Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: World at War [PC]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 792
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ποιούς Eλληνικούς servers μπαίνετε;

Στους δυό που προσπάθησα να μπω χθες,δεν μπορούσα.

 

Εδω πέρα man....

 

http://www.callofduty.gr/

 

/ / C A L L O F D U T Y . G R :: HC TDM Server

83.174.133.50:28970

 

/ / C A L L O F D U T Y . G R :: BETA SD Server

83.174.133.50:28971

 

/ / C A L L O F D U T Y . G R :: BETA SD pro Server

83.174.133.50:28972

 

O 1os είναι Hardcore tdm = χωρίς hud k crosshair, και με capture points,

αυτό διότι υπάρχει xploit/bug που crasharei τους απλούς tdm servers.

 

Ο 2ος είναι Search n Destroy κανονικός με bombsites κτλ.

 

και ο 3ος είναι Search n destroy Pro , χωρίς οχήματα κτλ.

 

Δείτε εδώ στο forum καθώς υπάρχει topic για το cfg του παιχνιδιού για να χετε παραπάνω fps.

http://www.callofduty.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=86&topic=1976.msg33027#msg33027

 

 

-----Προστέθηκε 3/11/2008 στις 02 : 34 : 35-----

 

 

Ρε φίλε μας δουλεύεις? Τι θα προλάβουν να διορθώσουν σε 10 μέρες που κυκλοφορεί? Αντε να είναι 10% καλύτερο απο αυτό που είδαμε ολοι. Και όσο για το gameplay που είπες πως είναι η ουσία της beta πρέπει να πω πως ακόμα και το Call Of Duty 2 τα πάει καλύτερα. Πόσο μάλλον το 4...

 

Εσύ να μου πείς πως γίνετε με την ίδια ακριβώς μηχανή του 4 να λέτε πως είναι χειρότερο...

ΣΤην ουσία είναι σα να χετε ένα προσεγμένο ww2 mod στο 4. Όσον αφορά τους ήχους , είπαμε

είναι όλοι 177 kbs 44khz mono sound . Όσοι ξέρουν , ξέρουν για τους υπόλοιπους ασ διαβάσουν

το προηγούμενο reply μου ή ας περάσουν μια βόλτα απτο official forum της εταιρίας να δούν.

Μπορούν ακόμα να μην κάνουν τπτα και απλά να αρκεστούν στο να κράζουν απλά μια beta, κάντε το, φαίνετε πως έχετε παίξει πολλές beta.

 

To τι θα αλλάξει σε 10 μέρες θα το δείς. Άλλο μία beta που βγαίνει 20 μέρες πριν και άλλο μια που

βγαίνει 3 μήνες πριν, ο στόχος διαφορετικός. Το να αλλάξεις το damage/recoil των όπλων είναι θέμα

μερικών παραμέτρων. Όσον αφορά τα γραφικά , και το 4 όταν βγήκε τα ίδια... περιμέναν ένα farcry

η δε ξέρω και γω τι. Μπορείτε να διαβάσετε εκείνα τα topics μέσω του search system του forum.

Κατεμε μια χαρά είναι τα γραφικά δε με απογοήτευσαν σε κάτι.

 

Για το gameplay... τι είναι αυτό που σε χάλασε στο gameplay? εγώ σου είπα 8 πράματα που μου άρεσαν και 2 που δε μου άρεσαν , και συγκεκριμένα στο gameplay μόνο θετικά... το σωστό είναι

όχι να λές το 2-4 έχουν καλύτερο, αλλα να το στηρίξεις. Δλδ σε τί είναι καλύτερο το gameplay του 4?

Ότι έχει το 4, έχει κ το 5, ότι έχει το 4 σε gameplay, έχει και το 2... απλά το 4 έχει προσθήκες.

Σε άλλους αρέσουν σε άλλους δεν αρέσουν, για αυτό το λόγο υπάρχουν και τα mods (PAM/Promod) κτλ.

που αφαιρούν διάφορα πράγματα, κυρίως εξισοροπούν το παιχνίδι σε θεμα weapon balance, και αφαιρούν τα περιτά σε competitive gaming στοιχεία του παιχνιδιού (Perks-Airstrikes) κτλ.

 

Τέλος να σου πω πως δε περιμένω κάποια τρομερή αλλαγή στο retail αλλά αρκετά πράγματα που με

χάλασαν ξέρω - διάβασα, πως θα έχουν διορθωθεί, και απο τεχνικής φύσεως όπως έγραψα παραπάνω

αυτό είναι εφικτό. Κατα τα άλλα το game είναι μια χαρά , ανάλογα τι ζητά ο καθένας έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εμενα κατι περιεργο παιζει με το COD 5....μου κουνιεται περιεργα και μεσα στο παιχνιδι και οταν κουναω το κερσορα....ξερεται αυτο που οταν το κουνας ειναι σαν να αργει καπως...πως μπορω να το φτιαξω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω copy paste αυτά που είχα αναφέρει στο τόπικ της μπέτα του 360

 

"Ti να πει κανείς για αυτό το παιχνίδι...

