Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: World at War [PC]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά εχω μείνει με το στόμα ανοιχτό με αυτο το παιχνίδι. Απο την πρώτη στιγμή στο campaign, μονο και μονο απο τα γραφικά, που ειναι ακριβώς και μην πω καλύτερα και απο του COD 4, μιλαμε καταπληκτική δουλειά. Ιστορία, απλα τελια, μαζι με την κατάλληλη ατμοσφαίρα...η treyarch αγαπητοί μου βγάλαν κάτι πολύ αξιόλογο, ευτυχώς, επειδή ανησυχούσα, ιδικά μετά απο την μουφα Cod3 που ειχαν βγαλει. Αυτο ειναι COD4 με καποια εχτρας, σε φασης ανιματιον, και αλλα μικρα που θα το δείτε στην πορεία. Το multiplayer του άψογο , μαζι με τους χαρτες, οτι πρέπει! πολυ πώρωση λεμε. μπράβο! αυτο ειναι must buy!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 792
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και δεν έχω παίξει ακόμα multi και στο single έχω παίξει μόλις 5-6 πίστες, τα γραφικά του μου φαίνονται "κάπως". Μουντά, καταθλιπτικά, μονότονα, δεν ξέρω. Τα ίδια και με τον ήχο που ακούγεται σα να σκάνε καψούλια όταν πυροβολείς. Πλάκα έχει το φλογοβόλο.

 

Κακό γενικά δε θα το λεγα αλλά περίμενα περισσότερα μετά το CoD4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..μονο και μονο απο τα γραφικά, που ειναι ακριβώς και μην πω καλύτερα και απο του COD 4, μιλαμε καταπληκτική δουλειά.

Yπερβάλλεις.Σε καμία περίπτωση δεν υπερτερεί το 5 από το 4 στα γραφικά.Βέβαια είναι και λίγο περίεργο αυτό,η συνέχεια να μην είναι καλύτερη αλλά τι να κάνουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από βίντεο που έχω δει, πιστεύω ότι το φλογοβόλο του RTCW, ακόμα δεν έχει ξεπεραστεί.

Εσείς τι λέτε που έχετε παίξει;

Ούτε που το θυμάμαι πώς ήταν :P

Το θετικό με αυτό του CoD είναι πως έχει άπειρα καύσιμα (έχει cool down time). Μη ρεαλιστικό αλλά χαβαλετζίδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://wolfensteinresource.com/images/stories/rtcw/weapons/flamer_range.jpg

http://wolfensteinresource.com/images/stories/rtcw/maps/village/axis_flamer.jpg

http://www.armchairempire.com/images/Reviews/XBox/return-castle-wolfenstein/return-castle-wolfenstein-tides-war-4.jpg

 

Need better res. :P

 

Το θυμάμαι καλό και in action πάντως.

Στο COD αν είδα καλά, φαίνεται σαν να ρίχνει μικρές στρογγυλές φλόγες από την αρχή της φλόγας και φαινόταν περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Yπερβάλλεις.Σε καμία περίπτωση δεν υπερτερεί το 5 από το 4 στα γραφικά.Βέβαια είναι και λίγο περίεργο αυτό,η συνέχεια να μην είναι καλύτερη αλλά τι να κάνουμε..

? ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ? ΔΕΣ ΤΟ ΚΑΛΑ, Η ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ COD 4 ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ COD 5 ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ! ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΩ ΦΙΛΕ..ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ LCD ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΑΝ ΟΧΙ, ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΓΙΑΛΙΑ...10-15% ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΡΑΦΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ COD5. ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ, ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΟΝΤΑΙ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ COD VS...ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ!

 

sorry!:) lol για τα καπς...δεν φωναζω απλα εγραφα γρηγορα...και το ξεχασα ον και τα αφησα ον! ΣΟΡΡΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ! ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ! μην το παρεξηγήσεις! λολ

Επεξ/σία από dp@pa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως τωρα στο σινγκλ που εχω που εχω παιξει απολυτως τπτ το ιδιαιτερο..

Καλα γραφικα, αλλα καμια σχεση με τα παιχνιδια της φετινης χρονιας..

Ο ηχος απλα ΓΕΛΟΙΟΣ... τα πιστολια ειναι σαν νεροπιστολα, τα τουφεκια χειροτερα..

Οσο για τα οπλα, τι να πω.. Τα τουφεκια ειναι ΟΛΑ τα ιδια, και αλλαζουν μονο τα γραφικα.. Ιδιος ηχος, ιδια αποτελεσματικοτητα.. Τα αυτοματα αντιγραφη απο κοδ2, το φλογοβολο αστειο, η καραμπινα αντιγραφη απο το κοδ4..

Δεν ξερω αν το σωσει το μουλτι, αλλα μου φαινεται οτι ειναι το πρωτο που δεν θα αγορασω...

 

Ισως καλοσυνηθισα με το 4, με τοσα οπλα και βελτιωσεις, αλλα αυτο ως τωρα μου φαινεται τραγικα βαρετο...

 

Εχουμε κανα σερβερ ελληνικο η ξενο να δοκιμασουμε και το μουλτι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε για πλάκα τα γραφικά του 5 καλύτερα από του 4.

 

Παραμένει το 4 καλύτερο, αλλά το πήχη τον είχε θέσει ΠΑΡΑ πολύ ψηλά.

 

Παρ' όλα αυτά αρχίζει να μου αρέσει αρκετά και το 5, ωραίες αποστολές, ωραία ατμόσφαιρα. Μιλάω για Single Player πάντα.

 

Στην αποστολή

στην Ρωσία, που είσαι sniper, παρόλο που ήταν πάρα πολύ καλή, μου την έσπασε που όταν περνούσες μπροστά από τον δεν-θυμάμαι-το-όνομά-του, και αυτός όταν φώναζε τι να κάνεις απευθυνόταν στον αέρα και όχι εκεί που ήσουν εσύ.

 

Κατά τα άλλα, όπως είπα, πολύ ωραία αποστολή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το game,τα γραφικά πιστεύω καλύτερα απο του 4 (ιδιαίτερα όταν σκάνε οι φωτοβολίδες στο δάσος στην 1η πίστα ειναι απλά omg!,όσο και η αντανάκλαση στο νερό της θάλασσας).

Οι ήχοι των όπλων είναι λίγο τραγικοί είναι η αλήθεια,θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερη.(Η μουσική πάντως στις σκηνές δράσης είναι άκρως πορωτική)

Νομίζω ότι το παιχνίδι με καλύπτει αρκετά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εκει που επαιζα ωραια κ καλα χωρις κανενα προβλημα,την ωρα που φορτωνε η πρωτη ρωσσικη αποστολη το παιχνιδι κρασαρε κ μετα εβγαλε ενα μηνυμα σφαλματος "Fastlife for zone 'sniper' appears corrupt or unreadable (code 107)"

 

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?να κανω reinstall?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι! Είναι γενονός! Ο 1ος ελληνικός server για το full game CoD 5 (και οχι για beta εκδοσεις) είναι up and running!

87.243.64.162:28961 Fun Arena Wars Cod5 (Full Version) #2

 

Όσοι έχουν το cod5 installed (και μιλάμε για τη full έκδοση ξαναλέω ;)) μπορούν να μπουν στον server μας:

/connect codwars.dyndns.org:28961

με το official multiplayer exe του cod5, δεν χρειάζεται δηλαδή να βάλουν κάποιο σπασμένο ή οτιδήποτε άλλο... παίζει κατευθείαν!

Περισσότερα, στο http://www.codwars.gr

 

Πολύ σύντομα, νέοι servers έρχονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...