Προς το περιεχόμενο

Τι λετε ?? Κανουμε μια αρχη ?


mazda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά δε μου απάντησες σε αυτό που ρωτούσα. Θα την έπαιρνες την ευκαιρία αν σου παρουσιαζόταν;

όσο για το 2ο. κακό δεν είναι φυσικά. Αυτό έλλειπε άλλωστε! Αλλά κακό είναι, άλλα να λες σε ένα φόρουμ ή μπροστά στο σύνολο και άλλα να κάνεις στη ζωή σου.

Και δε μιλώ για σένα, γενικά μιλάω. Μην παρεξηγηθώ.

 

Καταρχήν μιλάμε για μια υποθετική ερώτηση για την οποία μπορώ να σου απαντήσω μόνο για την παρούσα χρονική στιγμή. Και η απάντηση θα ήταν αρνητική. Αλλά αυτό είναι θέμα συνθηκών και επιλογών και δεν κατηγορώ καποιον που θα το έκανε κάτω απο δεδομένες συνθήκες και έχοντας δεδομένες επιλογές.

 

Αν δεν κατάλαβες εγώ μίλησα πριν για τη νοοτροπία που συντηρεί τα παραθυράκια και όλα τα σχετικά φαινόμενα και τη βολεμένη μας συνείδηση που τα θεωρεί όλα αυτά αυτονόητα. Αυτό με ενοχλεί, αυτό κατηγορώ, αυτό θέλω να ξεπεράσουμε σαν αντίληψη...

 

Όσο για το δεύτερο, ο καθένας μας είναι υπεύθυνος και για όσα λέει και για όσα κάνει και για το αν υπάρχει συνέπεια μεταξύ τους...Τίποτα περισσότερο, τπτ λιγότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

λοιπόν, εμένα djapal μου παρουσιάστηκε τέτοια ευκαιρία και την άφησα. εν γνώση μου και συνειδητά. μπορεί να είναι μέγιστη μαλακία. μπορεί στο μέλλον όταν κάνω οικογένεια να κυνηγάω τέτοια παραθυράκια τι να σου πω..

θα μου πεις έγινε τίποτα; όχι μάλλον, κ μάλλον τελικά παιδεύομαι... αλλά έχω την συνείδησή μου καθαρή κ αυτό με νοιάζει πάνω από όλα.

 

ον τόπικ. " Η Ισχύς εν τη ενώση" (σχωράτε με αν το σκότωσα ορθογραφικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε Χάρκον!!

Είναι-δεν είναι μλκία (για μένα δεν είναι), σημασία έχει να μπορούμε να έχουμε την συνείδηση μας καθαρή και το κεφάλι ψηλά. Και ας χρειαστεί να ιδρώσουμε και λίγο παραπάνω...

 

Η ισχύς εν τη ενώσει!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με εμάς τους Έλληνες είναι ότι δεν έχουμε οικολογική συνείδηση. Δεν κάνουμε πράγματα αυτονόητα για άλλους όπως το να προσέχουμε να μην αφήνουμε τα φώτα ανοιχτά, να μην σπαταλάμε πολύ χαρτί χωρίς λόγο, να κάνουμε ανακύκλωση, να μην πετάμε τις γόπες από το παράθυρο αλλά ούτε και στην θάλλασα γιατί τις τρώνε τα ψάρια και ψοφάνε, να μην αγοράζουμε ένα αυτοκίνητο 5,000 κυβικών αφού δεν το χρειαζόμαστε... ευτυχώς που δεν είμαστε όσοι και οι κινέζοι. Άμα δεν θέλουν όμως τα μεγάλα συμφέροντα, όσο και να βαράνε τον κ@λο τους κάτω οι πολίτες δεν γίνεται τίποτα, χωρίς αυτό φυσικά να σημαίνει ότι δεν πρέπει να κάνουμε κι εμείς ότι μπορούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα μόλις τελιώσει αυτό το πανηγύρι να κάνουμε το εξής:

Ακριβώς ένα μήνα αργότερα αφού θα έχουμε ξεκουραστεί καλά από το τελευταίο,μια συγκεκριμένη ώρα να πιάσουμε όλοι τα πουλάκια μας και με ξέφρενο ρυθμό να κάνουμε χειρωνακτικές εργασίες βαρώντας καρπαζιές στην καράφλα μας.

Τι λέτε ρε παιδιά;Θα είναι για το καλό όλης της ανθρωπότητας

Α!!!! Θα έχετε και την οικολογική συνείδησή σας πεντακάθαρη,εγγυημένα μιας και δεν μολύνει το περιβάλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...