 

Ντουφέκια νερομπίστολα!

Δλδ βλέπεις τον εχθρό στα 10 μέτρα να έρχεται καταπάνω σου, τον πυροβολείς στα ίσα αλλά αυτός δεν χαμπαριάζει (και δεν έχει περκ για έξτρα health) εσύ ξαναγεμίζεις αλλά δεν προλαβαίνεις να ξαναρίξεις γιατί είσαι νεκρός!

Ξεχάστε τα ντουφέκια του CoD2 που όταν πυροβολούσες το 90% των όσων χτυπούσες πέφταν dead!

Πραγματικά χαλάσανε μια από τις καλύτερες αισθήσεις που σου έδινε το CoD δηλαδή το να παιζεις με ντουφέκι (μία πυροβολώ μία οπλίζω). Ποιος ο λόγος να πάρει κανείς ντουφέκι ???? (χωρίς διόπτρα) Κανένας λόγος δεν υφίσταται! Πραγματικά κρίμα.....

 

Τα shotgun συνεχίζουν να είναι ψόφια όπως και στο CoD4

 

Ακόμα ένα τεράστιο μείον είναι οι πίστες που τις θεωρώ και τις τρεις άθλιες στην δομή τους. Πραγματικά τόσο άθλιες πίστες είχα να δω από εποχή MoH Pacif Assault....

Τελικά δεν ήταν τυχαίο ότι οι μισές και ίσως και παραπάνω πιστες του CoD3 ήταν μάπα.... (βγάλανε βέβαια κάποιες extra μετά, αλλά να και καλές δεν τράβηξανε)

 

Ο ήχος είναι για σε κάποιες περιπτώσεις για γέλια!!!!! (δεν τον συγκρίνω με άλλα παιχνίδια πχ BF bad company που είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει ως τώρα σε τέτοια παιχνίδια, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι γελίος) πχ Τα βήματα που ακούγονται απο τους διάφορους παίκτες θυμίζουν πυροβολισμούς! Lol....

Χαζός είναι και ό ήχος τους artillery!

Οι φωνές είναι σαφώς βελτιωμένες σε σχέση με το COD3 αλλά και πάλι τίποτα ιδιαιέτερο. (στο COD3 τα επιφωνήματα των στρατιωτών που πεθαιναν προξενούσαν γέλιο, λες και ήταν από καρτούν, λες και κάποιος πατούσες ένα έντομο και αυτό έκανε : Πλιαξ!!!)

 

Πάντως Θεωρώ μεγαλύτερο από όλα τα αρνητικά που έχω εντοπίσει από οτιδήποτε αρνητικό υπάρχει στο CoDWaW, το μειονέκτημα με τα ψόφια ντουφέκια ...

Πραγματικά το μισό CoD πάει περίπατο χωρίς αυτά! Μόνο το Sniper δουλεύει ας πούμε "κανονικά"!

 

Υπάρχει ωστόσο κάτι που μου άρεσε πολύ και αυτό είναι τα σκυλιά... Πολύ καλό και προσθέτει ένταση στο παιχνίδι. Ακούς τα σκυλιά να έρχονται (ναι είναι καλός ο ήχος εδώ) αυτά σου την πέφτουν και αν δεν μπορέσεις να τα σκοτώσεις, με δύο δαγκώματα είσαι νεκρός. Μπορέις να βοηθήσεις και τους φίλους σου που παλεύουν να ξεφύγουν από τα κοπρόσκυλα.... Καλό!

 

Δεν πρόκειται να το αγοράσω το παιχνίδι! Το CoD4, COD2 και 3 με καλύπτουν μέχρι τώρα...

 

==============

 

Πάντως, οι PCάκιδες μετά από τόσα χρόνια στην χαρμάνα για καινούργιο WWII στο CoD, θα πέσοουν με τα μούτρα στην φόλα και, όπως και να έχει, κάτι θα πουλήσει το WaW... κατόπιν θα απογοητευτούν και θα γυρίσουν στο CoD2.... To CoD2 έχει πολά ψωμιά ακόμα...

 

Ευκαιρία μπορεί να δώσω για το WaW στην έκδοση για PC που ίσως υπάρχει πιθανότητα να βγούν mods με σωστά όπλα και με τις γνωστές πίστες, αλλά αυτό δεν είναι πανάκεια."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Wolfidis, χαχα, καιρό είχα να συμφωνήσω 100% με ποστ που έκανες(έστω και αν είναι αναδημοσίευση).

 

Ειδικά αυτό με τα rifles, είναι ολόσωστο.Συνήθιζα να παίζω πολύ με αυτά, και αν και είμαι μέτριος πάικτης, χαλαρά είχα kill/death ratio στο 1, όταν έπαιζα CoD2.Tώρα, στα καλύτερα μου παιχνίδια είμαι το πολύ στο 0.8...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας.

 

Θέλω να παίξω το Call of duty 5 στο pc και μου είπαν για την έκδοση beta που είναι free.

Ξέρετε πρώτον από που θα την κατεβάσω και δεύτερον τι άλλο χρειάζεται για να παίξω (keys κτλπ);

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...