Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1485

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

@Doc Θα περιμένα παραπάνω μαξ από 770 πάντως, ακόμα και στοκ. Επίσης τι έχεις κάνει και έχεις 27.5 μιν :o

 

 

@Doc1355 matchάρω τις μνήμες σου και έρχομαι με run - γιατί δεν νομίζω ότι θυμάμαι λάθος... μισό! :)

 

edit: Λοιπόν 1150*/1752 και σε x8 pci-e γιατί πάνω έχω άλλη κάρτα. Και αρκετά κουρασμένα 7άρια. Παίζεις 65MHz πάνω οπότε η λογική λέει ότι θα έπρεπε να είσαι ~100 πόντους παραπάνω. Nothing major δηλαδή αλλά όταν έχεις κέφια δες για τίποτα processes που λογικά σε στραγγαλίζουν.

 

*no turbo or throttle

 

 

Απαντώ και στους 2!

 

Τρέχω τα benchmarks χωρίς να κάθομαι να κλείνω processes που τρέχουν από πίσω οπότε λογικά όλο και κάτι θα με κόβει..

Btw και το δικό μου run αυτό είναι σε x8 Pci-e γιατί δεν έχω ξεκουμπώσει την δεύτερη από πάνω,το προηγούμενο στην σελίδα 532 είναι σε x16 αλλά με παλαιότερους drivers και είναι ίδιο με αυτό που βγάζεις εσύ Tάσο..50.5 fps :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για να βαλω ενα απογευματινο !! :-D

valey 

extreme preset

Giga 760 @ +96 +824

 

EDIT SOS ΕΠΕΜΒΑΙΝΩ ΓΙΑ  ΝΑ AΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΟΡ ΠΑΡΘΗΚΕ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΗ  ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟΔΟΣΗ

 

z1am.jpg
Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ΄οτι βλεπω η 760 εχει φτασει την 7970 τουλαχιστον στα benchmarks!!ισχυει το ιδιο και για τα παιχνιδια?

έχω την εντύπωση οτι στο συγκεκριμένο benchmark τα πάνε ιδιαίτερα καλά οι κάρτες της nvidia.Aλλα και στα παιχνίδια δεν έχω παράπονα απο την κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ΄οτι βλεπω η 760 εχει φτασει την 7970 τουλαχιστον στα benchmarks!!ισχυει το ιδιο και για τα παιχνιδια?

μαλλον απο αυριο θα αρχιζω να βαζω και διαφορα μπεντσακια απο παιχνιδια  !!

απλα δε βρηκα πολυ χρονο να κανω δοκιμες και ειναι ολα σε στοκ η καρτα 1150(1200 boost) 1500 !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση οτι στο συγκεκριμένο benchmark τα πάνε ιδιαίτερα καλά οι κάρτες της nvidia.Aλλα και στα παιχνίδια δεν έχω παράπονα απο την κάρτα.

 

Μπορει να ειναι ετσι οπως τα λες!το εχω παρατηρησει και εγω!

μαλλον απο αυριο θα αρχιζω να βαζω και διαφορα μπεντσακια απο παιχνιδια  !!

απλα δε βρηκα πολυ χρονο να κανω δοκιμες και ειναι ολα σε στοκ η καρτα 1150(1200 boost) 1500 !!

αντε δωσε μερικα gaming benchmarks να δουμε τι γινεται!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται ρε σι την απλη,την ghz πως να την περασει,το oc gained δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο φανταζεσαι.Νταξει στα 3 παιχνιδια που εχουν καλους driver η Νv ισως να την φτασει ( Crysis3,Far Cry3,Battlefield 3) αλλα το oc πρεπει να ειναι το αντιστοιχο των παιδιων απο πανω,δεν βλεπεις συχνα 760 πχ στα 1900mhz.. Στο Valley μπορει να ευνοειται στα παιχνιδια οχι τοσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...