Προς το περιεχόμενο

linksys wag200 firmware 1.01.06


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση οταν κανεις αναβαθμιση του firmaware στο ρουτερ το αφηνεις οπως ειναι ή πρεπει να βγαλεις το καλωδιο του τηλ. απο πανω.

εχω το linksys WAG200G και θελω να βαλω το firmware 1.01.06

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση οταν κανεις αναβαθμιση του firmaware στο ρουτερ το αφηνεις οπως ειναι ή πρεπει να βγαλεις το καλωδιο του τηλ. απο πανω.

εχω το linksys WAG200G και θελω να βαλω το firmware 1.01.06

 

δεν υπαρχει προβλημα να μεινει το τηλεφωνικο πανω.το προβλημα ειναι να μην γινει ασυρματα διοτι υπαρχει περιπτωση να μην πετυχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Να κάνω μια δύο ερωτήσεις;

α) τι σημαίνει, πού κλειδώνει το ρουτερ;

β) στα καλά καθούμενα μου λέει περιορισμένη πρόσβαση και δεν εχω ίντερνετ. Αυτό είναι ότι πέφτει η γραμμή; αυτό μου γίνεται μόνο στα windows. Στο Ubuntu μια χαρά είναι.

γ) κ ένα τελευταίο. Με καλώδιο εχω πολύ καλύτερη ταχύτητα σε όλα παρά ασύρματα. Ένα δυο μέτρα απόσταση εχω. Αυτό διορθώνεται; εχω αλλάξει και κανάλια αλλά τίποτα.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.στα ποσα κλειδωνει.ταχυτητα δηλαδη.

β.περιορισμενη προσβαση μπορει να σημαινει η οτι επεσε το ιντερνετ η οτι εχασε την ip το pc σου.οταν σου λεει περιορισμενη προσβαση δες αν εχει σβησει κανα λαμπακι στο linksys.

γ.το εχω ακουσει απο πολλους.μπορεις να δοκιμασεις με αλλο firmware με αλλους drivers για την καρτα αλλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι.και εγω με ενα λαπτοπ με καλωδιο 1400 περιπου ενω ασυρματα 1100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Poul.... Το λαμπακι του internet παντως, συνεχιζω και το βλεπω κοκκινο και μετα το 1.06, οχι τραγικα πραγματα παντως οπως παλιοτερα.

 

για να ειναι κοκκινο σημαινει οτι ειτε δεν περνεις ip ειτε λα8ος στοιχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε συ.... οταν ειμαι online, ξαφνικα κοκκινιζει για λιγα δευτερα και ξαναπρασινιζει.... αυτο εννοω. Τελειως δε σβηνει ποτε παντως μετα το 1.06.

 

Εσυ τι λες? router, γραμμη ή ISP?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρε παιδιά θα σκάσω με αυτό το router...

Πήρα πριν 3 βδομάδες ενα, πήγα να βάλω το .06 firmware και καταστράφηκε..Άνοιγε και έμενε στο κόκκινο το power χωρίς να κάνει τίποτα. To upgrade έγινε φυσικά με καλώδιο αλλά δε ξέρω γιατί δεν έκατσε..

 

Τώρα μου δώσανε ενα από RMA. Το βάζω, δουλεύει 3 μέρες και ξαφνικά ενα απόγευμα βλέπω δεν έχω ιντερνετ. Λέω , θα έπεσε η γραμμή (σβηστό το λαμπάκι του internet, αναμένο του DSL)

Πάω να μπω στο interface, τίποτα... Βγάζω το ρευμα, το ξαναβάζω μετά απο 10 sec, πάλι τίποτα. Limited Connectivity και φυσικά όχι internet αν και τώρα άναβε πράσινο το λαμπάκι του internet. Με τα πολλά, βάζω ξανα το CL110 και δουλεύει . Οπότε μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά. Έχω φάει άπειρες ώρες αλλά δε μπορώ να το κάνω να δουλέψει . Το έκανα ενα reset τώρα και θα το βάλω να δω μήπως και δω φως....

 

Α και μια απορία. Το router δε μπορει να δουλέψει αν δεν εχει PC με καλώδιο επάνω; Να είναι δηλαδή μόνο στη πρίζα του τηλεφώνου και τα PC/laptop να παίρνουν μόνο ασύρματα; Όσες φορές δοκίμασα να βγάλω το ethernet και συνδεόμουν στο wireless δεν είχα ιντερνετ στο desktop....(μόνο από το laptop είχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε συ.... οταν ειμαι online, ξαφνικα κοκκινιζει για λιγα δευτερα και ξαναπρασινιζει.... αυτο εννοω. Τελειως δε σβηνει ποτε παντως μετα το 1.06.

 

Εσυ τι λες? router, γραμμη ή ISP?

 

Εγω ρε παιδιά θα σκάσω με αυτό το router...

Πήρα πριν 3 βδομάδες ενα, πήγα να βάλω το .06 firmware και καταστράφηκε..Άνοιγε και έμενε στο κόκκινο το power χωρίς να κάνει τίποτα. To upgrade έγινε φυσικά με καλώδιο αλλά δε ξέρω γιατί δεν έκατσε..

