Προς το περιεχόμενο

DVI οθονη σε d-sub καρτα


macDonald

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά είσαι αδιόρθωτος. Σου το ξαναείπα:Ότι ξέρεις προσπέρασέ το.Εγώ τα έγραψα όλα για να είναι μαζεμένα και ξεδιαλεγμένα.ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΞΕΡΕΙΣ ΑΣΤΑ.ΜΕΙΝΕ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.ΕΛΕΟΣ ΔΛΔ.

Άλλωστε το είπα:

Αρκετά από τα παραπάνω προφανώς τα ξέρεις αλλά τα γράφω για να αποσαφηνιστούν και να μην υπάρχει περίπτωση παρεξήγησης/μπερδέματος.

 

ΥΓ. Δεν ειπα οτι δεν παιζω παιχνιδια. Ειπα οτι η συγκεκριμενη καρτα ας ειναι η φτηνοτερη της αγορας γιατι προοριζεται μόνο για κειμενα και σερφαρισμα. Δεν χρειαζεται να ειναι DX10. Πρεπει ομως να ειναι AGP.

Πρέπει να το μαντέψω ότι είναι AGP??Δεν το λέει πουθενά...Α,και κάτι άλλο...Εγώ έδωσα ένα παράδειγμα.Μην τα περιμένεις όλα στο πιάτο.Πήγαινε και κοίτα παρόμοιες αλλά σε AGP αφού αυτό σε ενδιαφέρει.Στην τελική η ερώτησή σου ήταν άλλη και όχι ποιά κάρτα να πάρεις.Παράδειγμα σου έδωσα εγώ(εξτρά ήταν απλά σκέφτηκα ότι θα ήταν καλό).

Αν προορίζεται για κείμενα και σερφάρισμα, ΑΡΑ δεν παίζεις παιχνίδια.ΔΕΝ εννοούμε ότι δεν παίζεις παιχνίδια γενικά!Μπορεί να έχεις όλες τις κονσόλες του κόσμου και ακόμα 2-3 pc full extra αλλά ενοούμε ότι δε σε ενδιαφέρει να παίζεις παιχνίδια για αυτό το pc που μιλάμε!!!

 

Πάρε και ένα AGP παράδειγμα.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.516141

 

Αν δεν είναι ότι ΑΚΡΙΒΩΣ θες πήγαινε και βρες ακριβώς..Εμείς μόνο κατευθύνσεις δίνουμε.Η τελική απόφαση είναι δική σου.

 

Λογικά δε θα υπαρχει ασυμβατότητα..Αλλά για σίγουρα πήγαινε και δες στο site της εταιρίας της κάρτας που θα ετοιμάζεσαι να πάρεις αν βγάζεις drivers για NT4.0!!!Δεν είναι δύσκολο!

 

Α,όσο για το:

Δεδομενα:

-Οθονη με δυνατοτητα dvi

-Kαρτα με υποδοχη μόνο d-sub.

Ζητουμενο: Ψηφιακη συνδεση

Η απάντηση είναι:

Έχεις κάρτα με D-sub και οθόνη με dvi.

Αν πάρεις adapter d-sub->dvi θα συνδεθεί,θα βλέπεις "desktop" αλλά χάνεις σε ποιότητα(κάτι το οποίο δεν είναι και πολύ καλό)

 

Για τα:

Aν ξεκαθαριστει αυτο, μπορουμε να επεκτεινουμε το θεμα.
Αρα αυτο που πρεπει να κανω ειναι να αγορασω τη φτηνοτερη καρτα με dvi(25 οπως λεει ο οptostyle) και το σχετικο καλωδιο(4 οπως λεει το link του Demis). Σωστα?

Η απάντηση είναι:

Αν πάρεις κάρτα γραφικών με dvi μπορείς να συνδέσεις την οθόνη σου με dvi καλώδιο κατευθείαν μιας και και τα δύο υποστηρίζουν dvi.

