Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

παιδια με το συστημα της υπογραφης μου εχω φτασει fsb 240 με 15 multi και μολις παω να το ανεβασω λιγο δεν με βαζει στα win. μπορω να κανω τπτ ή το mobo ειναι στα ορια του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστε και εμενα απο το 3DMARK06: 2640

το pc μου ειναι: P4 3.00GHz, 1 GB RAM TWINMOS 233MHz(an kai to mobo mou ipostirizei 533 den kserw giati), GeForce 7600GS 256MB AGP @ 420core 420Mem

 

το μονο προβλημα που ειχα ηταν οτι ειχα παρα πολλα κολληματα στα cpu tests. τωρα ψαχνομαι πως να κανω οc στον επεξεργαστη(προβληματα με την mobo....)

post-20673-12906295719_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα και με Ρ4 δεν περιμενα και παρα πολλα στο 3DMARK06...

να σε ρωτησω, στην 7600gs ποσο λες να ανεβασω τον πυρηνα και την μνημη? τα εχω 420 αλλα δεν το παλεψα και πολυ χθες το βραδυ.... με stock cooling παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι για 470 πυρηνα και 430 μνημη.... αλλα παραλληλα προσπαθω να βρω τροπο να ξεφορτοθω την στοκ παθητικη ψηξη που εχει και να βαλω πανω ενα καλο ανεμηστηρακι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Albatron 7600gs 256MB AGP 8x... επειδη θελω να της κανω καλο oc θελω να βαλω ανεμηστηρακι που θα αποδιδει καλυτερα... ετσι κι αλλιως,ο θορυβος δεν με νοιαζει γιατι εχω lcd-tft τηλεοραση και δουλευω το pc απο αλλο δωματιιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρεύματα.... ?

 

τωρα το εχω στα 1,69V

αλλα εδωσα κι αλλο, το πηγα 245 το fsb αλλα παλι δεν με εβαζε στα win...μπορω να κανω καμια ταρζανια ρε vatos_locos να ανεβω κι αλλο?:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλάρωσε τις μνήμες σου λίγο και δες τι γίνετε 1,69 είναι υπερβολικά πολύ vcore

 

κοιτα οι μονες επιλογες που εχω απο πλευρας μοbo για τα ρευματα στο cpu ειναι +5%, +7,5% και +10% απο το στοκ.τωρα το εχω στο +7,5 γιατι αν θυμαμαι καλα δεν ειναι stable με +5%...τι εννοεις να χαλαρωσω τις μνημες?να ανεβασω τα timings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...