Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικά κάτι δεν τρέχει στα sVista για αυτό το σκορ είναι χαμηλό για sVista είναι καλό σε Xp θα ήταν καλύτερο και φαντάζομαι οτι το τρέχει με όλα τα apps να τρέχουν στο background

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε.Επιτελους θα αρχησω να βλεπω και πανω απο 1κ στα 3dmark.(αυριο μου ερχετε η καρτουλα,Ανασταση)

Ασχετο αλλα για να μην φαω καμια πικρα περιπου ποσα amperonia θελει στην 12αρα μια 3850?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα τα έχεις τα 15k σπρώξε λίγο την κάρτα :P

Θα έρθει η ώρα της ;) δεν θα την γλυτώσει :P

 

φαντάζομαι οτι το τρέχει με όλα τα apps να τρέχουν στο background

Σωστός είσαι ;)

 

Η συνέχεια από εβδομάδα που θα έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε.Επιτελους θα αρχησω να βλεπω και πανω απο 1κ στα 3dmark.(αυριο μου ερχετε η καρτουλα,Ανασταση)

Ασχετο αλλα για να μην φαω καμια πικρα περιπου ποσα amperonia θελει στην 12αρα μια 3850?

 

Το OCZ 450w που εχω δινει 26A στα +12V, πανω στο PC εχω: 1xC2D μονιμα πανω απο 3GHz, 2GB ram, 2xATi HD 3850, mobo asus p5b deluxe, 1xHDD WD raptor, 1xHDD samsung 500GB, 2xdvd drivers, 4x120CM ανεμιστηρες, 1x Soundblaster audigy, 1x Καρτα TV και ειμαι ΟΚ.

 

Μαλλον η πικρα θα ειναι αλλου, θα φας bottleneck απο τον p4, επισεις ελπιζω αυτη η assrock να εχει τουλαχιστον 8χ pci-e, γιατι αν εχει 4x χανεις ακομα ενα 1k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το OCZ 450w που εχω δινει 26A στα +12V, πανω στο PC εχω: 1xC2D μονιμα πανω απο 3GHz, 2GB ram, 2xATi HD 3850, mobo asus p5b deluxe, 1xHDD WD raptor, 1xHDD samsung 500GB, 2xdvd drivers, 4x120CM ανεμιστηρες, 1x Soundblaster audigy, 1x Καρτα TV και ειμαι ΟΚ.

 

Μαλλον η πικρα θα ειναι αλλου, θα φας bottleneck απο τον p4, επισεις ελπιζω αυτη η assrock να εχει τουλαχιστον 8χ pci-e, γιατι αν εχει 4x χανεις ακομα ενα 1k.

 

χ16 εχει....(παλι καλα)

Λιγο bottleneck το περιμενω ετσι κιαλιος.

Αρα εγω με ενα 400αρι και 14amp πρεπει να ειμαι καλημενος..(αλλιως παμε για Chieftec 500w)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο, X1300 is looking really good ... ;) Και τί είναι αυτό ?

 

12779623xe2.jpg

 

 

Where did you find that little Q6600 monster my friend ? :confused: :-D

 

 

Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά 1) για την προσπάθεια που όλοι σας κάνετε και 2) που κρατάτε ζωντανό αυτό το thread ;)

 

Καλά Χριστούγεννα ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αδερφή μου αποφάσισε να τρέχει τα γραφιστικά της σωστα ;) αλλά μου έβγαλε πολύ χαμηλό σκορ γιατί είναι τελείως untweaked το σύστημα

και δεν μου τον δίνει άλλο να τρέξω και τα υπόλοιπα :-( εν αναμονή θα τον ξανά τσιμπίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί έπαιξα και εγώ με έναν 4400 under water και μία P5K Deluxe ενός φίλου μου ... Τελευταία φορά είχαμε φτάσει τα 3.1GHz @ stock cooling ... 3800MHz φτάσαμε, μετά έκανε τα δικά της η Asus ... Mε μπόλικο tweaking κάναμε ένα καλό sub 13min SPi 32M ;) ... Και έτσι τελειώνει οριστικά το benchmarking μέχρι το καλοκαίρι ... :-( Πού χρόνος για τέτοια ? ...

 

Δεν πειράζει όμως, το καλοκαιράκι θα γίνονται benchies μόνο με dice ... τότε θα τα πούμε ... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χ16 εχει....(παλι καλα)

Λιγο bottleneck το περιμενω ετσι κιαλιος.

Αρα εγω με ενα 400αρι και 14amp πρεπει να ειμαι καλημενος..(αλλιως παμε για Chieftec 500w)

 

Απο το τροφοδοτικο δεν νομιζω να εχεις προβλημα, δεν εχει τρελες απαιτησεις η 3850.

---

 

Πρεπει να χτυπησα ταβανι, δεν παει αλλο, βαρια βαρια να περασω τις 7000 και στο SM2.0. Τρωω bottleneck απο τον επεξεργαστη και απο την δευτερη pci-e 4x.

post-32889-129062957695_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πάει παραπάνω ο cpu ; oc sτην vga ;

 

Στα 3.6 κρασαρει, τωρα το fsb στα 515 να φταιει, η cpu δεν παει αλλο, οι 800αρες μνημες δεν αντεχουν πανω απο 1020MHz? Δεν ξερω...

 

Τωρα οι καρτες αντεχουν μεχρι 750MHz/1000MHz, ισως και κατι παραπανω με τερμα τους ανεμιστηρες. Modded bios δεν παιζει. Μονο vmod και καλυτερη ψυξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...