Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, therock είπε

Εχω elite και wireless adapter. Πως το σεταρω ωστε να παιζει ασυρματα. Παταω το πρασινο κουμπακι στο χειρηστηριο, παταω και το κουμπι στο adapter αλλα δε βλεπω να γινεται κατι

στο 3:25 δες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι για το παλιο ανταπτορακι εχω το 2018. Μου δειχνει το συστημα οτι κειπουν drivers

Δοκιμασα αυτο αλλα δεν κανουν οι drivers μαλλον για το παλιο ειναι και αυτοι γιατι δειχνει ημερομηνια του 2015

https://mattpilz.com/fix-for-xbox-one-wireless-adapter-not-working-in-windows-10-xbox-acc-driver/

Απο οτι έχω καταλαβει μαλλον πρεπει να περασεις το xbox accesories app. Αλλα ειναι στην 1703 win εκδοση και δε με αφηνουν να το εγκαταστησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια ειναι και τα 2 απλα το δευτερο ειναι μικροτερο σε μεγεθος.....

Περαν τουτου η διαδικασια ειναι η παραπανω που βλεπεις γιατι αυτο εκανα και σε νεο xbox που αγορασα πριν λιγο καιρο με τον εν λογω ανταπτορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφου αυτο κανω και δε πετυχαινει λεω. Ειναι θεμα driver και πρεπει μαλλον να μπει το companion. Τωρα στο xbox δουλεψε γιατι θα ναι προγραμματισμενο να το αναγνωριζει απευθειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φαει ολο το απογευμα. Το δοκιμασα και στο λαπτοπ και στο desktop, εβαλα και το xbox accesories app και παλι τιποτα. Οταν παταω να κανει pair ο ανταπτορας δεν αναβει κανενα φωτακι. Στην αρχη σκεφτηκα οτι θα ναι νεκρο, αλλα οταν το βαζω στον υπολογιστη ακουγεται ο ηχος των windows οτι συνδεθηκε συσκευη και στο devices μου δειχνει XBOX ACC και driver not installed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψιλο εφτιαξα αλλα δεν ξερω πως. Δοκιμασα ενα σωρο πραμτα. Εβαζα drivers με ινφ αλλαζα θεσεις usb στο adapter απο το device manager ξετσεκαρα το allow windows to disconnect this device to save power και disable σε selective suspend.

Τεσπα με χιλια ζορια επιτελους ηδη να αναβει το λαμπακι πλεον και με πολλες προσπαθεις εκανε και pair.

Αλλα το xbox accesories app που εκει ρυθμιζεις τα διαφορα και φτιαχνεις προφιλ κτλ δε το βλεπει. Διαβασα πως θελει update το firmware του χειρηστηριου και αυτο γινεται μόνο αν εχεις κονσολα. Χεσε μεσα δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποιο λεει πως το αναβαθμιζεις με accesories app. Και γω πριν ειπα οτι δε μπορω να χρησιμοποιησω accesories app χωρις να αναβαθμισω το firmware. Ατερμονη λοοπα δηλαδη. Catch 22.

Εδω ενας λεει μετα το 1607 σταματησε να λειτουργει η εφαρμογη. Ισως επειδη ειμαξ και γω σε 1703 να μην βγαινει ακρη

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/apps_windows_10-win_xbox/xbox-assories-not-working-after-windows-ver-1703/2e6b8de6-7ce8-4d08-b183-92df9f538ff4

Ελεος δλδ. Να σου πουλαει η ιδια η microsoft χειρηστηριο που κανει σχεδον οσο κονσολα και στο ιδιο της το λειτουργικο να ειναι broken και να σου βγαζει τη παναγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά αποφάσισα να πάρω για πρώτη φορά ένα χειριστήριο για το PC. Θα το χρησιμοποιήσω για αθλητικά παιχνίδια και Dark souls τύπου. Δεν έχω ιδέα και θέλω βοήθεια. Σκέφτομαι λογικά για ασύρματο για τους ευνόητους λόγους. Έχουν τίποτα προβλήματα αυτού του είδους τα χειριστήρια που πρέπει να προσέξω; κόστος από 30€ μέχρι 50€ λέω να δώσω. Windows 7 έχω και δεν βλέπω να αλλάζουν σύντομα. Περιμένω προτάσεις 🤔

Α ή απόσταση χρήσης δεν θα είναι πάνω από μισό μέτρο ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

της microsoft ειναι η καλυτερη επιλογη νομιζω. 

εννοειται wireless δεν θα εχεις κανενα προβλημα

Σίγουρα δουλεύει σε W7 χωρίς σκάλισμα; ρωτάω γιατί διαβάζω πολλά στο ίντερνετ για το θέμα και σκέφτομαι και το F710 της Logitech που είναι δοκιμασμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Σίγουρα δουλεύει σε W7 χωρίς σκάλισμα; ρωτάω γιατί διαβάζω πολλά στο ίντερνετ για το θέμα και σκέφτομαι και το F710 της Logitech που είναι δοκιμασμένο. 

Δεν γνωρίζω προσωπικα. Αυτό που θα επρεπε να σκέφτεσαι όμως είναι πως να φυγεις από τα 7...Σε ένα χρονο τελειωνει και η υποστηριξη από την MS και θα εισαι στο ελεος του Internet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της Microsoft το one δουλεύει στα 7αρια μόνο με καλώδιο ή τον δικό της ανταπτορα που κοστίζει 20+

Αλλιώς στα 10αρια αν έχει Bluetooth η μητρική σου ή έχεις ανταπτορακι δικό σου κάνεις κανονικα τη δουλειά σου απλά χωρίς ήχο από το χειριστήριο

Αυτά για την τελευταία έκδοση του χειριστηριου που υποστηρίζει Bluetooth

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν γνωρίζω προσωπικα. Αυτό που θα επρεπε να σκέφτεσαι όμως είναι πως να φυγεις από τα 7...Σε ένα χρονο τελειωνει και η υποστηριξη από την MS και θα εισαι στο ελεος του Internet...

Δεν υπάρχει χρόνος και υπομονή αυτήν την περίοδο για format και δοκιμές. Άλλωστε σε ένα χρόνο από τώρα είναι στο πρόγραμμα στήσιμο νέου μηχανήματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...