Προς το περιεχόμενο

Σεισμός!


kx5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα που παιχτηκε ο τσακωμος στις ειδησεις καταλαβαμε γιατι κοιμοντουσαν οι παντες...:P

http://www.gein.noa.gr/services/recent-earth2.html

ειπε ενας απο τους σεισμολογους που παει για προεδριλικη οτι εχουν βγαλει 2 ανακοινωσεις μια οτι ηταν 6.5 κ μετα στις 10+ οτι ηταν 6.1 οτι ειχαν βγαλει τα αμερικανικα ινστιτιουτα απο το 1ο λεπτο:P

 

<<εν ετη 2008 ειπε ειναι αδιανοητο 40λεπτη καθυστερηση κ μαλιστα 2 ανακοινωσεις διαφορετικες κ ποσο μαλλον οταν οι θεσεις κ ο προυπολογισμος εχει αυξηθει πλουσιοπαροχα>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η καθυστέρηση στην ενημέρωση προέκυψε απο το εξης:

 

Θέλανε να εντοπίσουν τι ζημιές προκλήθηκαν για να πούνε το τελικό σκόρ...

 

Αν είχαν πέσει σπίτια ας πούμε κανα 4αρι και πολύ θα μας λέγανε, έτσι για να μην αποζημιώσουν τον κοσμάκη ...

 

Εγω πάντως τρόμαξα τόσο που άρπαξα κινητό και εχμμμ χωθηκα κάτω απο το κρεβάτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις δεν καταλαβατε οτι οι καλλικατζαροι τον εκαναν τον σεισμο.Ηταν η τελευταια ημερα τους στην επιφανεια της γης.Και οταν κατεβηκαν παλι στα εγκατα, αρχισαν να πριονιζουν και παλι το δεντρο που κραταει την γη: lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανταπόκριση από Νέα Σμύρνη....

Είχα πέσει για ύπνο μόλις 45' νωρίτερα και έτσι τον κατάλαβα καλά το σεισμό.Γερό κούνημα αλλά ΟΧΙ όπως του 1999(στον 5ο όροφο έμενα και μένω).

Ευτυχώς δεν άρχισαν τα τηλέφωνα από τον κάθε άσχετο!!Μόνο με την κοπέλα μου επικοινώνησα και την ξανάπεσα για ύπνο!Φυσικά δεν άνοιξα ΚΑΘΟΛΟΥ TV για να μη με εκνευρίσει ο κάθε έξυπνος....

Ως δημοσιογράφος στο επάγγελμα γνωρίζω την υπερβολή από πρώτο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως δεν καταλαβα Χριστο εδω.Κοιμομουνα του καλου καιρου.Μαλλον ο αδερφος μου και οι γονεις μου το καταλαβαν ομως γιατι ψιλοεπικρατουσε πανικος στο σπιτι.

Εγω παρα ολα αυτα κοιμουνα αγεροχος και ξυπνησα κατα τις 5 το απογευμα που μαλλον ολα ειχανε τελιωσει :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανείς αλλά ο σεισμός είχε σχεδόν την ίδια ημερομηνία, σχεδόν την ίδια ένταση και σχεδόν το ίδιο εστιακό βάθος όπως και πριν 2 χρονια

13:34 την Κυριακή 08/01/06 - 6,9 Ρίχτερ, 75 χμ.εσ.βάθος

07:14 την Κυριακή 06/01/08 - 6,5 Ρίχτερ, 85 χμ.εσ.βάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

αρκετο κουνημα και εδω καλλιθεα

 

η πλακα ειναι πως ημουν τουαλετα εκεινη τη στιγμη και νομιζα αρχικα οτι ζαλιστηκα απο το σφιξιμο :eek::eek::eek:...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...