Προς το περιεχόμενο

Συνασπισμός κατά της «πειρατείας»


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ οι Ολυμπιακοί αγώνες στοίχησαν 11 δις, θα μας πουνε οτι το 19% απο ΦΠΑ ειναι 2 δις;;! (δηλαδή συνολο βρηκαν αυτοι οτι ειναι 10.52 δις οι ψηφιακες παρανομες αγορες το χρονο...)

 

Η αν κανουμε εναν γρηγορο υπολογισμο (20 ευρω CD ή DVD), ο ΚΑΘΕ ελληνας με ιντερνετ (25% νοικοκυριών το 2007 εχει προσβαση), κατεβαζει 200 cd ή ταινίες τον χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια δημοσια υπηρεσια να διορίσουμε τα δικά μας παιδιά, άλλη μια πηγή εισοδήματος για διαφημιστηκες εταιρείες και "δικές" μας φυλλάδες,

αλλο ενα παραθυράκι για τον "αδιάφθορο" της ΔΟΥ να τα πάρει για να "μη δεί" τα μαύρα μας Παράθυρα :)

 

το σύνολο των isp κάνει την καμπάνια για τις συνδέσεις με κεντρικό σύνθημα "για να κατεβάζεις, να κατεβάζεις, να κατεβάζεις..."

τι nomizeis oti 8a κατεβάσω ρε ταλαίπωρε με την 24άρα;;;

τα email μου; όλες τις διανομες λινουξ ; ή όλο το youtube;

αν ήταν οι dsl για τα νόμιμα, καθόμουν και με την 768.

 

"Συνασπισμό Αντι-υποκρισίας, Καταπολέμισης της Βλακείας, και Εκπαραθύρωσης Ηλιθίων" χρειαζόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον, με τις νέες Adsl συνδέσεις θα δίνεται ΔΩΡΟ η ταινεία " Οι πειρατές της Καραϊβικής" για να δείτε τι παθαίνουν όσοι είναι πειρατές και καρπώνονται τον καταραμένο χρυσό των άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αϊντε!!φρρ.

Ο καθε μαλ@κας με την πειρατια.Να φαμε δν εχουμε η πειρατια τους μαρανε.Ε ρε που παμε....

Και στο κατω κατω εμεις κλεφτες θα γινουμε?Οι ISPs κλεφτες θα γινουνε?Τι να τις κανουμε τις γρηογρες συνδεσεις αμα απογερευετε το dl και ul τον πειρατικων αρχειων?Για να ανοιγουμε σεληδες 5-10κλασματαsecond πιο γρηγορα?Αυτοι δλδ αγοραζουνε ολα τα προγραμματα τους?

Η πειρατια υπηρχε,υπαρχει και θα υπαρχει.Απλα παντα ψαχνουνε τροπο να την πολεμησουνε.Τοτε ητανε ο Captain Hook(αυτος μου ρθε στο μυλαο)τωρα ειναι ο Captain Sadman(παραδειγματος χαρη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φαινόμενο της πειρατείας, μέσα στο ευρύτατο κύκλο του παραεμπορίου παραποιημένων προϊόντων, κατέχει υψηλότατη θέση μαζί με την παραποίηση σημάτων προϊόντων ένδυσης, αξεσουάρ, γυαλιών, αρωμάτων κ.ο.κ. επιφέροντας τεράστιες απώλειες εσόδων για το ελληνικό κράτος, για τους δημιουργούς και τις βιομηχανίες παραγωγής και προώθησης των προϊόντων αυτών

 

Αναφέρει πουθενά για πειρατία cd's ? Θεωρητικά μόνο...