και

Προσωπική γνώμη:

Αφού δεν παίζεις παιχνίδια(edit:εννοώ στο pc που μας ενδιαφέρει,άρα δε σε ενδιαφέρει να παίζει παιχνίδια η κάρτα που σκέφτεσαι αν θα πάρεις) τότε πάρε μια φτηνή κάρτα γραφικών με dvi να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Ήμουν πιστεύω ξεκάθαρος.Οι απαντήσεις έχουν δωθεί ήδη.Αν δεν κολούσες στα πόσα ξέρεις ήδη και κολούσες σε αυτά που σε ενδιαφέρουν τότε θα είχε λήξει το θέμα εδώ και καιρό.

 

+1000 @ ThReSh

Αν έιχε το πρώτο post όλες τις πληροφορίες που μάθαμε από τα επόμενα posts θα υπήρχε πλήρης κατανόηση του ερωτήματος από όλους και η καλύτερη δυνατή απάντηση (χωρίς μπλα μπλα) θα ερχόταν μπαμ μπαμ...αλλά ΔΕΝ τις είχε.

και

+10000 @ ThReSh

τώρα για το αν χρειαζόταν να αναλύσουμε όλες τις περιπτώσεις δεν το βρίσκω αρνητικό, δεν είσαι ο μόνος με τέτοια απορία, μπορεί κάποιος που να ήθελε να κάνει το ίδιο να ήθελε επίσης να μάθει γιατί δεν αξίζει

και

+100000 @ ThReSh

ναι σεβασμός να υπάρχει κυρίως σε αυτούς που βοηθάνε...γιατί τουλάχιστον αυτοί τον έχουν κερδίσει βοηθόντας και άλλα άτομα...ο σεβασμός δεν χαρίζεται

 

Εγώ δεν έχω να πω κάτι άλλο.Αν και αυτά που έγραψα πριν αλλά και τώρα δε σε καλύπτουν τότε συγνώμη αλλά:

Α)Πρέπει να μην καταλαβαίνω τί ζητάς(πράγμα μάλλον απίθανο γιατί κι εγώ αυτό είχα κάνει στο pc μου)

Β)Απλά δε ξέρω πως να το πω πιο αναλυτικά/επεξηγηματικά/διαφορετικά.

Γ)Δε ξέρω κάτι παραπάνω για να σε βοηθήσω(όσο για τους drivers δε νομίζω ότι πρέπει κανείς να το ξέρει εκ των προτέρων απ'έξω.Αρκεί να κοιτάξει στο site).

Δ)Δεν κατάλαβες εσύ καλά τι είπα(ή δε στο έδωσα εγώ να το καταλάβεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ξανα μανα διευκρινησεις... αντε να δουμε που θα παει:lol:

Δεν μπορω να το προσπερασω, αισθανομαι υποχρεωμενος να δινω διευκρινησεις και εξηγησεις αφου καποιοι επιμενουν να με περερμηνευουν, ακομα και μετα τις εξηγησεις!

και όχι στην τελική ΔΕΝ το ήξερες για αυτό ρωτούσες, γιατί προφανώς δεν ήξερες πως δεν έχει νοήμα να θέλεις ψηφιακή σύνδεση όταν υπάρχουν μετατροπείς στην μέση...
Αυτο που δεν ηξερα ηταν ακριβως αυτο που ρωτησα.

Ειναι αυνοητο οτι εαν ηξερα αυτο που ρωτησα δεν θα το ρωτουσα! Τοσο μυαλο θελέι για να το καταλάβεις? Δηλ. θα λεμε και τα αυτονοητα? Το προβλημα σου ειναι πως δεν καταλαβες ποιο ηταν αυτο που ρωτουσα ενω παραλληλα διανθισες τα μυνηματα σου με πολλα περιττα-ασχετα με αποτελεσμα να τα μπλεξεις πολυ.

αν έιχε το πρώτο post όλες τις πληροφορίες που μάθαμε από τα επόμενα posts θα υπήρχε πλήρης κατανόηση του ερωτήματος από όλους και η καλύτερη δυνατή απάντηση (χωρίς μπλα μπλα) θα ερχόταν μπαμ μπαμ...αλλά ΔΕΝ τις είχε.

