Προς το περιεχόμενο

Συγκριτικά μνημών RAM


gdriver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ 1 ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ.ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ DDR-2 K DDR-3.ΒΛΕΠΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ ΑΛΛΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ DDR3 ΣΤΑ 1333-1500-1600-1800 ΜΕ DDR-2 800 ANTE K ΜΕΡΙΚΕΣ 1066.ΑΓΝΟΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΤΩΝ DDR-2 1142-1150-1200-1250-1300.ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΣΚΕΜΜΕΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΑΧΑ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ ΤΩΝ DDR-3 Η ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΙΚΩΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i alitheia file m einai oti tis grigores ddr-2 den tis poly diafimizoun...eno milae synexeia gia ddr-2 800ares....pados epeidi exo diavasei polles kritikes tora se symferei na pareis ddr-2 sta 1200 pou exei poly kales times kai tora den tha deis megales diafores me tis pio taxyteres ddr-3 pou tha sou fygei mia periousia...pados pisteyo oti ayta einai kolpa ton etairion oste siga siga na strafoume stis ddr-3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@ gdriver:

1. Ένα topic φτάνει. Τα δύο (2) topic που είχες ανοίξει ενώθηκαν στο παρόν.

2. Μην γράφεις κεφαλαία, είναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kατ εμε, εαν εισαι φανατικος overclocker ή σε ενδιαφερει και το 0,5fps στο παιχνιδι τοτε παρε ddr3 ή ddr2 1200-1300.

 

Αλλα απο ddr2 800 se 1000 δεν βλεπεις ουσιαστικη διαφορα...

Οποτε εγω προσωπικα θα επαιρνα ενα κιτακι 800 ρες και θα τις πηγαινα οσο τραβαγανε... (οπως και εκανα, απο 800 πηγαν 960 οι Team Xtream 800 4-4-4-12).

 

Εαν σου περισσευον τα λεφτα, ουτε λογος για συζητηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παρακληση να γραφετε ελληνικα γιατι δεν σας καταλαβαινουμε τι λετε. Σε οτι αφορα τις μνημες αρκετα φθηνες ειναι οι 800αρες που μπορεις να τις συνδυασεις σε διαταξη dual channel...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε αυτές και αν ξέρεις τι κάνεις get ready for 1200Mhz+ ;)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=924253

 

Vatos με τι βολτάζ ανεβαίνουν τόσο αυτές; εκεί ταβανιάζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε νορμάλ κατάστασή με 5-5-5-15 1200Mhz και 2.2~2.4 V είναι οκ για κάθε μέρα μετά αν δώσεις ρεύμα πάνε πιο πάνω εγώ με τις δικές μου έχω φτάσει 1333 με 5-5-5-5 και 2,7V :P μόνο για benches

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη μια ερωτηση.ειδα καπου πως ακομα και 1 επεξεργαστησ με fsb1600mhz τοποθετει αυτοματα τισ μνημες στη μιση συχνοτητα,δηλ 800mhz.επισης αναφερουν (tomshardware) πως οι extreme clock μνημες ειναι αποκλειστικα αν ανεβασεις τη συχνοτητα του.ειναι αληθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη μια ερωτηση.ειδα καπου πως ακομα και 1 επεξεργαστησ με fsb1600mhz τοποθετει αυτοματα τισ μνημες στη μιση συχνοτητα,δηλ 800mhz.επισης αναφερουν (tomshardware) πως οι extreme clock μνημες ειναι αποκλειστικα αν ανεβασεις τη συχνοτητα του.ειναι αληθεια?

 

στο site πω διαβάζεις ξέγραψε το για την δικη σου σωστή πληροφόρηση :-) όλες οι μνήμες που τραβάνε Oc κάνουν και ο cpu που είδες δεν έχουν έρθει ακόμα στην αγορά εκτος αν μιλάς για oced καταστάσεις γιατί και ο δικός μου τώρα 1600 Mhz έχει fsb και ας είναι E4300 :P

 

Καλησπέρα παιδιά. Τι σημαίνει το (4-4-4-12) σε μια μνήμη και πότε μια μνήμη είναι ταχύτερη.

 

όσο πιο μικρά αυτά τα νούμερα τόσο πιο γρήγορες οι μνήμες και τα νούμερα είναι χρόνοι δηλαδή πόσους κύκλους θα κάνει το ρολοι τις μνήμης μέχρι να δεχτεί/στείλει δεδομένα ξανά από την τελευταία φορα που δέχτηκε/έστειλε δεδομένα

 

βεβαια μνήμες 1200 με 5-5-5-15 είναι πιο γρήγορες από μνήμες 1000 με 4-4-4-4 όταν μπαίνει και η συχνότητα στο παιχνίδι αλλάζουν λίγο τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...