Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μια bonus συγκριτικη με το πριν και μετα αφου τη τραβηξα/ανεβασα και αυτη, για να φανει καλυτερα η διαφορα

το steelseries ηταν μαλιστα για μενα  πιο φθηνο απο το razer, δηλαδη παιρνεις πολυ mousepad για τα λεφτα σου :P

 

IMG_20130603_180734_zpse59501b2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το ποντικι που εχω γιατι παιζει σε ολες τις επιφανειες ?  :mellow:

δεν χρειαστηκα ποτε μαους παντ  :blink:

 

Μια ζωή, απευθείας πάνω στο γραφείο. Ποτέ, κανένα πρόβλημα...

 

Έχει ροδέλα;

 

Τη ροδέλα που λειτουργεί και σα middle button λες; Φυσικά, αλλά τι σχέση έχει αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ζωή, απευθείας πάνω στο γραφείο. Ποτέ, κανένα πρόβλημα...

 

Και εγώ το ίδιο. Μια ζωή σε γραφείο χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγνοείτε τότε ότι αρκετοί έχουν τζάμι στο γραφείο τους, ή αρκετά λουστραρισμένη επιφάνεια, με αποτέλεσμα να καθρεπτίζει η δέσμη και να είναι σχεδόν αδύνατο να λειτουργήσει σωστά το ποντίκι.

 

Εγώ που έχω μασίφ ξύλο οξιάς, πάλι δε λειτουργούν σωστά τα οπτικά ποντίκια.

 

Δεν είναι και πολλές οι επιφάνειες πάνω στις οποίες λειτουργούν 100% απροβλημάτιστα τα οπτικά ποντίκια, χωρίς να χρειάζεται mousepad, ή έστω ένα κομμάτι ύφασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ δουλεύει και πάνω στο γραφείο αλλά στο mousepad ''γλιστράει'' ακόμα καλύτερα το ποντίκι...

Για να πας από mousepad σε χωρίς mousepad χρειάζεται ΜΕΓΑΛΗ προσπάθεια προσαρμογής πάντως :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το ποντικι που εχω γιατι παιζει σε ολες τις επιφανειες ?  :mellow:

δεν χρειαστηκα ποτε μαους παντ  :blink:

Γιατί το δικό σου μπορεί να είναι laser/darkfield ή bluetrack ή δεξερωγωτιάλλο.

 

Ναι οκ δουλεύει και πάνω στο γραφείο αλλά στο mousepad ''γλιστράει'' ακόμα καλύτερα το ποντίκι...

Συμφωνώ. Μπορεί να δουλεύει και χωρίς αλλά για μερικούς το pad βοηθά στο γλίστρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγνοείτε τότε ότι αρκετοί έχουν τζάμι στο γραφείο τους, ή αρκετά λουστραρισμένη επιφάνεια, με αποτέλεσμα να καθρεπτίζει η δέσμη και να είναι σχεδόν αδύνατο να λειτουργήσει σωστά το ποντίκι.

 

Προσωπικά δεν το αγνοώ. Όντως στις - πολύ - γυαλιστερές επιφάνειες, το mousepad είναι απαραίτητο. Η επισήμανσή μου είχε να κάνει με τις πιο «συνηθισμένες» επιφάνειες, που υπάρχουν στα περισσότερα γραφεία.

 

Δεν είναι και πολλές οι επιφάνειες πάνω στις οποίες λειτουργούν 100% απροβλημάτιστα τα οπτικά ποντίκια, χωρίς να χρειάζεται mousepad, ή έστω ένα κομμάτι ύφασμα.

 

Νομίζω ότι είναι οι περισσότερες.

 

Γιατί το δικό σου μπορεί να είναι laser/darkfield ή bluetrack ή δεξερωγωτιάλλο.

 

Το δικό μου πάντως - από το πρώτο μου οπτικό, μέχρι το τωρινό - το οποίο μόνο πάνω σε γυαλί δε δουλεύει (φυσικά...), είναι πάντα αυτό το ...extreme:

 

 

 

 

wmo440.jpg

 

 

 

 

Ανήκει σε κάποια από τις παραπάνω κατηγορίες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...