Προς το περιεχόμενο

cooler gia 6750


kostass13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

me thn 9500 ti thermokrasies prepei na exw????thn evala kai exw 35-38 sto xalaro kai 42-43 sto full....

cpu 6750 sta 3.2ghz...einai ok???

 

Οταν λες full δεν πιστευω οτι εννοεις με τπτ streching και τετοια ε ? γιατι αν ναι (που δεν μπορω να το πιστεψω) τοτε ειναι αψογα !

 

Αλλα απο την αλλη αν εννοεις μετα απο παιχνιδια κτλ να παιζει στους 42-43'C τοτε για να ειμαι ειλικρινης δε με συγκινουν αυτοι οι 7-8'C (και αν) διαφορα σε σχεση με stock.Ελπιζω η thermalright να ριχνει παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μήπως θα έπρεπε να ξέρουμε και σε τι mobo θα μπέι η ψύκτρα? απο ότι ξέρω δεν κάνουν όλες οι ψύκτρες σε όλες τις μητρικές.

 

και εγώ την 9500 έχω, απολύτως ευχαριστημένος, αλλα σε μελλοντική αναβάθμηση δεν ξέρω αν θα την φορέσω και στον καινούριο. και στο site τουε έχουν καιρό να ανανεώσουν τις λίστες με της συμβατές μητρικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με μητρική Εγώ την 9500 την έχω στην παλιά μου μητρική QDI για Pentium 4 και δεν μου δημιούργησε πρόβλημα χώρου ή ασυμβατότητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me thn 9500 ti thermokrasies prepei na exw????thn evala kai exw 35-38 sto xalaro kai 42-43 sto full....

cpu 6750 sta 3.2ghz...einai ok???

 

ξανακανε την εγκατασταση απο την αρχη.βαλε αρκετη παστα,καλυψε ολο τον επεξεργαστη,και λιγισε λιγακι προς τα πανω,την λαμαρινα που ενωνει cpu με ψυχτρα.ετσι μετα θα την σφυξεις ακομα πιο δυνατα πανω στον cpu.

 

με τον 6550 εχω θερμοκρασια δωματιου σε idle 11 το πολυ βαθμους,και σε full 18.

και αμα τον κλοκαρω στα 3,2 εχω 15-25.

 

και σε p4 25-34 το πολυ. σε full.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε bougas η θερμοκρασία του επεξεργαστή δεν μπορεί να πέσει κάτω απο θερμοκρασία δωματίου με αερόψυξη. Είσαι σίγουρος για 11 βαθμούς. λίγο δύσκολο μου φαίνεται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BOUGAS λες ψέμματα! :P

τωρα τωρα,ανεβαινει η φωτο σε full load.για τιμωρια ομως,δεν θα μπεις στο φορουμ για 10 μερες,παει?

 

αν έχει 9*C το βράδυ με ανοιχτά παράθυρα γιατί όχι :P

με ανοιχτα ειναι στους 6.

 

και πάλι, full load 18??? :rolleyes:

και πολυ ειναι.αμα θες στηλε μου πμ,να ερθεις σπιτι μου την κυριακη,να πιουμε καφε,και να το διαπιστωσεις και μονος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liopyr ειπες τιποτα?

 

17987853ey7.png

 

 

την κυριακη,που λογο vst θα τον επαναφερω στα 3,2-3,4 και θα δεις το 18αρακι και θα κλαις...θα σου πω εγω :P

 

 

το full δεν το είδα μπορεί να το βλέπει με το core temp το χαζό που διαβάζει ότι νάνε

πανουλη,σε περιμενω την κυριακη μοσχατο,να τον ανεβασεις 4ghz,και αμα δεις πανω απο 22 βαθμους,εμενα να μην με λενε bougas. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα τωρα,ανεβαινει η φωτο σε full load.για τιμωρια ομως,δεν θα μπεις στο φορουμ για 10 μερες,παει?

 

το ήξερα πως θα ανεβάσεις φωτό.. :-D

 

λοιπόν!

αν στο screenshot δείχνεις τις θερμοκρασίες με everest, και υπάρχει από πίσω κάποιο stress,μάλλον όχι κάποιο, το prime95, το οποίο τρέχει τουλάχιστον 2 ώρες, πετάω την δική μου από το μπαλκόνι!:P

 

edit: επίσης θέλουμε και δική σου φωτογραφία, που να σε δείχνει να κάθεσαι μέσα στο δωμάτιο με καλοκαιρινό φανελάκι και να είσαι και cool! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ήξερα πως θα ανεβάσεις φωτό.. :-D

 

λοιπόν!

αν στο screenshot δείχνεις τις θερμοκρασίες με everest, και υπάρχει από πίσω κάποιο stress,μάλλον όχι κάποιο, το prime95, το οποίο τρέχει τουλάχιστον 2 ώρες, πετάω την δική μου από το μπαλκόνι!:P

 

edit: επίσης θέλουμε και δική σου φωτογραφία, που να σε δείχνει να κάθεσαι μέσα στο δωμάτιο με καλοκαιρινό φανελάκι και να είσαι και cool! :P

 

τωρα δεν μπορω να κανω αυτο που λες.την κυριακη ομως,θα ανοιξω ταυτοχρονα fruit loops και cubase με 18 vst ανοιχτα,(οτι ποιο βαρυ για εναν υπολογιστη),απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 3 το μεσιμερι,και μετα να σε δω τι θα πεις.χαλαρα,σταθερα στους 22 βαθλους.και με ανοιχτα παραθυρα στους 15!

 

τουλάχιστον 2 ώρες, πετάω την δική μου από το μπαλκόνι!

 

ΕΞΟΧΑ!!!! και μετα θα πας να παρεις μια 9500 led,να βρεις την υγεια σου! ευγε! καλη κινηση,παρτην απο τωρα!

 

edit: επίσης θέλουμε και δική σου φωτογραφία, που να σε δείχνει να κάθεσαι μέσα στο δωμάτιο με καλοκαιρινό φανελάκι και να είσαι και cool!

αυτο δεν γινετε,γιατι αν δει τις γαιδουροτριχες μου ο paredwse να κυκλοφορουν σε φωτογραφια στο φορουμ,εχω 2 μηνες ban και δεν λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...