Προς το περιεχόμενο

linksys wag200 firmware 1.01.06


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Gpanotsi thx αλλα βαζω username admin k password admin κ μετα απο 3 φορες αποτυχιας μου βγαζει 401 Unauthorized

Ειναι δυνατον να αλλαξα τον κωδικο κ αν εχω κανει μ@λ@κι@ υπαρχει τροπος να διορθωθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει υπαρχουν και καλυτερα απο το linksys .τωρα μερικοι λενε με πιο νεο firmware παιζουν καλυτερα αλλοι λενε με το πιο παλιο καλυτερα αλλοι καμια διαφορα.κανεις δοκιμη και βλεπεις.αφεντικο 100 100 100 αν δεν σου κατσει σωστα τοτε το πετας.ειναι ενα απλο ρουτερ και ευκολο στην χρηση και στους περισοτερους παιζει μια χαρα.σε μερικες ομως παραξενες γραμμες δεν παιζει μια χαρα οποτε εκει παμε σε αλλες λυσεις.υπαρχουν καποιοι που παιζουν καλα μονο με σιεμενς η speedtouch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενερωσα γιατι ειχα γεμισει τους πελατες με με αυτο το ρουτερακι και οι 8 στους 10 μου λεγανε οτι κανει διακοπες στο ιντερνετ. Επαιρνα ISP's εγω και οτε και εγινα ρομπα μεχρι να διαβασω οτι εφταιγε το μπου....λο, τελικα το δικο μου το χαρισα σε ενα γειτονακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει καλα τα linksys αλλα επειδη εχουμε και λιγο παραξενες γραμμες τα πιο stable siemens kai speedtouch ειδικα siemens.εγω με το λινκσυς οχι τελεια αλλα παιζει αρκετα καλα με μερικα παρατραγουδα που και που αλλα του βαλα ενα g.dmt και ηρεμισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ; Μην ανοίγω άλλο θέμα.

Ηθελα να βάλω κωδικό και αντι να βάλω WEP ή WPA έβαλα TKI+AES.

Ενω έκανε reboot βάζω τον κωδικό και λέει λάθος. Του έκανα reset κρατώντας

το κουμπι για 90sec ελπίζωντας να μου εμφανίσει πάλι το δίκτυο μου χωρίς ασφάλεια

αλλά τίποτα. Πώς μπορώ να το επαναφέρω; Καμία ιδέα; Το χάλασα; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το tki aes ειναι τυπος κλειδωματος του wpa kai wpa2.πατας το μικρο κοθμπι απο πισω για 5 δεπτερολεπτα και χανει τα παντα.αλλιως συνδεσου με καλωδιο και κανε restore to factory defaults μεσα απο το μενου η δοκιμασε με αλλο κλειδωμα.4-5 δεπτερολεπτα ειναι οχι 90 δεπτερολεπτα και με κατι πολυ λεπτο για να φτασει μεσα.δοκιμασε το μια διο φορεσ και σιγουρα 8α γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το ρωτήσω εδώ, ελπίζοντας να μην είμαι πολύ offtopic.

 

Με το τελευταίο firmware για ISDN, είδα ότι άλλαξε τους χρονισμούς. Δεν λέω ότι φταίει το firmware, μάλλον το router κάτι κάνει.

 

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 19970 kbps

Upstream Rate: 771 kbps

Downstream Margin: 9 db

Upstream Margin: 9 db

Downstream Line Attenuation: 22 db

Upstream Line Attenuation: 5 db

Downstream Transmit Power: 11 db

Upstream Transmit Power: 22 db

 

Τώρα άλλαξε σε:

 

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 18369 kbps

Upstream Rate: 807 kbps

Downstream Margin: 11 db

Upstream Margin: 9 db

Downstream Line Attenuation: 21 db

Upstream Line Attenuation: 5 db

Downstream Transmit Power: 11 db

Upstream Transmit Power: 21 db

 

Μήπως παίζει καμία επιλογή στο Linksys WAG200g και αλλάζει μόνο του το κλείδωμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το ρωτήσω εδώ, ελπίζοντας να μην είμαι πολύ offtopic.

 

Με το τελευταίο firmware για ISDN, είδα ότι άλλαξε τους χρονισμούς. Δεν λέω ότι φταίει το firmware, μάλλον το router κάτι κάνει.

 

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 19970 kbps

Upstream Rate: 771 kbps

Downstream Margin: 9 db

Upstream Margin: 9 db

Downstream Line Attenuation: 22 db

Upstream Line Attenuation: 5 db

Downstream Transmit Power: 11 db

Upstream Transmit Power: 22 db

 

Τώρα άλλαξε σε:

 

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 18369 kbps

Upstream Rate: 807 kbps

Downstream Margin: 11 db

Upstream Margin: 9 db

Downstream Line Attenuation: 21 db

Upstream Line Attenuation: 5 db

Downstream Transmit Power: 11 db

Upstream Transmit Power: 21 db

 

Μήπως παίζει καμία επιλογή στο Linksys WAG200g και αλλάζει μόνο του το κλείδωμα;

οχι απλα η γραμη σου παιζει λιγο πανω κατω για αυτο βλεπεις διαφορες,μην ανυσηχεις σε τοσα megabit κλειδωνεις μισο megabit δεν 8α αλλαξει κατι.

Ευχαρστώ πολύ. Με έσωσες. Το έβγαλα και απο την πρίζα και επανήλθε.

 

οτι και να γινει με το ασυρματο αν μπεις με καλωδιο η το γυρισεις σταεργοστασιακα διορθωνεται.να ανισυχεις αμα δεις να αναβοσβηνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ι να μενει κοκκινο το power.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι απλα η γραμη σου παιζει λιγο πανω κατω για αυτο βλεπεις διαφορες,μην ανυσηχεις σε τοσα megabit κλειδωνεις μισο megabit δεν 8α αλλαξει κατι.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Με το upstream μπορώ να κάνω κάτι; Μου φαίνεται λίγο περίεργο που κλειδώνει τόσο χαμηλά. Μήπως να δοκιμάσω και με άλλο router να δω τι πιάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να δοκιμασεις και με αλλον αλλα δεν θα πετυχεις κατι.ειναι λιγο παραξενο ποθ δεν κλειδωνεις 1 mbit .η κανα προβλημα γενικα στην γραμμη που απλα δεν 8α φτιαχτει η κανα προβλημα στιν καλωδιωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...