Προς το περιεχόμενο

Προστιμο σε λεωφορεια


steve62742

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια με πιασανε χωρις ησιτηριο στο λεωφοριο και μου κοψανε κληση,επειδη μου τοχανε πει πιο παλια αλλα δεν ειμαι σιγουρος,αν παω να βγαλω καρτα και απεριοριστες διαδρομες την πληρονω τη κληση ή τους διχνω απλα την καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και να γινεται αυτο ποσο εχει η απεριοριστων? Οσοσ περιπου το προστιμο φανταζομαι. Εγω θα ελεγε να πληρωσεις το προστιμο και αλλη φορα να χτυπας κανονικα το εισιτιριο σου.

 

Πηγες ποτε σινεμα τσαμπα? Δεν νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Η απεριορίστων έχει 19. Και νομίζω άλλη μια στα 17;

2) Το πρόστιμο αν είσαι φοιτητής είναι 15.

3) Βγάλεις δε βγάλεις, όταν στο κόψανε δεν είχες επάνω σου κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απεριοριστων για τα λεωφορεια και τα τρολευ μονο, αν ειναι φοιτητης, κανει 9?. Μπορει να πει οτι ειχε απεριοριστων αλλα την ξεχασε στο σπιτι ξερω γω. Εφοσον δεν το πληρωσε, θα παει να δειξει την καρτα που θα βγαλει και θα σβηστει το προστιμο. Και αν πληρωσε θα παρει τα λεφτα του πισω. Ουσιαστικα θα κερδισει 6? και θα ειναι νομιμος για το υπολοιπο του μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει αυτό είναι τυχερός, η κάρτα ανανεώνεται λίγο πριν και λίγο μετά την αρχή του κάθε μηνός αν δεν κάνω λάθος, λογικά θα προλαβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον την ώρα που του έκοψαν το πρόστιμο δεν είχε την κάρτα πάνω του το πρόστιμο ΔΕΝ σβήνεται. Πρέπει να το πληρώσεις κανονικότατα και την επόμενη φορά... με την κάρτα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ότι κάνεις, κλάψα ή πληρωμή, το κάνεις γρήγορα:

Η εξόφληση προστίμου κομίστρου, στις περιπτώσεις που δε γίνεται στον ελεγκτή τη στιγμή επιβολής του, ....μπορεί να πραγματοποιηθεί στην εταιρεία παροχής συγκοινωνιακού έργου εντός 20 ημερών. Στην περίπτωση που το πρόστιμο δεν πληρωθεί εντός της προαναφερόμενης προθεσμίας, τότε διαβιβάζεται στην οικεία Δ.Ο.Υ του επιβάτη και καταβάλεται στο 10πλάσιο.
http://www.oasa.gr/index.asp?pageid=132
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Νομίζω ότι πάνω η κάρτα δείχνει το πότε την έβγαλες .

Οπότε αν πας να την βγάλεις κατόπιν εορτής , δεν θα σε ωφελήσει ιδιαίτερα .

 

Η κάρτα αποτελείται από δύο στελέχη:

 

Το μόνιμο, το οποίο έχει ονοματεπώνυμο και φωτογραφία κατόχου

και το κινητό, το οποίο αλλάζει κάθε μήνα, αναγράφει επάνω τον μήνα και στο πίσω μέρος του, με σφραγίδα σημειώνεται η ημερομηνία αγοράς του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Θεωρητικά. τις περισσότερες φορές δεν το κάνουν όμως.

Αγοράζω την κάρτα απεριορίστων διαδρομών των 50 ευρώ.

Σε όλα τα αποκόμματα που έχω αγοράσει, έχει στην πίσω πλευρά σφραγιδούλα με την ημερομηνία αγοράς. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ, εγώ πάλι παίρνω των 19 επειδή είμαι φοιτητόνι άγριο, αλλά σπανίως θυμούνται να το κάνουν, ειδικά σε μεγάλους σταθμούς. ο ευγενικός χοντρός στο μεταξουργείο τις πατάει πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ, εγώ πάλι παίρνω των 19 επειδή είμαι φοιτητόνι άγριο, αλλά σπανίως θυμούνται να το κάνουν, ειδικά σε μεγάλους σταθμούς. ο ευγενικός χοντρός στο μεταξουργείο τις πατάει πάντα.

 

και εγω παντα καρτα εχω φοιτητικη,απλα δεν ειχα βγαλει ακομα καρτα για αυτο το μηνα,και αφου θα τη βγαλω που θα τη βγαλω μηπως γλητονω το προστημο ρωτησα...και εγω στον ιδιο παω καθε μηνα και αποτι τσεκαρα τωρα οντως τις εχει χτυπησει ολλες :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...