Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιες καλύτερες φωτογραφίες με RGB φωτισμό στο κουτί.

 

Εξαιρετικά όμορφος, αλλά βλέποντας την οθόνη για μία ακόμα φορά καταλαβαίνω τον λόγο που δεν θέλω να ξαναδω ips οθόνη μπροστά μου.Τουλάχιστον με τα τωρινά τους προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο setup φίλε. Παρατηρώ και πολλά κοινά πραγματάκια με το δικό μου, όπως ακουστικά, mousepad και καρέκλα :P

 

Εξαιρετικά όμορφος, αλλά βλέποντας την οθόνη για μία ακόμα φορά καταλαβαίνω τον λόγο που δεν θέλω να ξαναδω ips οθόνη μπροστά μου.Τουλάχιστον με τα τωρινά τους προβλήματα.

 

Και ποια είναι αυτά που φαίνονται ειδικά στην εικόνα? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο setup φίλε. Παρατηρώ και πολλά κοινά πραγματάκια με το δικό μου, όπως ακουστικά, mousepad και καρέκλα :P

 

 

Και ποια είναι αυτά που φαίνονται ειδικά στην εικόνα? :P

Ολοι εχουμε αυτο το mousepad,δεν εισαστε εσεις ξεχωριστοι,ουτε αδερφες ψυχες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο setup φίλε. Παρατηρώ και πολλά κοινά πραγματάκια με το δικό μου, όπως ακουστικά, mousepad και καρέκλα :P

 

 

Και ποια είναι αυτά που φαίνονται ειδικά στην εικόνα? :P

Δηλαδή το χαλκογκρι μαύρο και το ips glow δυσκολεύεσαι να τα δεις...Σε οθόνη του 500ρικου να σημειώσω (αν δεν απατώμαι)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι εχουμε αυτο το mousepad,δεν εισαστε εσεις ξεχωριστοι,ουτε αδερφες ψυχες :P

 

Καλά ισχύει. 10 ευρώ είναι εξαιρετικό vfm :P

 

Δηλαδή το χαλκογκρι μαύρο και το ips glow δυσκολεύεσαι να τα δεις...Σε οθόνη του 500ρικου να σημειώσω (αν δεν απατώμαι)...

 

IPS glow έχει και η δικιά μου και πίστεψε με το παρατηρώ μόνο σε κάτι μαύρα loadings από games. ΠΟΥΘΕΝΑ αλλού. Και χίλιες φορές να έχω αυτό που γίνεται μια στο τόσο παρά να βλέπω μόνιμα αυτά τα ξεπλυμένα χρώματα από TN ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι tn μου λέτε ρε σεις, πλάκα μου κάνετε;Έχω να πάρω tn οθόνη από το 2006 ή 2007. Δεν υπάρχουν στον ορίζοντα αυτά τα πάνελ για εμένα εδώ και μια δεκαετία ακόμα και στα 150€. Απλά επειδή με έχει κουράσει τρομερά το ips glow εάν δεν το εξαλείψουν δεν ξανακουμπάω ips οθόνη, ας είναι η καλυτερότερη και ανεξαρτήτως τιμής. Στο γραφείο δεν με πειράζει γιατί έχω το φως από πάνω μου, έχω και αρκετό φως γενικότερα και γι' αυτό ξαναπήρα ips οθόνη πριν μερικούς μήνες.Στο σπίτι όμως που συνήθως είμαι στον υπολογιστή μεταμεσονύκτιες ώρες και το φως είναι πίσω μου, η κατάσταση είναι δραματική ακόμα και εάν δεν κοιτάζω την οθόνη υπό κλίση.Βέβαια όλα αυτά είναι σχετικά.Ανάλογα τι ζητάει ο καθένας, τι χρήση κάνει και σε τι συνθήκες και τι τον ενοχλεί περισσότερο.Εμένα η γυαλάδα πλέον με ενοχλεί απίστευτα.Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω 500ρικο ή χιλιάρικο να αλλάξω οθόνη και να έχω πάλι τα ίδια.

 

Ρε συ phanis, την 2711 δεν είχες κι εσύ απ' ότι θυμάμαι για καιρό;Δηλαδή δεν σε ενοχλούσε τη νύχτα σε κάτι πέρα απόoffice και browsing σε λευκό φόντο;

 

Τέσπα, εντελώς offtopic όλα αυτά, απλά μια θλιβερή διαπίστωση έκανα.Για τον εαυτό μου κυρίως.Οι υπόλοιποι προφανώς και δεν χρειάζεται να την ασπαστούν και αντιστρόφως.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι, τη U2711 έχω ακόμα.

 

Υπό γωνία και σε (πολύ) σκοτεινό φόντο ναι, έχω θέμα. Αλλά δεν την έχω για να βλέπω ταινίες σε διάφορες γωνίες.

Για desktop την έχω και ακόμα τη χαίρομαι.

Και σε gaming με σκοτεινό περιβάλλον πάλι δεν έχω πρόβλημα.

Βέβαια, δεν έχω σχεδόν ποτέ φωτισμό στο χώρο, ειδικά όταν παίζω. Όχι λόγω του glow, αλλά επειδή ούτως ή άλλως δε θέλω φώτα στο δωμάτιο.

 

Δε λέω ότι είναι τέλεια, αλλά την εποχή που την πήρα τουλάχιστον, υπήρχαν καλύτερες εναλλακτικές σε αυτά τα χρήματα; Ούτε μία.

Ή μήπως δεν είχαν προβλήματα τα τότε VA;

 

Τώρα, μετά από 6-7 χρόνια λογικά θα υπάρχουν καλύτερες επιλογές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικά όμορφος, αλλά βλέποντας την οθόνη για μία ακόμα φορά καταλαβαίνω τον λόγο που δεν θέλω να ξαναδω ips οθόνη μπροστά μου.Τουλάχιστον με τα τωρινά τους προβλήματα.

30 δευτερόλεπτα φωτογραφία ρε 'συ σε απόλυτο σκοτάδι από γωνία. 

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από Heatspreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο σπίτι, νέο γραφείο, νέο Project:

 

I give you...

 

 

 

The Tentacle Rape!

 

post-50176-0-89463600-1512249485_thumb.jpg

 

 

 

Μετά από κάπου μια ώρα, με αρκετά ράβε-ξήλωνε, κοπανήματα στο κάτω μέρος του πάγκου, επικλήσεις στα θεία και με τα δεματικά να τελειώνουν (φυσικά) στο πιο κρίσιμο σημείο, κάπως συμμαζεύτηκε η κατάσταση.

 

 

post-50176-0-17111300-1512250041_thumb.jpg

 

 

Περισσότερα από αύριο, που θα δω με πιο καθαρό κεφάλι τί μπορώ να κάνω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...