Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχαχαχαχα γιατι ρε μια χαρα καρτουλα ειναι...Τι 1200 τι 1300...3 fps διαφορα υπαρχουν στο gaming ασε που παιζω παντα με safe voltage..:P 

 

Θα ερθει ομως και η ωρα που θα τη παω και πανω απο 1,212..:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

όπως έχω ξαναπεί,τα benchmarks πρέπει να γίνονται με τις βέλτιστες ρυθμίσεις στα cotrol panels γιατί κακά τα ψέματα πολλοί  μπαίνουν στον πειρασμό να τα πειράξουν χωρίς να το παραδεχτούν και έτσι μένει στα κρύα του λουτρού και να σπάει το κεφάλι κάποιος που ακολουθεί τους δίθεν κανόνες των benchmarks και να μήν ξέρει τί έγινε και έχει μικρότερα αποτελέσματα.Οπότε βάλτε όλοι  tweaks στιν ρυθμίσεις για να είναι δίκαιο και να μήν κρύβεται κανείς πίσω απο το δάχτυλό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα κ πρεπει να τρεχουν με ολα τα επιτρεπομενα tweaks ολοι οσοι τρεχουν benchmarks.εγω το χω πει απο την αρχη αυτο κ εχω παραθεσει μαλιστα κ το συγκεκριμενο λινκ που λεει ξεκαθαρα ενα ενα πια tweaks επιτρεποντε.εγω τα ακολουθω κατα γραμμα ετσι κ αλλιως λογω του οτι ποσταρω τα σκορ μου για την καταταξη αλλα καλο θα ειναι να το κανουμε κ εδω ετσι ωστε να τρεχουμε ολοι με τις ιδιες ρυθμισεις κ οχι σκορποχωρι..

 

 

 

σε οτι αφορα τα ρολογια μου ειναι 1215 με 1779 στα 1212 κ δεν παει ουτε χιλιοστο πανω κ πλεον οτι κανω απο επεξεργαστη απο δω κ περα που θα τον τιναξω σε λιγο στα 5,3....κ υπομονη μεχρι να παρω κ την τριτη κ τελος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι προσωπικα δεν τα κανω ποτε τα tweaks και εσεις καντε οτι θελετε.το θεμα δεν ειναι τα σκορ,το θεμα ειναι οσο το δυνατον πιο real life καταστασεις.εκτος και εαν στα παιχνιδια εχετε τα tweaks.

ασε που εχω απενεργοποιησει τον catalyst.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι προσωπικα δεν τα κανω ποτε τα tweaks και εσεις καντε οτι θελετε.το θεμα δεν ειναι τα σκορ,το θεμα ειναι οσο το δυνατον πιο real life καταστασεις.εκτος και εαν στα παιχνιδια εχετε τα tweaks.

ασε που εχω απενεργοποιησει τον catalyst.

 

 

εγω τα βαζω ρε συ θανο γιατι παω για νουμερο κ οποιος θελει ακολουθει,αυτο εννοουσα κ πριν..στα παιχνιδια εννοειται οτι τα εχω ολα τερμα ως εκει που δεν παει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι οπως ειναι στην εγκαταση, δεν εχω πειραξει κατι :P

ωραιος..θα σου πω το απογευμα..τωρα λεω να ξεκινησω το valley.. :shock:

 

αν αργησω πολυ σημαινει οτι παιχτηκε μπουμ.. αν επιζησει θα βγαλω σιγουρα 5600.

 

 

live απο το κινητο: δεν μας την εκανε κ πολυ τη χαρη....5550..ξαναπροσπαθω

 

παω για 5,4

Επεξ/σία από Prowler3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξης προβλημα στο Valley... μολις ξεκιναει το bench και οι δυο καρτες εχουν usage 99% μετα απο λιγο στην μια πεφτει στο 50% και ριχνει και ρολογια στον πυρηνα.... καμια ιδεα?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξης προβλημα στο Valley... μολις ξεκιναει το bench και οι δυο καρτες εχουν usage 99% μετα απο λιγο στην μια πεφτει στο 50% και ριχνει και ρολογια στον πυρηνα.... καμια ιδεα??

 

περασες bios να υποθεσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...