 

Τώρα μου δώσανε ενα από RMA. Το βάζω, δουλεύει 3 μέρες και ξαφνικά ενα απόγευμα βλέπω δεν έχω ιντερνετ. Λέω , θα έπεσε η γραμμή (σβηστό το λαμπάκι του internet, αναμένο του DSL)

Πάω να μπω στο interface, τίποτα... Βγάζω το ρευμα, το ξαναβάζω μετά απο 10 sec, πάλι τίποτα. Limited Connectivity και φυσικά όχι internet αν και τώρα άναβε πράσινο το λαμπάκι του internet. Με τα πολλά, βάζω ξανα το CL110 και δουλεύει . Οπότε μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά. Έχω φάει άπειρες ώρες αλλά δε μπορώ να το κάνω να δουλέψει . Το έκανα ενα reset τώρα και θα το βάλω να δω μήπως και δω φως....

 

Α και μια απορία. Το router δε μπορει να δουλέψει αν δεν εχει PC με καλώδιο επάνω; Να είναι δηλαδή μόνο στη πρίζα του τηλεφώνου και τα PC/laptop να παίρνουν μόνο ασύρματα; Όσες φορές δοκίμασα να βγάλω το ethernet και συνδεόμουν στο wireless δεν είχα ιντερνετ στο desktop....(μόνο από το laptop είχα)

 

παιζει και μονο με wireless.β.δεν ειναι ουτε 8εμα ακριβως isp ουτε ακριβως 8εμα γραμμης.ειναι 8εμα dslam με συγκεκριμενο ρουτερ.οποτε το καλυτερο ειναιτο siemens πανω στο linksys wag200 και το wag200 να παιζει σαν access point

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους

εχω προβλημα με το linksys wag200g home edition

ενο το ρουτερ μου κλειδοσε στα 13μβ και απο ftp rappid kai ola ta sxetika κατεβαζω με κανονικη ταχυτητα στα p2p prive site den μποροω να κατεβασω γρηγορα

το προβλημα το εντοπιζω στο οτι δεν μοθ δινουν πανο απο 1κβ ο καθε σιντερ

ενο δκιμασμενα απο το ιδιο τορρεντ αλλοι κατεβαζουν με τρελη ταχυτητα

η πορτα μου στον οδηγο ταχυτητας του μ τορρεντ δειχνει οκ

αλλα εγω εξακουλουθω με ολουσ οσους συνδεομαι μα μην μοθ δινουν ταχυτητα πανω 1 η 2 κβ

αν συνδεθω με πανο απο 1200 σιντερ τοτε μονο πιανω 1,3 και αυτο μετα το 50/100 του τορρεντ

το upload μια χαρα 100κβ

παροχος οτενετ conexx

οποιοσ εχει την παραμικρη ιδεα τι μπορει να φταιει ας μας πει

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειμαι και εγω ενα απο τα θυματα του συγκεκριμενου ρουτερ απο χθεs

και δεν φταιει κανειs παραμονο εγω που το αγορασα χωριs να διαβασω το thread του ινσομνια η του adslgr που ειμαι και στα 2 μελοs και γραφω καθημερινα.

εαν ειχα διαβασει θα εβλεπα οτι το συγκεκριμενο μοντελο,εχει μεγαλο προβλημα συγχρονισμου λογω θορυβου γραμμηs σε οσουs εχουν 24αρα γραμμη.

εγω σημερα το πηγα πισω αφου πρωτα επικοινωνησα με την φορθνετ οι οποιοι μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν ρυθμισειs ειδικεs για αυτο το ρουτερ και οτι ειναι προβληματικο στιs γραμμεs τηs φορθνετ.

το θεμα ειναι οτι πηγαν τσαμπα 89 ευρω γιατι το μαγαζι που το πηρα θα μου το αντικαταστησει με αλλο απο αλλη παρτιδα ,λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι δηλαδή μόνο στη πρίζα του τηλεφώνου και τα PC/laptop να παίρνουν μόνο ασύρματα; Όσες φορές δοκίμασα να βγάλω το ethernet και συνδεόμουν στο wireless δεν είχα ιντερνετ στο desktop....(μόνο από το laptop είχα)

 

Κάνε και στο router(2η καρτέλα ) και στα win καινούργια σύνδεση από τον οδηγό (αρχικά χωρίς ασφάλεια ) με το ίδιο όνομα.Λογικά θα σου το βγάλει.

 

οχι ρε συ.... οταν ειμαι online, ξαφνικα κοκκινιζει για λιγα δευτερα και ξαναπρασινιζει.... αυτο εννοω. Τελειως δε σβηνει ποτε παντως μετα το 1.06.

 

Ελα ρε έσβηνε τελείως?Εμένα πάντως μου το κάνε όταν έφτανε στο peak της η γραμμή.Εβαλα netlimiter και κάτι μπάλωσα μέχρι τη διακοπή του ρεύματος όπου χάθηκαν οι ρυθμίσεις, τα ξανάβαλα και χτες με 4 λαμπάκια αναμένα (όλα καλά δλδ) δεν έβρισκε κανένα pc το wireless.Σήμερα το βρίσκει χωρίς αποσύνδεση όλη μέρα.Εκτός και αν έφταιγε ο αέρας αλλά δε νομίζω(δλδ αν έσβηναν τα 2 λαμπάκαι adsl k ιντερνετ ναι κάτι έπαιζε με τη γραμμή αλλά όλα αναμμένα και να μη το βρίσκει:cry:).Με το zyxelaki(ethernet) πάντως δεν είχα πρόβλημα χτες.

 

εαν ειχα διαβασει θα εβλεπα οτι το συγκεκριμενο μοντελο,εχει μεγαλο προβλημα συγχρονισμου λογω θορυβου γραμμηs σε οσουs εχουν 24αρα γραμμη.

 

Το δοκίμασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...