 

Ο συνασπισμός αναφέρεται σε γενική πειρατία κ όχι μόβο ψηφιακά

 

 

Όπως κ να χει όμως...είναι Γ Τ Π ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας σχολιάσουμε τον θέμα και όχι το αν είμαστε υπέρ ή κατά της πειρατείας. Έχουν γίνει δεκάδες θέματα και το συμπέρασμα είναι απλό: όσοι έχουν την οικονομική ευχέρεια είναι κατά, οι άλλοι συνήθως είναι υπέρ. Σαν τις οικονομικές ιδεολογίες ένα πράμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παω στο σινεμα και πληρωσω 8 ευρω να δω μια ταινια η οποια μπορει να μην μου αρεσει για τον α-β λογο

εγω δεν πρεπει να αποζημιωθω που εχασα εκεινες τις 2 υπερπολυτιμες ωριτσες μου ??? (λολ)

 

το ιδιο μπορει να συμβει και με καποιο σι-ντι που θα αγορασω με 20 ευρω και μπορει να μην μου αρεσει στην τελικη ....

 

ΜΥΛΟΣ ....

 

Υπαρχει Κρατος που να εχει παταξει την πειρατια ???

 

κινδυνος υπαρχει μονο αμα εισαι μαμακας και κανεις εμποριο και οχι αμα τα κατεβαζεις για την ευχαριστηση σου ....

 

εξαλλου ο ΟΤΕ λεει να κατεβαζεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ επίσης συμφωνώ με την άποψη οτί όλα αυτά είναι μακακίες κάθώς η κάθε εταιρεία πουλάει το προιόν της με υπερβολικά μεγάλο κέρδος.Για παράδειγμα μια εταιρεία που κατασκευάζει videogames της κόστιζει το κάθε dvd περίπου 6 ευρώ αλλά εμείς πληρώνουμε τουλάχιστον 15 ευρώ για να το αγοράσουμε άρα η εταιρεία βγάζει πολύ μεγάλο κέρδος συν ότι πολλές φορές δεν αξίζουν τα λεφτά τους επειδή είναι κακοφτιαγμένα και μάπες.Αρά στην ουσία είμαι μακάκας αν αγοράσω ένα τέτοιο παιχνίδι και ξοδέψω τσάμπα τα λεφτουδάκια μου.

Ας μειώσουν τις τιμές να τα παίρνουμε original.

Εγώ ένα έχω να πω η πειρατία κάνει καλό στη τσέπη μου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου διαφημίζουν κάτι 1000000000000 φορές και στο τέλος εκεί που δεν το ήθελες-τρέχεις να το αγοράσεις και άμα δεν το αγοράσεις και το κατέβάσεις είσαι παράνομος - αυτοί βέβαια που σου τα ππίξαν για να το πάρεις είναι οκ. Πειρατεία forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μειώσουν τις τιμές να τα παίρνουμε original.

Ακριβώς. Ο μόνος τρόπος να πατάξουν την πειρατία, είναι να την ανταγωνιστούν. Όλα τα άλλα είναι μπούρδες και φασισμοί.

Και στο κάτω κάτω, ας ανεβάσουν τους μισθούς όσο πρέπει, και μετά ξανασυζητάμε περί πειρατίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αποτελεί μόνον κλοπή αλλά εγκυμονεί κινδύνους για την υγεία τους προμηθεύοντάς τους με προϊόντα τα οποία δεν πληρούν τις προϋποθέσεις ελέγχου και ασφαλείας των πρϊόντων που κανείς προμηθεύεται από τη νόμιμη αγορά.

 

1. Δεν είναι κλοπή, είναι παραβίαση πνευματικής ιδιοκτησίας.

2. Όποιανου του εκράγηκε το PC/cdplayer από MP3 ή αντεγραμμένο CD να σηκώσει το χέρι του :P

 

Συγκεκριμένα πλήττει σημαντικά το υγιές εμπόριο

 

οδηγεί χιλιάδες εργαζόμενους καθημερινά στην ανεργία

 

Υπερβολές.

 

και συνιστά απώλεια δισεκατομμυρίων ευρώ ετησίως για το ελληνικό δημόσιο από φόρους και ΦΠΑ

 

Ααααυτός είναι ο πραγματικός λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...