τώρα για το αν χρειαζόταν να αναλύσουμε όλες τις περιπτώσεις δεν το βρίσκω αρνητικό, δεν είσαι ο μόνος με τέτοια απορία, μπορεί κάποιος που να ήθελε να κάνει το ίδιο να ήθελε επίσης να μάθει γιατί δεν αξίζει

Το πρωτο μου post ηταν ΣΑΦΕΣΤΑΣΤΟ. Μαλιστα, στο δευτερο μου το εκανα ακομα πιο κατανοητο. Πιο λιανα δε γινεται. Δε στεκει λοιπον η δικαιολογια σου.

Για μενα ειναι αρνητικο το να αναλυεις ολες τις περιπτωσεις, εφοσον απευθυνεσαι σε μενα. Ειναι εκνευριστικο να ρωτας για φασολια και να σου απαντανε για φακες. Αν ηθελες να μιλησεις γενικα και για αλλους ok αλλα να να το διευκρινησεις.

Ακομα και τωρα λες..."δεν αξιζει"!! Τι δεν αξιζει παιδι μου? Ρωτησα εγω αν αξιζει κατι? Στοιχηματιζω οτι ακομα δεν εχεις καταλαβει το νοημα του thread μου:rolleyes:

Περισσοτερο σε ενδιαφερει να κανεις το κομματι σου, να πεις τα δικα σου, να δημιουργησεις ενταση ισως, και ελαχιστα να καταλαβεις τι σου λεει ο ερωτων.

Πρέπει να το μαντέψω ότι είναι AGP??Δεν το λέει πουθενά...

Eνταξει, μα αυτο δεν ηταν μομφη, ηταν μια πληροφορια που εδωσα.

Τη καρτα αυτη που εβαλες την προσεξα κι εγω, agp 4/8 και παθητικη ψυξη, μοιαζει οτι πρεπει αρκει να μπαινει σε Win NT.

Aπο κει και περα βαζεις ΞΑΝΑ τα ιδια quotes που εξηγησα επανειλημμενως οτι δεν εχουν θεση στο θεμα μας...Και συνεχιζεις πεισματικα να αρνεισαι την απαντηση στο συγκεκριμενο quote μου.

Ποιος ειναι λοιπον, ο αδιορθωτος? εγω ή εσυ? τι μανια ειναι αυτη?:fear:

Καθολου εκπληξη δε μου προκαλει το οτι συμφωνεις +100000 με τον Thresh αφου αμφοτεροι ειστε εναρμονισμενοι σε μια τετοια νοσηρη τακτικη που ηδη προκαλεσε πολλες σελιδες και πολλα αχρηστα μυνηματα:-)

Τελος,

Δ)Δεν κατάλαβες εσύ καλά τι είπα(ή δε στο έδωσα εγώ να το καταλάβεις).

ΜΗΝ αντιστρεφεις τα πραγματα. Εσυ δεν καταλαβες καλα τι ειπα:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ό,τι φαίνεται δεν έγινε σαφές το τί εννοούσα στο τελευταίο post μου.

 

Acid|Burn και ThReSh, σας παρακαλώ θερμά, μην το παλεύετε άλλο. Εχει χαθεί πια το νόημα και δεν γίνονται αντιληπτά αυτά (τα ολόσωστα) που λέτε. Το συγκεκριμένο thread, από ανταλλαγή απόψεων έγινε τσαμπουκοσυζήτηση μαθητών Γυμνασίου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο κει και περα βαζεις ΞΑΝΑ τα ιδια quotes που εξηγησα επανειλημμενως οτι δεν εχουν θεση στο θεμα μας...Και συνεχιζεις πεισματικα να αρνεισαι την απαντηση στο συγκεκριμενο quote μου.

Ποιος ειναι λοιπον, ο αδιορθωτος? εγω ή εσυ? τι μανια ειναι αυτη?

 

Το quote με την ερώτηση ήταν το:

Αρα αυτο που πρεπει να κανω ειναι να αγορασω τη φτηνοτερη καρτα με dvi(25 οπως λεει ο οptostyle) και το σχετικο καλωδιο(4 οπως λεει το link του Demis). Σωστα?

