Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα 3DM 2006 με την G92 8800GTS μαμά σε Vista Ultimate x64 με 169,25 drivers.

Από εβδομάδα που ίσως έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο θα αρχίσω να την ψάχνω και αυτήν.

 

8800gtsx64df4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1769

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Την Thermalright ultra 120, σε Abit IP35 pro,με μνημες 800αρες Xtreem. Βασικα μου εκανε εντυπωση η μεγαλη αυξηση ρευματος που ηθελε.

Σκεφτομουν για υδροψυξη και εγω αλλα επειδη δεν εχω δει ποτε μου πως ειναι ενα καλο wc συστημα, τι εξαρτηματα κτλ θελει, και οσο και να διαβασα δε μπορεσα να καταλαβω τις λεπτομερειες δεν το τολμησα. Επισης μου φαινονται αρκετα τα λεφτα τους και εχω την εντυπωση οτι πιανουν χωρο και εκτος κουτιου. Αμα βγουν οι penryn μπορει να το ψαξω και πιο πολυ, αλλα τοτε δε θα χρειαζεται κ τοσο το μεγαλο o/c ! :lol:

 

Η ψυκτρα σου (εχω την extreme) ειναι καλυτερη απο πολλα συστηματα υδροψυξης, κυριως στο load. Επισεις αν δεν εχεις κανα τερας κουτι σαν το staker η υδροψυξη (που θα κανει και δουλεια) δεν θα χωρεσει μεσα στο κουτι. Επισεις λυσεις οπως φρεον και phase changing κοστιζουν περισσοτερο απο ολοκληρο τον επεξεργαστη.

 

Τωρα για τους penryr, συμφωνα με το anandtech.com, που δοκιμασε τις O/C επιδοσεις του QX9650, ειδαν τεραστια αυξηση στην καταναλωση watt. Απο ενα σημειο και μετα για 600ΜΗz (3.8GHz-4.4GHz) διπλασιαζονταν η καταναλωση watt και εφτανε καπου στα 250watt -μονο ο επεξεργαστης-, απο τα 54watt που καταναλωνει στα 3GHz!

 

To αρθρο τελειωνει με το σωστο τιτλο intelligent overclocking, τωρα ποσο intelligent ειναι να κανεις O/C εναν επεξεργαστη των 1000ε δεν ξερω.

 

Nα παρεις τον Q9300 ή τον Q9450 και να τους πας μεχρι 3.8GHz με ψυξη των 50ε ειναι intelligent Ο/C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγιές μεγιές :-) δώσε λίγο στον quad και σπρώξε την κάρτα να δούμε τι λέει

Thx :mrgreen: τον Quad συνήθως τον έχω @3.6 αλλά δοκιμάζω κάτι στην Maximus και τις μνήμες για αυτό το test είναι @3.2. Θα φάνε τα ανάλογα ανεβάσματα σιγά σιγά όταν βρω λίγο ελεύθερο χρόνο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Nα παρεις τον Q9300 ή τον Q9450 και να τους πας μεχρι 3.8GHz με ψυξη των 50ε ειναι intelligent Ο/C.

 

Tο εχω διαβασει το συγκεκριμενο αρθρο. Για τον Q9450 περιμενω αλλα να δουμε και σε τι τιμες θα μας τον πασσαρουν. Αν ειναι πολυ ακριβος θα βρω εναν μεταχειρισμενο Q6600 σε ξεφτιλα χρηματα που θα πουλιουνται τοτε (ή και καινουργιος παλι θα πεσει)... και θα ναι τουρμπο το μηχανηματακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oraios sting3R vale omos 1280x1024 ekei kanoun oloi metriseis,pantos h karta sou prepei na anevainei kai allo pigene th sto theo

 

1280 x 800 ? Lol πως έγινε αυτο :o 1280χ1024 το είχα ... αχχ λες γι'αυτο να κατάφερε να περάσει τα 13κ ? φτουυ θα ξαναδοκιμάσω μόλις πάω σπίτι.

 

ΥΓ. Προτείνετε καμιά μνημούλα στο άλλο νήμα που έκανα ρε παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμα με μαμά την G92 8800GTS αλλά με τον Quad στην συχνότητα που τον έχω για 24/7.

 

Κατι τρεχει με τα vista, το score μου φαινεται χαμηλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...