Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Sheogorath said:

Ωραίος! Θεωρητικά αυτά τα βλέπει σαν "360" χωρίς περίεργα drivers; Ή κάνει κάποιο hardware checkin πέρα απο το layout;

Οχι, κανενα φθηνο δεν θα το δει διοτι δεν εχουν αδεια απο την microsoft για συμβατοτητα, ουτε καν ολες οι μεγαλες/ακριβες/γνωστες εταιρειες εχουν. Χρειαζεσαι επισης το προγραμμα. Δεν το γλυτωνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα, εχω ενα xbox one controller συνδεμενο στο pc ασυρματα με ενα Bluetooth usb ανταπτορακι με win 10, το προβλημα ειναι οτι εχω συχνες αποσυνδεσεις σε σημειο να μην μπορω να παιξω, ισως να φταιει το Bluetooth, εχει καποιος καποια στανταρ λυση για Bluetooth usb ανταπτορακι   που να του παιζει χωρις αποσυνδεσεις να μου στειλει ενα λινκ για αγορα; ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, pollop είπε

καλησπερα, εχω ενα xbox one controller συνδεμενο στο pc ασυρματα με ενα Bluetooth usb ανταπτορακι με win 10, το προβλημα ειναι οτι εχω συχνες αποσυνδεσεις σε σημειο να μην μπορω να παιξω, ισως να φταιει το Bluetooth, εχει καποιος καποια στανταρ λυση για Bluetooth usb ανταπτορακι   που να του παιζει χωρις αποσυνδεσεις να μου στειλει ενα λινκ για αγορα; ευχαριστω

Original μόνο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες και σήμερα για καλύτερη απόκριση έπαιξα με καλώδιο με το χειριστήριο του xone, μικρή η διαφορά αλλά σημαντική (για online) 

 

το μόνο που βρήκα πρόχειρο ήταν το καλώδιο του προηγούμενού μου κινητού το οποίο δούλευε μια χαρά 

 

μου άρεσε που με το που βάζω το καλώδιο στο usb αμέσως σβήνει το φωτάκι της κεραίας χωρίς μα και μου και γίνεται πλήρως ενσύρματο και μόλις το βγάζω βρίσκει αμέσως ξανά μόνο του την κεραία και συνεχίζει ασύρματα 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ειχα παρει το G25 οταν πρωτοβγηκε αλλα καπου στη πορεια καταστραφηκε λογω φυσικης καταστροφης στο σπιτι

Εχει βγει τωρα τπροσφορα χριστουγεννων το G29 στα 230. Αξιζει να το παρω η Βγαινει συχνα αυτη η προσφορα

Βλεπω ομως οτι θελει εξτρα χρημα για το λεβιε ταχυτητων

Χρηση για PC μηπως το G920 ειναι πιο καταλληλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχω σκοπό να αγοράσω την μπαταρία για το χειριστήριο του Xbox One, γνωστη και ως plug & play. Το πρόβλημα είναι πως δεν την βρίσκω πουθενά στην Ελλάδα άμεσα. Την έχει το αμερικάνικο κατάστημα της Microsoft. Απο την άλλη έχει η Trust μια παρόμοια μπαταρία (Trust GXT 230 Charge & Play Kit).

Τι προτείνετε; Αν παω να πάρω απο την Ms θα περάσει τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, jimkog είπε

Έχω σκοπό να αγοράσω την μπαταρία για το χειριστήριο του Xbox One, γνωστη και ως plug & play. Το πρόβλημα είναι πως δεν την βρίσκω πουθενά στην Ελλάδα άμεσα. Την έχει το αμερικάνικο κατάστημα της Microsoft. Απο την άλλη έχει η Trust μια παρόμοια μπαταρία (Trust GXT 230 Charge & Play Kit).

Τι προτείνετε; Αν παω να πάρω απο την Ms θα περάσει τελωνείο;

μην ασχοληθεις καθολου, ειναι μεγαλη μουφα. Χαλαει μετα απο καποιο καιρο.

Βαζε κανονικες μπαταριες, ετσι κι αλλιως ειναι πολυ φθηνες και κρατανε πολυ πιο πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.5χρονια την εχω εγω παντως και δεν μου εχει χαλασει(της Microsoft),αρα δεν μπορω να πω οτι συμφωνω με το παραπανω εκτος αν υπαρχουν τιποτα επισημα στοιχεια με καποιο μεγαλο failure rate στις plug and play μπαταριες.

2 ώρες πριν, jimkog είπε

Έχω σκοπό να αγοράσω την μπαταρία για το χειριστήριο του Xbox One, γνωστη και ως plug & play. Το πρόβλημα είναι πως δεν την βρίσκω πουθενά στην Ελλάδα άμεσα.

https://www.public.gr/product/microsoft-xbox-one-play-and-charge-kit/prod6631346pp/

Αμεσα διαθεσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

2.5χρονια την εχω εγω παντως και δεν μου εχει χαλασει(της Microsoft),αρα δεν μπορω να πω οτι συμφωνω με το παραπανω εκτος αν υπαρχουν τιποτα επισημα στοιχεια με καποιο μεγαλο failure rate στις plug and play μπαταριες.

https://www.public.gr/product/microsoft-xbox-one-play-and-charge-kit/prod6631346pp/

Αμεσα διαθεσιμο

προσωρινά εξαντλημένο 😕 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, firepc είπε

μην ασχοληθεις καθολου, ειναι μεγαλη μουφα. Χαλαει μετα απο καποιο καιρο.

Βαζε κανονικες μπαταριες, ετσι κι αλλιως ειναι πολυ φθηνες και κρατανε πολυ πιο πολυ

Δεν θα ασχολιομουν γιατί μέχρι χθες έπαιζα με usb. Αλλά μου έπεσε κάτω, χάλασε λίγο το βύσμα και αν κουνηθεί λίγο το καλώδιο αποσυνδέεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω elite και wireless adapter. Πως το σεταρω ωστε να παιζει ασυρματα. Παταω το πρασινο κουμπακι στο χειρηστηριο, παταω και το κουμπι στο adapter αλλα δε βλεπω να γινεται κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...