακτηριστικα που αναφέρω παραπάνω. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1234 δεν έχω αυτό που λες εσύ αλλά έχω αυτό το οποίο είναι ίδιο απλά διαφέρει στην χωρητικότητα,το ραδιόφωνο(το δικό μου δεν έχει) και στο ότι δεν παίζει video.Η ποιότητα κατασκευής είναι μια χαρά μπορώ να πω,άλλωστε creative είναι αυτή.Η αυτονομία είναι θέμα χρήσης καθαρά αν ακούς όλη μέρα μουσική θα φύγει πιο γρήγορα η μπαταρία αλλά και πάλι δεν έχεις πρόβλημα,το φορτίζεις και είσαι μια χαρά.Στο δικό μου υπάρχει δυνατότητα δημιουργίας playlist(αυτό που ζητάς,να φτιάξεις λίστα με συγκεκριμένα τραγούδια για να ακούσεις ανεξάρτητα από το πόσα έχεις μέσα) οπότε πιστεύω και στο δικό σου θα έχει(αν κάνω λάθος ας με διορθώσει όποιος ξέρει για να μη λέω και βλακείες).Πάντως μη σε παραπλανά η photo από το e shop,η συγκεκριμένη σειρά mp3 player είναι μικροσκοπική(σαν σπιρτόκουτα είναι)και η οθόνη δεν είναι και τόσο μεγάλη(εγώ περίμενα την οθόνη μεγαλύτερη μέχρι που το πήρα στα χέρια μου και το είδα).Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρουν τα video στο player,αλλά κι εγώ στην αρχή πήγαινα για κάποιο creative zen v plus αλλά μου είπανε ότι σε τέτοια οθόνη δεν θα ευχαριστηθώ video και τελικά πήρα άλλο.Ίσως θες να το ξανασκεφτείς αν θες και video στο player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

slipknot ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Να σου πω την αλήθεια, δεν με ενδιαφέρει καθόλου το video αλλά θέλω οπωσδήποτε να έχει ράδιο.

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι αν παίζει μουσική και χωρίς ακουστικά, αν έχει δηλαδή κάποιο ηχείο να ακούγεται και χωρίς ακουστικά (μάλλον δεν γίνεται αυτό, αλλά ρωτάω από περιέργεια). Με την μπαταρία καταλαβαίνω πως είναι θέμα χρήσης και δεν υπάρχει κάποιος στάνταρ χρόνος που κρατάει, ξέρεις όμως αν γίνεται να αγοράσεις και μια εφεδρική μπαταρία ή όχι;

Όσον αφορά αυτό με τη λίστα των τραγουδιών (να βάζεις μια λίστα με τραγούδια που θες να ακούσεις) προφανώς θα γίνεται και σε αυτό, μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ηχείο δεν έχει,ο μόνος τρόπος για κάτι τέτοιο είναι να αγοράσεις ξεχωριστά ηχεία για να ακούσεις μουσική με αυτό τον τρόπο.Για εφεδρική μπαταρία δεν γνωρίζω καθώς δεν βλέπω στο mp3 player κάποιο καπάκι πχ για να βγάλεις την μπαταρία(κάτι που με έχει βάλει σε σκέψεις...ας πούμε πως πάθει κάτι η μπαταρία,πώς την αλλάζεις ??).Αν γνωρίζει κάποιος ας ρίξει ένα post αν μπορεί να μάθουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντικο ρολο στην αυτονομια παιζει το κατα ποσο το πειραζεις κατα τη διαρκεια της αναπαραγωγης, αν προχωρας ή πηδας τραγουδια, ή γενικα το ψαχνεις, αν το αφησεις ησυχο και παιζει μονο, θα κρατησει σαφως πιο πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, εντάξει, αλλά σε περίπτωση ζημιάς της μπαταρίας για κάποιο λόγο, γίνεται να πάρεις άλλη, για το συγκεκριμένο μοντέλο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.661138 ;

Και αν ναι, μήπως υπάρχει και κάποια άλλη μπαταρία που να κάνει σε αυτό το mp3 player και να είναι μεγαλύτερης ισχύος;

Το ξέρω, ρωτάω πολλά, αλλά ίσως να ξέρει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρει κάποιος και μπορεί να απαντήσει θα ήταν χρήσιμο μιας και με απασχολεί κι εμένα αυτό το θέμα.Τώρα που το έχω και έχω παρατηρήσει την κατασκευή του αναρωτιέμαι τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση,αν παραδείγματος χάρη πάθει τίποτα η μπαταρία πώς την αλλάζεις.Το μόνο που έχω σκεφτεί είναι ότι πρέπει να το στείλεις σε καμιά αντιπροσωπία αν και αυτό θα ήταν ταλαιπωρία πιστεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mp3 player με ηχειο εβγαζε η Samsung και το ειχε το Πλαισιο αλλα δεν βλεπω κατι πλεον.Δεν ηταν και φθηνο ομως...Το παρακατω ειναι.

 

http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2006/08/SamsungK5-thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα μετά το post του rallista μου ήρθε.Το συγκεκριμένο player το έχει στο electro world.Αυτό συγκεκριμένα,στο site το έχει 99 Ε αλλά σε διαφημιστικό που έχω το έχει 89 Ε,μάλλον σε προσφορά.Δεν ξέρω κατά πόσο το έχουν ακόμα μιας και στο διαφημιστικό στη 1η σελίδα λέει ''Ισχύει από 08/11/2007 έως 14/11/2007'' και ένας φίλος μου που είχε αγοράσει εξωτερικό δίσκο σε προσφορά από εκεί μου είχε πει πώς όταν πήγε είχαν μείνει μόνο 2,δηλαδή φεύγουν πολύ γρήγορα.Όποιος ενδιαφέρεται πάντως μπορεί να ρίξει μια ματιά(επειδή κάποιος αν θυμάμαι καλά ανέφερε πως θέλει player με ηχείο εξωτερικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν το Zen V Plus των 4GB βγαίνει σε μαύρο χρώμα με την πορτοκαλί παραλλαγή, αυτό το λίγο πορτοκαλί δηλαδή που έχει γύρω από το joystick και στο πλαϊνό σημείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...