Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοειται ρε σι την απλη,την ghz πως να την περασει,το oc gained δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο φανταζεσαι.Νταξει στα 3 παιχνιδια που εχουν καλους driver η Νv ισως να την φτασει ( Crysis3,Far Cry3,Battlefield 3) αλλα το oc πρεπει να ειναι το αντιστοιχο των παιδιων απο πανω,δεν βλεπεις συχνα 760 πχ στα 1900mhz.. Στο Valley μπορει να ευνοειται στα παιχνιδια οχι τοσο.

 

αναλογα το παιχνιδι? εδω ας πουμε την παταει

NVIDIA-GeForce-GTX-770-Performance-Chart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, καλά αυτό είναι nVidia game, however τέτοιες διαφορές δεν βλέπεις μεταξύ nVidia και AMD σε τίτλους που είναι optimized για την δεύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε, καλά αυτό είναι nVidia game, however τέτοιες διαφορές δεν βλέπεις μεταξύ nVidia και AMD σε τίτλους που είναι optimized για την δεύτερη.

 

δυστηχως σε πολλα παιχνιδια που ειναι nv-friendly δεν εχουν bench αντιθετα σε αρκετα amd-friendly βρισκεις πιο ευκολα

 

τεσπα! θεωρω οτι στα περισσοτερα games στοκ(ghz) vs oced 760 την εχει η δευτερη

Επεξ/σία από kyriakosm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομουνα καποια στιγμη να εδινα την 7970 που εχω κ να επερνα μια 770gtx η την gigabyte η καμια asus.αξιζει  απο πλευρας αποδοσης η οχι?αλλα να πω την αληθεια το σκεφτομαι πιο πολυ οτι η 770 εχει λιγοτερη καταναλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αναλογα το παιχνιδι? εδω ας πουμε την παταει

NVIDIA-GeForce-GTX-770-Performance-Chart

 

Μην το πας εκει γιατι θα σου βαλω Hitman και Grid2 ,οπου εκει ακομα και η 7870 περναει την 760 xD

Ξεχασα να διευκρινησω οτι παντα αναφερομαι στα παιχνιδια που εχοουν και οι δυο εταιριες ισαξιους drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πας εκει γιατι θα σου βαλω Hitman και Grid2* ,οπου εκει ακομα και η 7870 περναει την 760 xD

Ξεχασα να διευκρινησω οτι παντα αναφερομαι στα παιχνιδια που εχοουν και οι δυο εταιριες ισαξιους drivers.

 

αυτο λεμε bro! μην επαναλαμβανεσαι!

 

σιγα τα  cartoons* :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, καλά αυτό είναι nVidia game, however τέτοιες διαφορές δεν βλέπεις μεταξύ nVidia και AMD σε τίτλους που είναι optimized για την δεύτερη.

grid2, ξερα, και ακομα μεγαλυτερη διαφορα βασικα.

Πραγματικα, επαναλαμβανομαστε χωρις λογο, παιζοντας ενα παιχνιδι χωρις τελος, και καποιος, εν γνωση του, παντα προκαλει

 

 

αναλογα το παιχνιδι? εδω ας πουμε την παταει

NVIDIA-GeForce-GTX-770-Performance-Chart

Καλα παντου την παταει, ξεκολλα σαν παραδειγμα κραταμε το splinter cell, που δικαιως παρουσιαζεις. Για την ιστορια, ποιανου site δανειζεσαι την photo? 

(μην πεις techspot, μην πεις techspot...)

δυστηχως σε πολλα παιχνιδια που ειναι nv-friendly δεν εχουν bench αντιθετα σε αρκετα amd-friendly βρισκεις πιο ευκολα

 

τεσπα! θεωρω οτι στα περισσοτερα games στοκ(ghz) vs oced 760 την εχει η δευτερη

αλιμονο αν ειχε τοσο μικρο oc headroom ωστε να μην την φτανει! αλλα με "τεζαρισμενους πηκνωτες" φιλε saiz, οριακα δεν αναφλεγεται.. Κλεμμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απορω γιατι του φιλου μου η 760 που εχω στο pc,βγαζει τετοιο σκορ στο Valley :

 

760_oc_valley.jpg

 

Τελευταιοι drivers που κυκλοφορουν. +90core,+630 mem=1175/1245boost 1810mem .Κλειστα σχεδον ολα τα προγραμματα.. Και μην μου πειτε φταινε τα 100Mhz τα της memorys για διαφορα 3-4fps... Περιεργο :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομουνα καποια στιγμη να εδινα την 7970 που εχω κ να επερνα μια 770gtx η την gigabyte η καμια asus.αξιζει  απο πλευρας αποδοσης η οχι?αλλα να πω την αληθεια το σκεφτομαι πιο πολυ οτι η 770 εχει λιγοτερη καταναλωση.

Με την καμία. Κάτσε στα αυγά σου, ειδικά αν έχεις τίμιο κομμάτι. Σιγά τις ώρες που είσαι σε load και θα σε σώσουν τα 30-35w παραπάνω...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι λες ε?την msi της υπογραφης μου εχω!απλα ειχα ενα μετρητη ξες που μπαινει στην μπριζα κ μετραει τα watt και ειδα κατι νουμερα γ.....α.ειμαι 1150 core και 1500 memory με 1256v χωρις oc μονο με το διακοπτακι της καρτας που εχει επανω!Πχ στο bf3 εδειχνε καταναλωση 400+watt στο skyrim full modded με enb series Κτλ μπορει και 500watt!για το δε 3d11 περιπου 600watt.χαχαχαχα.να εδειχνε τοσο λαθος το μηχανακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...