Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Doc1355 δεν είναι stock αυτά τα ρολόγια του ss - και επίσης πέρνα με enter όλες τις σκηνές πριν το F9 (και high priority @ valley) γιατί δεν είναι και τοοοοόσο καλό score και μάλλον σου φταίει το min :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1485

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Ορίστε και τα τελικά αποτελέσματα σε 1080p Valley από εμένα. Οι μνήμες άντεξαν μέχρι 1650, αλλά σε run 1225/1650 έπεσε πολύ throttling (υποθέτω λόγω ρεύματος αφού η κάρτα είναι [email protected]) και έκαναν και την εμφάνισή τους μερικά artifacts οπότε κατέβασα την μνήμη στα 1625 για ένα bench run και το άφησα εκεί.

 

 

post-61034-0-81373600-1379631788_thumb.png

 

 

Οπότε θα συμβιβαστώ με ένα -5% για να μην είναι εντελώς στο όριο η κάρτα (κυρίως από ρεύμα) και για περισσότερα fps μάλλον θα πάω για Xfire. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Doc1355 δεν είναι stock αυτά τα ρολόγια του ss - και επίσης πέρνα με enter όλες τις σκηνές πριν το F9 (και high priority @ valley) γιατί δεν είναι και τοοοοόσο καλό score και μάλλον σου φταίει το min :)

Θα σου ποσταρω το πρωι Τασο γιατι εχω κλεισει το pc τωρα!

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι βγαζω παραπανω;

Μηπως τρεχει τιποτα απο πισω; Αλλα multi βγαλαμε ακριβως ιδιο.

Παρεπιπτοντως μολις εβαλα και το hotfix και το ετρεξα παλι, ανεβηκε το score στο 4 Threads ακριβως σαν το δικο σου και περασε για λιγο τα 7200 στο Multi. Σε single εμεινε ακριβως ιδιο. Να φανταστω το εχεις βαλει το hotfix;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παμε για κανενα νουμερακι !!!

Fx [email protected]

Giga 760 +60 +400

Fire Strike

il8p.jpg
 

και ενα Fire Strike σε Extreme Preset

8vwp.jpg
 
παμε και ενα Valey
Giga 760 +96 +514
Extreme Preset
yvxx.jpg
 
 

 

 
 
 
 
 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Caution

 

Λοιπόν Τάσο όπως σου είπα,ορίστε το run.

Stock Clocks με disabled sli..αν και με τους τελευταίους drivers τα min έπεσαν λιγάκι και πάλι όμως ίδιο και παραπάνω score με το +70 +100 του παιδιού;

 

Κάτι δεν πήγε καλά μάλλον στο δικό του run γιατί είναι μεγάλη η διαφορά σε clock,θα έπρεπε να είναι 2-2.5 frames πάνω!

 

 

Valley_Benchmark_stock_clocks.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Doc Θα περιμένα παραπάνω μαξ από 770 πάντως, ακόμα και στοκ. Επίσης τι έχεις κάνει και έχεις 27.5 μιν :o

εγώ νομίζω ότι τα νούμερά του είναι απολύτως φυσιολογικά κι άλλες στοκ 770 εκεί παίζουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας αποτελέσματα από 760 και την  7950 μου (90-92 μαξ με OC) θα τα περίμενα λίγο παραπάνω, αλλά και σε συνδυασμό με το 27.5 μιν που δείχνει ένα σαφέστατα ισχυρότερο τσιπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Doc1355 matchάρω τις μνήμες σου και έρχομαι με run - γιατί δεν νομίζω ότι θυμάμαι λάθος... μισό! :)

 

edit: Λοιπόν 1150*/1752 και σε x8 pci-e γιατί πάνω έχω άλλη κάρτα. Και αρκετά κουρασμένα 7άρια. Παίζεις 65MHz πάνω οπότε η λογική λέει ότι θα έπρεπε να είσαι ~100 πόντους παραπάνω. Nothing major δηλαδή αλλά όταν έχεις κέφια δες για τίποτα processes που λογικά σε στραγγαλίζουν.

 

1152-albums111-picture15469.jpg

 

*no turbo or throttle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας αποτελέσματα από 760 και την  7950 μου (90-92 μαξ με OC) θα τα περίμενα λίγο παραπάνω, αλλά και σε συνδυασμό με το 27.5 μιν που δείχνει ένα σαφέστατα ισχυρότερο τσιπ.

μα είναι σαφέστατα ισχυρότερο, αυτό δε χωράει αμφιβολία

 

και στη περίπτωση της 770 μπορείς να πεις ότι η διαφορά στη τιμή αντικατοπτρίζεται και στις επιδόσεις σε αρκετές περιπτώσεις και σε ένα πολύ καλό βαθμό , κάτι που δε συνέβαινε για κανένα λόγο στην 680 που ήταν πανάκριβη χωρίς λόγο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω, απλά μου φαίνεται περίεργο να έχει τόσο αέρα εκεί που ζορίζεται μια 7950/760 (είναι ένα ~20% πάνω στα μιν καρέ) αλλά στα μαξ να βγάζει σχεδόν το ίδιο... Μιλάω μόνο για Valley btw όχι γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...