Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι ειναι η μπαρα κατω αριστερα?

 

είναι panel του xfce4 μπορείς να το κάνεις hide όταν δουλεύεις άλλα προγράμματα

 

 

 

 

@irenegr καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το cs6 δουλευει ρολοι και ολως παραδοξως δεν καταναλωνει και πολυ ram ...

Πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το Wine και το Play On Linux και μια portable εκδοση του cs6 .

Εγω το εκανα με 32 bit εκδοση του cs6 αλλα και του wine ( αν και το λειτουργικο ειναι 64 bit ) .

Κανεις  την εγκατασταση με το POL , κατεβαζει μονο του οτι αρχεια χρειαζονται και σε λιγα λεπτα εισαι ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Manjaro Linux με XFCE4, το δικό του προεπιλεγμένο θέμα με τα προεπιλεγμένα εικονίδια, με το κλασικό μενού εφαρμογών!

 

https://drive.google.com/file/d/0B-OrzZexcxu6YVFGVnQ1R1FmcE0/view?usp=sharing

 

Edit: Δεν μου εμφάνιζε την εικόνα, γιαυτό την έβαλα με link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Linu Mint 17.3 Mate στον desktop μου (με ενεργοποιημένο Compiz):

 

Είχα πάντα θέματα με tearing και άλλη συναφή προβλήματα στο Linux (έχω μια GTX 770). Οπότε με την ευκαιρία πρέπει μάλλον να δώσω τα εύσημα μου στους devs του Linux Mint για την τελευταία έκδοση.

  • Με Cinnamon και με τους επίσημους nvidia drivers δεν έχω καθόλου tearing, χωρίς καμία περαιτέρω ρύθμιση.
  • Με Mate, αν και το desktop κλαίει out of the box, έχω buttery smooth επιδόσεις με Compiz και με 1-2 ελαφριά tweaks. Στην τελευταία έκδοση έχουν βάλει και τον Compton, ο οποίος υπόσχεται tear-free επιδόσεις. Τον είχα δοκιμάσει και στο παρελθόν σε άλλες διανομές, κάνει αυτό που λέει (και τώρα). Απλώς δεν είναι buttery smooth όταν ας πούμε κουνάς παράθυρα (και δεν είχα και διάθεση να πειράξω τα default του).

 

LwRWWlS.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...