Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, CometRyzen είπε

Η ανάλυση που έβαλα ειναι 900p man, απλά λόγω windowed mode τρώγει λίγα pixel η μπάρα από πάνω, και άρα προσαρμόζει και τα πλαινά για να κρατηθούν οι αναλογίες. 1440*900 βάλε σε windowed και θα σου βγεί η ανάλυση που τρέχω. Τα υπόλοιπα είναι με crazy preset vulkan.

Εσύ δίκιο έχεις, εγώ όμως άκρη δεν έβγαζα.

Ποιά 900p? Νομίζεις μου το έδινε σαν επιλογή? Γιατί νομίζεις πήγα να το φτιάξω από το .ini?

Το Vulkan επιτρέπει μόνο borderless...οπότε εξαρτάσαι αποκλεισιτκά από την native της οθόνης σου. Εγώ είμαι σε 16:9, εσύ σε 16:10...δεν γίνεται με αυτόν τον τρόπο να έχουμε ίδια ανάλυση.

Τα υπόλοιπα που γράφω, πάντως, σε δικαιώνουν ως προς το game logic.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

4 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Εσύ δίκιο έχεις, εγώ όμως άκρη δεν έβγαζα.

Ποιά 900p? Νομίζεις μου το έδινε σαν επιλογή? Γιατί νομίζεις πήγα να το φτιάξω από το .ini?

Το Vulkan επιτρέπει μόνο borderless...οπότε εξαρτάσαι αποκλεισιτκά από την native της οθόνης σου. Εγώ είμαι σε 16:9, εσύ σε 16:10...δεν γίνεται με αυτόν τον τρόπο να έχουμε ίδια ανάλυση.

Τα υπόλοιπα που γράφω, πάντως, σε δικαιώνουν ως προς το game logic.

Κάτσε ρε συ, εγώ με vulkan έτρεξα windowed. Όχι borderless. Δεν έχω 16:10, 32:9 έχω 😋

Τεσπα δεν είναι θέμα ποιος έχει δίκιο, δοκιμές κάνουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kkatzos με tiltare τώρα το ram setup ότι νανε μου βγάζει το calculator βάζω τα φαστ τα κατέβασα και ένα τσακ και τίποτα.. αν έχεις να προτείνεις ποια timmings να αλλάζω μόνο τα οποία θα δείξει και διάφορα τώρα κάνω ένα τεστ απλά με το xmp να δω τι σκορ θα βγάλει σε μερικά σημεία πάντως υπάρχει διαφορά με 20-25 fps προς τα κάτω 😂

Άντε να παίρνει λίγο ακόμα η RAM ... αύριο το πρωί θα είναι η πάστα στο eshop για να φτιαχτεί το μπλοκ αλλά δεν νομίζω να είναι το θέμα εκεί σε αυτό το bench μαξ 64 πήγε το CPU

Screenshot_12.jpg

12.png

μπορεί να είναι λόγο απο την έκδοση του game εσύ έχεις είδα 292 ενώ εμενα είναι 505 @kkatzos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

@kkatzos με tiltare τώρα το ram setup ότι νανε μου βγάζει το calculator βάζω τα φαστ τα κατέβασα και ένα τσακ και τίποτα.. αν έχεις να προτείνεις ποια timmings να αλλάζω μόνο τα οποία θα δείξει και διάφορα τώρα κάνω ένα τεστ απλά με το xmp να δω τι σκορ θα βγάλει σε μερικά σημεία πάντως υπάρχει διαφορά με 20-25 fps προς τα κάτω 😂

Άντε να παίρνει λίγο ακόμα η RAM ... αύριο το πρωί θα είναι η πάστα στο eshop για να φτιαχτεί το μπλοκ αλλά δεν νομίζω να είναι το θέμα εκεί σε αυτό το bench μαξ 64 πήγε το CPU

Screenshot_12.jpg

12.png

μπορεί να είναι λόγο απο την έκδοση του game εσύ έχεις είδα 292 ενώ εμενα είναι 505 @kkatzos

ειναι απο την εκδοση μην ασχολεισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ειναι απο την εκδοση μην ασχολεισαι

Άρα τσάμπα κάθομαι και σφίγγω 2 ώρες 😂 20-30clear cmos έγιναν πάνω από 3800 mhz δεν πάει πάντως θα πρέπει να χαλαρώσω timmings 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Άρα τσάμπα κάθομαι και σφίγγω 2 ώρες 😂 20-30clear cmos έγιναν πάνω από 3800 mhz δεν πάει πάντως θα πρέπει να χαλαρώσω timmings 

πανω απο 3800 δεν προκειται να πας οτι και να κανεις , εκτος αν κατεβασεις το if που δεν λεει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

ειναι απο την εκδοση μην ασχολεισαι

To 59% gpu bound? Ο 8700 έβγαζε 99 σε μενα. Η demo δεν είναι αυτή?

Στις 16/6/2020 στις 5:45 ΜΜ, kkatzos είπε

Για βρες ένα run από τη 292.

--------------------

Εδώ ενός φίλου με 8700Κ στη 237 έκδοση

στοκ και @4.8 και τα δύο με μνήμες 3200 XMP.

8700K @ 4.8 & 3200 XMP.jpg

8700K stock & 3200 XMP.jpg

Εδώ ίδια έκδοση με του φίλου σου. Βέβαια τρέχω άλλα settings, πάνω από τα highest. 

 

tr custom.gif

Επεξ/σία από CometRyzen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CometRyzen είπε

To 59% gpu bound? Ο 8700 έβγαζε 99 σε μενα. Η demo δεν είναι αυτή?

Εδώ ίδια έκδοση με του φίλου σου. Βέβαια τρέχω άλλα settings, πάνω από τα highest. 

tr custom.gif

ειναι η 505 του demo που δεν εχει καμια σχεση με την τελευταια official και η 237 βγαζει παραπανω απο την τελευταια ,γενικα αν δεν εχεις ιδια εκδοση διαφερουν τα νουμερα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, akoinonitos είπε

πανω απο 3800 δεν προκειται να πας οτι και να κανεις , εκτος αν κατεβασεις το if που δεν λεει

αν είχα λεφτά για να αλλάξω ραμ θα τις είχα στείλει στο miami με σφεντόνα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

αν είχα λεφτά για να αλλάξω ραμ θα τις είχα στείλει στο miami με σφεντόνα 😂

μια χαρα ειναι οι μνημες σου ρε και Bdie Να ειχες παλι μεχρι 3800 θα πηγαινες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...