 

Σωστά;;;

 

Ε λοιπόν δε καταλαβαίνω γιατί αρνούμαι να σου απαντήσω όταν σου έχω απαντήσει αρκετές φορές και μάλιστα με quote των προηγούμενων λεγόμενών μου(το οποίο σημαίνει ότι το έχω απαντήσει ήδη στο παρελθόν).

 

Η απάντηση στην ερώτηση είναι:

Αν πάρεις κάρτα γραφικών με dvi μπορείς να συνδέσεις την οθόνη σου με dvi καλώδιο κατευθείαν μιας και και τα δύο υποστηρίζουν dvi.

Τώρα αν δε καταλαβαίνεις και αυτό τότε..από το post #19 έχουμε πιο άμεση:

Και για να κλείσει το θέμα/ερώτημα:

Αν κάνεις αυτή τη σύνδεση με μετατροπέα δεν είναι και ό,τι καλύτερο γιατί χάνεις σε ποιότητα.Αλλά νομίζω ότι γίνεται και δουλεύει μια χαρα κατά 99%.

Αν πας να πάρεις κάρτα με DVI δε θα χρειαστείς μετατροπέα.Μόνο ένα καλώδιο με DVI και από τις 2 μεριές.

Άρα η απάντηση είναι ΝΑΙ

Πάντως μήπως θα έπρεπε να διερωτηθείς πως γίνεται τόσα άτομα να μην καταλαβαίνουν αυτό που εσύ λες;;;Μήπως τελικά εσύ δεν καταλαβαίνεις τις απαντήσεις;Μήπως τελικά εσύ είσαι αυτός που έχεις αυτή τη στάση που λες απέναντι στους άλλους;

Τέλος μήπως εσύ θα έπρεπε να καταλάβεις ότι δεν είσαι εσύ αυτός που τα καταλαβαίνει όλα και οι άλλοι τίποτα;

Δ)Δεν κατάλαβες εσύ καλά τι είπα(ή δε στο έδωσα εγώ να το καταλάβεις).

ΜΗΝ αντιστρεφεις τα πραγματα. Εσυ δεν καταλαβες καλα τι ειπα

Εγώ είπα και τις δύο περιπτώσεις γιατί δεν είμαι απόλυτος και είμαι διατεθιμένος να δεχτώ την περίπτωση που όντως δεν το έχω πει καλά.Αλλά εσύ είσαι απόλυτος και νομίζεις ότι εσύ τα καταλαβαίνεις όλα και οι άλλοι τίποτα..Να το ψάξεις αυτό.

Αρκετά ασχολήθηκα με το θέμα.Αν δεν έχεις καταλάβει ακόμα την απάντηση στο ερώτημά σου τότε δε πρόκειται να το καταλάβεις ποτέ όσο κι αν προσπαθήσω.

Επίσης προσκαλώ τους άλλους που βλέπουν αυτή τη συζήτηση να μου πούνε είτε εδώ είτε με PM(καλύτερα PM για να μη χαλάσει κιάλλο το θέμα) αν δεν έχω πει κάτι καλά και αν δεν έχω απαντήσει στη συγκεκριμένη ερώτηση...

Τέλος από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αρκετά ασχολήθηκα με το θέμα.Αν δεν έχεις καταλάβει ακόμα την απάντηση στο ερώτημά σου τότε δε πρόκειται να το καταλάβεις ποτέ όσο κι αν προσπαθήσω.

 

QFT... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κουράζεστε άδικα, πολύ απλά δεν γίνεται να συνδεθεί ψηφιακή οθόνη σε αναλογική κάρτα (με ψηφιακό καλώδιο).

