Προς το περιεχόμενο

Σύκριση x1950pro,7600gt,2600xt. Επείγον!!!


bogkolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος μπορεί να βοηθήσει για το ποιά από τις 3 θα πρότεινε ας το κάνει άμεσα σας παρακαλώ.Επίσης,αν ξέρει κάποιος ποια από τις 3 έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις τροφοδοσίας ?

 

* Να τονίσω ότι ενδιαφέρομαι μόνο για αυτές τις 3 και καμια άλλη. Ξέρω ότι οι 8800gt γ****ε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Moderators

Καλυτερη μακραν η Χ1950pro.

Ενσωματωμενος HD video αποκωδικοποιητης: Hd2600XT.

Μεγαλυτερες απαιτησεις σε ρευμα: X1950Pro (θελει περιπου 25-28Α στο +12 του τροφοδοτικου για να δουλεψει σωστα). Με ενα 400ρι καλο ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερη μακραν η Χ1950pro.

Ενσωματωμενος HD video αποκωδικοποιητης: Hd2600XT.

Μεγαλυτερες απαιτησεις σε ρευμα: X1950Pro (θελει περιπου 25-28Α στο +12 του τροφοδοτικου για να δουλεψει σωστα). Με ενα 400ρι καλο ειναι οκ.

+1 σωστος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν βάζαμε και την 7900gt στην αναμέτρηση τι θα πρότεινες?

Πάντως και εγώ την χ1950pro σκεφτόμουν,αλλά φοβάμαι το 400άρι μου.Είναι περίπου 4 χρονών....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολυ απλα δες ποσα Α δινει στην +12 γραμμη του, απο το αυτοκολλητο που ειναι κολλημενο πανω στο τροφοδοτικο.

Και την 7900GT να βαλεις, Χ1950Pro θα ελεγα. (αν και η 7900GT καταναλωνει πιο λιγα και εχει μεγαλυτερο overclockability).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μηπως ειχε 2 γραμμες για τα +12 βολτ, αλλα μπααααα!

Δε θα τη σηκωσει δυστυχως. Μη σου πω ουτε καν την 2600ΧΤ δε θα σηκωσει...

Τα ξαναλεμε αυριο, καληνυχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Kudos @ GeorgeMan mwe.

2) Η 1950 pro έχει αναφερθεί άπειρες φορές ότι δεν ενδείκνυται σε no-name psu <400W (λόγω Α όχι W για να μην παρεξηγούμαι)

3) Γιατί δεν χώνεις και την 2900gt σαν επιλογή αφού είναι στα ίδια λεφτά 100-150? Αυτή την στιγμή είναι η δεύτερη κάρτα σε λόγο απόδοση/τιμή πίσω από την 8800gt. //Αν και εγώ δεν θα έπαιρνα με τίποτα κάρτα τώρα πριν δω bench από την νέα σειρά της Ati σε 2 βδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ilos ο λόγος που ρωτάω για αυτές συγκεκριμένα είναι διότι το pc που έχω τώρα θα το κρατήσω για 8 μήνες max οπότε κοιτάω να βρω καμιά μεταχειρισμένη καρτούλα.χ1950προ παίζουν 2 καλές προσφορές στις αγγελίες του insomnia οπότε ήθελα γνώμες σε σχέση με τις άλλες.

 

Κάτι άλλο,τι θα προτείνατε εσείς : Να πάρω μια mobo s478/pci-e και μια x1950pro ή να αρκεστώ στην 6800ΛΕ (έχει γίνει ultra απο riva tuner,θέλω να πιστεύω τουλάχιστον) αγοράζοντας μόνο μια mobo που να εχει AGP 8x(ω ναι, η mobo μου είναι 4χ :-)) και άντε κανα Gb μνήμη ακόμα?

Δε μιλάω για απόδοση,ξέρω τι είναι καλύτερο, ρωτάω απλά αν αξίζει να δώσω καμια 150ε σε μια λύση που θα κρατήσει 8μήνες μαχιμουμ.Θα ήθελα πάντως να δω αν η 6800 θα έχει σημαντική διαφορά στο 8χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...