Προς το περιεχόμενο

Ποιά σειρά/ές σας έχει εντυπωσιάσει με τα μηνύματα που "περνάει" στον κόσμο?


Stathiss19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα προσωπικά μου έχουν κάνει ιδιαίτερη εντύπωση τρείς νεανικές-κοινωνικές κατ'εμέ σειρές..οι: Dawson's Creek, One Tree Hill και Friday Night Lights! Κάθε μια τους περνάει ξεχωριστά μηνύματα για την σημασία της φιλίας, την αδελφικότητα , τον ρατσισμό , τον αγώνα για επιτυχία στη ζωή και στη σταδιοδρομία του καθενός..απο την άλλη σειρές όπως το Prison Break , το Traveler οδηγούν την σκέψη μας σε γεγονότα που δεν είναι ίσως μόνο κινηματογραφικά-τηλεοπτικά αλλά που ίσως συμβαίνουν ή έχουν ήδη συμβεί και λέω ίσως για να μην χαρακτηριστώ ως συνωμοσιολόγος..Σίγουρα υπάρχουν υπερβολές στα πλαίσια της πώλησης αυτού του υλικού στο ευρύ κοινό αλλά τα μηνύματά τους με κάνουν και χαίρομαι ιδιαίτερα..Εσείς ποιές έχετε κατά νού....:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Law and Order φυσικα, το mainline

 

Καθε υποθεση ειναι βασισμενη σε προσφατο-για την Αμερικη- περιστατικο και το κυριοτερο, παρουσιαζει παντα 2 αποψεις ωστε να διαλεξει ο θεατης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Kατά σειρά σπουδαιότητας:

 

1. To Californication.

 

2. Το House (συγκεκριμένα ο χαρακτήρας του Gregory House)

 

3. Tο Boston Legal (συγκεκριμένα ο χαρακτήρας του Alan Shore).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Dawson's Creek, μου άρεσε θυμάμαι πως είχε πάρει μάλιστα βραβείο γιατί είχε πιο πολλές αγκαλιές από ότι φιλιά (τουλ στους 1ους κύκλους)

 

2) Californication, αν κ λίιιγο επικίνδυνο αυτό που προβάλει το κάνει πολύ όμορφα και επιτυχημένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για το offtopic αλλά μιας και έγινε αναφορά και απο άλλο μέλος εκτός απο μένα να ενημερώσω οτι έχω ενημερώσει τον tonypapadovic περί σύστασης ομάδας για υπότιτλους της σειράς Dawson's Creek αλλά δέν έτυχε μάλλον να μου απαντήσει..όταν ενημερωθώ θα ενημερώσω και εγώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stathis δν ξέρω που μου έστειλες pm, δεν μου ήρθε τίποτα, αποκλείεται να μην σου απαντούσα, αν δεν σου κάνει κόπο ξαναστείλε μου. Ειλικρινά και να μου έστειλες δεν θυμάμαι, ζητώ συγνώμη προκαταβολικά αν είναι δικό μου το λάθος.

 

Λυπάμαι γιαυτό αλλά αν μου είχε έρθει δεν υπήρχε περίπτωση να μην σου απαντούσα, αν όχι αμέσως, μόλις μπορούσα. Τι να πω.

 

Σορρυ για το οφφ τόπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...