Προς το περιεχόμενο

Star Trek Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκαν και οι τιμές...

 

1-Month Recurring: 12.99€

3-Month Recurring: 35.97€

6-Month Recurring: 65.94€

 

12-Month: 199.99$ [~138.75€]

Lifetime: 239.99$ [~166.50€]

Τα 2 παραπάνω ΜΟΝΟ με pre-orders...

 

Nαι αλλά οι τιμές για 12-Month και LIfetime θα είναι παντού 200 και 240 δολάρια ή στην Ευρώπη θα κάνουν τη μετατροπή 200 και 240 ευρώ αντίστοιχα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από το λίγο που έπαιξα, φαίνεται ενδιαφέρον παιχνίδι.

έχει το πρωτότυπο του ότι πέρα από τις κλασσικές μάχες με τον χαρακτήρα σου, έχεις και μάχες με το διαστημόπλοιό σου.

Ωραία γραφικά, εύκολο στο να το μάθεις (δεν απαιτεί supernatural δεξιότητες και το tutorial είναι αναλυτικότατο) και καλούτσικα quests

Το σύστημα μάχης παρόλο την πρωτοτυπία του μετά από λίγο δεν προσφέρει κάτι τρομερό. Είναι πολύ απλό, επιλέγεις και πατάς 1,2,3 κ.τ.λ. dodge και άλλα κόλπα δεν έχει (τουλάχιστον στα πρώτα lvls). Εδώ που τα λέμε μόνο οι μάχες με το διαστημόπλοιο μου άρεσαν.

Character customization έχει και με αρκετά μεγάλη ποικιλία.

 

Η αλήθεια είναι πως το ψιλοβαρέθηκα μετά από λίγο παίξιμο (ήθελα περισσότερη δράση).. Σίγουρα αξίζει την προσοχή μας το παιχνίδι, αλλά έχει αυτές τις ιδιαιτερότητες για τις οποίες θα ακούμε πάλι γκρίνιες από του κλασσικούς omg-wow-the-best-die-the-rest-whiners...

 

Όλα αυτά αφορούν την Open(λέμε τώρα...) Beta έκδοση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλά οι τιμές για 12-Month και LIfetime θα είναι παντού 200 και 240 δολάρια ή στην Ευρώπη θα κάνουν τη μετατροπή 200 και 240 ευρώ αντίστοιχα;

 

Αυτό δεν το γνωρίζω.

Προσωπικά, αν και fan του Star Trek universe, δεν έχω τον χρόνο [την όρεξη πια...] και φυσικά δεν είναι προτεραιότητα μου να δώσω τόσα χρήματα για να "καώ" σε online trek game...

Αλλά εάν κάποιος θέλει να ασχοληθεί σοβαρά με το game θεωρώ σεβαστή την τιμή του Lifetime [και πάντα με την προοπτική ότι θα έχει χρόνο ζωής περισσότερο από >2 χρόνια...].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι καλό παιδί δίνω σε όποιον θέλει το ακόλουθο beta key:

SBOB1LEL8LT3E4AMXNJPT9PWA

 

Δεν έχω άλλο διαθέσιμο. Όποιος θέλει το παίρνει. Είναι έως τις 26 του μήνα η beta.

Αν θέλει κάποιος μπορεί να το περάσει σε ένα account και μετά να το μοιραστεί και με άλλους ενδιαφερόμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Star Trek Online launches to 1M users

Atari, one of the world’s most recognized videogame publishers, and acclaimed developer Cryptic Studios, are proud to announce the bold new PC MMO, Star Trek Online available today in North America and throughout the week in worldwide territories. Already, over 1 million Star Trek fans have created accounts at the official websites.

 

After much anticipation, we are pleased to present Star Trek Online to fans and gamers nationwide,” said Jeff Lapin, CEO of Atari. “Throughout the last four decades, Star Trek has been a mainstay in pop culture, influencing legions of ‘trekkers’ through television, film, and more. We expect Star Trek Online to give fans and gamers an unprecedented Star Trek experience.”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να κρίνω το gameplay που δε το έχουμε δει αλλά τα βιντεάκια με τις μάχες στο διάστημα αλλά και στους πλανήτες φαίνεται απλά αδιάφορο. Εντάξει πολλά λέιζερ να πετάγονται από δω και από κει αλλά χωρίς καμμία ουσία ή hype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hands-on για να πάρετε μια γεύση. Όπως τα λέει ο φίλος από πάνω πάντως δείχνει να 'ναι: ένα συμπαθές MMO, ό,τι πρέπει για τους φαν του franchise αλλά τίποτα το τρομερό για τους υπόλοιπους...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Χαιρετώ.

 

Ως μεγάλος οπαδός του Star Trek, θέλω να πάρω αυτό το παιχνίδι, αλλά έχω ακούσει πολλά άσχημα λόγια και δεν ξέρω αν θα μου αρέσει. Επειδή, όμως, θέλω να του δώσω μια ευκαιρία, θα ήθελα να ζητήσω ένα Trial key από κάποιον που το έχει αγοράσει, εάν, φυσικά, δεν το χρειάζεται.

 

Εάν υπάρχει, λοιπόν, κάποιος αρκετά γενναιόδωρος ώστε να μου προσφέρει ένα Trial key, θα ήμουν ευγνώμων.

 

Το e-mail μου είναι [email protected]

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Star Trek Online going F2P

 

Perfect World, the company who recently acquired Cryptic, has confirmed the studio intends to turn Star Trek Online into a F2P game by the end of this year.

 

PW CEO Kelvin Lau said in the company’s recent financial call for Q2 that the F2P conversion of the MMO, which launched last year, had a big potential for US and Chinese markets.

 

When Perfect World acquired Cryptic, one of the contribution from Perfect World to Cryptic is we can share our free-to-play experience with Cryptic. So I want to emphasize is that never we’ve done a free-to-play model game, so we’re going to launch this game in US and also in China, so we expect to run these type if free-to-play model game,” noted Lau on the studio’s F2P potential.

 

We have a bigger potential in US and also in China. And also Star Trek Online, after the acquisition, in fact Cryptic is working on the free-to-play model for Star Trek Online. This is going to be launched by the end of this year as well. So I think free-to-play model we have a bigger potential in US market and also in China market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...