Προς το περιεχόμενο

Demigod


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο forum του παιχνιδιού υπάρχει ένα είδος tutorial. Πρέπει να το διαβάσετε, αν δυσκολεύεστε να κατανοήσετε τη λογική του παιχνιδιού.

 

Ευχαριστώ... πάω να το διαβάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
δείχνει πάντως πολύ ωραίο... τελικά και η stardock κάνει πολύ καλά παιχνίδια

 

Της Gas Powered Games είναι το παιχνίδι. Στα μόνα που έχει βάλει το χέρι της η Stardock είναι στο networking και στην ψηφιακή διανομή (μέσω του Impulse)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της Gas Powered Games είναι το παιχνίδι. Στα μόνα που έχει βάλει το χέρι της η Stardock είναι στο networking και στην ψηφιακή διανομή (μέσω του Impulse)

 

δεν το ήξερα αυτό... είδα stardock και επηρεασμένος από αλλά της παιχνίδια της έδωσα τα εύσημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα από αυτό πάντως, η Stardock είναι μια εταιρεία με διαφορετική προσέγγιση στο gaming, δε βάζει DRM στα παιχνίδια της, έχει φτιάξει το gamers bill of rights και γενικά είναι πιο φιλική προς τον gamer εταιρεία.

Εγώ προσωπικά δεν έχω ξαναδεί developers παιχνιδιού τόσο κοντά στην κοινότητα, τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του Demigod, ο Wardell που είναι ο πρόεδρος και πολλοί developers ήταν ατελείωτες ώρες στο chat προσπαθώντας να λύσουν προβλήματα και να βοηθήσουν. Μακάρι να πετύχουν, νομίζω ότι το pc gaming έχει ανάγκη τέτοιες προσπάθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά λύθηκαν τα προβλήματα με το multiplayer;Επίσης αξίζει το single player ή μόνο αν το θες για multi αξίζει να το αγοράσεις;

 

Σκέφτομαι να το τσιμπήσω μέσα στη βδομάδα από το e-bay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% multi ειναι merdock... έχει ένα υποτιθέμενο singleplayer αλλά θα ασχοληθείς ελάχιστα.

Χθες έβγαλαν patch αλλά αντί να φτιάξει τα πράγματα για μένα, τα έκανε μάλλον χειρότερα. Θα δοκιμάσω και σήμερα και βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν είναι και άσχημο πάντως, αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα για να έχουμε μια τελική άποψη...

 

αρνητικό κλασικά οι λίγοι chars, θετικό οι αρκετές πίστες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη στα updates υπάρχουν κάτι files που δείχνουν ότι κάποια στιγμή θα γίνει διαθέσιμος ένας νέος Demigod, ενώ σήμερα έγινε διαθέσιμο και το τρίτο Update του ;).

 

Το μόνο που λείπει τώρα είναι ένας Map Editor για να έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερες πίστες (λίγες μου φάνηκαν εμένα. Ειδικά όταν μαζεύονται δέκα άτομα νομίζω ότι οι καλές πίστες είναι μόλις τρεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σε κατι οδηγιες για το Demigod μεσω Hamachi βρηκα 2 διαφορετικες περιπτωσεις στο 10ο βημα...

 

<<In the same page, delete the 5.0.0.1 under Default Gateways>>

 

<<Subnet Mask: 255.0.0.0

Default Gateway: 5.0.0.1

DNS Info: Leave blank>>

 

Τι ισχυει τελικα απο τα δυο?

 

Και κατι ακομα...οταν ανοιγω την επιλογη Properties του Local Area Connection/Hamachi Network Interface στo Manage Network Connections

για να σεταρω το TCP/IPv4 ωστε να ρυθμισω την IP Address σε 5.0.0.1, μου "πεταει" αυτο...

 

Some of the controls on this property sheet are disabled because one or more other Network property sheets are already open. To use these controls, close all these property sheets and then reopen this one

 

Καμια ιδεα?

 

 

Ειμαστε τσακωμενοι με τον Γουγλη, he is not my friend:p

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάξαμε ένα guide για όσους έχουν προβλήματα με το hamachi , δεν υπάρχει άτομο που να μην τον έχουμε βάλει μέσα να παίξει.

 

http://www.callofduty.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=86&topic=2372.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...