 

Η κάρτα βγάζει αναλογικό σήμα, το οποίο δεν μπορείς με τίποτα, με κανέναν εξωτερικό εξοπλισμό να το μετατρέψεις σε ψηφιακό. Αν είναι να το μετατρέψεις σε ψηφιακό για να το στείλεις στην οθόνη, έχεις χάσει όλο το παιχνίδι, αφού η κάρτα γραφικών, εκτός από rendering, κάνει και ψηφιακο-αναλογική μετατροπή, μόνο σε περίπτωση που οδηγεί το σήμα σε αναλογική θύρα. Σε περίπτωση που το σήμα οδηγείται σε DVI θύρα, τότε η κάρτα με κάποιον αλγόριθμο κωδικοποιεί το ψηφιακό σήμα και το στέλνει στη οθόνη σου. Αφού η κάρτα σου έχει μόνο αναλογική έξοδο, όχι μόνο δεν έχει νόημα, αλλά δεν μπορείς να μετατρέψεις με κάποιον εξοπλισμό το αναλογικό σήμα σε ψηφιακό. Αυτή η μετατροπή λαμβάνει χώρα στα ηλεκτρονικά της οθόνης, αφού όλα τα panel δουλέψουν με ψηφιακό τρόπο εσωτερικά, ασχέτως με το αν συνδέονται με DVI ή με D-Sub.

 

Επίσης, οι μετατροπείς που ανέφεραν μερικοί σε αυτό το topic είναι εντελώς ασύμβατοι με αυτό που θέλει να κάνει ο macDonald, αφού αυτοί οι μετατροπείς, παίρνουν το αναλογικό σήμα μιας DVI-I θύρα (δηλαδή θύρας που δίνει και αναλογικό και ψηφιακό σήμα) και το μετατρέπουν σε D-Sub θύρα (δηλαδή αντιστοιχίζουν κάποια αναλογικά pin του DVI-I στα pin του D-Sub). Τέτοιες θύρες βρίσκουμε μόνο στις κάρτες γραφικών, για να μπορεί η κάρτα γραφικών να συνδεθεί και με τα δυο πρότυπα με 2 οθόνες ή ακόμη και με μια αναλογική και μια ψηφιακή. Η ψηφιακή θύρα της οθόνης είναι καθαρά DVI-D, δηλαδή δέχεται αυστηρά μόνο ψηφιακό σήμα, και όχι αναλογικό, αφού γι' αυτό το σκοπό υπάρχει η θύρα D-Sub που έχει παραμείνει σ' όλες τις οθόνες, καθαρά για λόγους συμβατότητα με τις παλιές κάρτες γραφικών με D-Sub.

 

Έδωσα όσες πιο πολλές πληροφορίες μπορούσα, αν υπάρχει κάποια απορία/διευκρίνηση, απλά ρωτήστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οποιος διαβασει απ την αρχη ολο το thread θα διασκεδασει αρκετα, κατι σαν τον Μιστερ Μπην:lol:

Περισσοτερο το θεμα επικεντρωθηκε στο τι καταλαβε και τι δεν καταλαβε ο ενας και ο αλλος και ελαχιστα στο πραγματικο ζητουμενο, το οποιο αλλωστε ο Sapphire κανονισε με μια και μόνο γραμμη:

Μην κουράζεστε άδικα, πολύ απλά δεν γίνεται να συνδεθεί ψηφιακή οθόνη σε αναλογική κάρτα (με ψηφιακό καλώδιο).

Aπο τη μια εγω ηθελα μόνο απαντησεις επι των συγκεκριμενων, απ την αλλη τα παιδια ηθελαν να πουν τα δικα τους. Με αποτελεσμα να βγει πολυ γελιο.

Noμιζω οτι το thread αυτο πρεπει να μπει στο Fun section του forum:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που δεν έχεις κόμπλεξ macDonald. Ναι, συμφωνώ ναι μπεί στο fun section να γελάνε όλοι με τα χάλια ενός ατόμου ... (Έλληνας κροίσος με 7 γράμματα...ποιός να 'ναι;;;; ) Ποιόν να λέω άραγε;;;Με ποιόν θα γελάει ο κόσμος;;;

 

Και ο sapphire έγραψε πολλά πράγματα και εσύ κράτησες την μια γραμμή από όσα είπε..Όμως δεν βλάψαν κανέναν που τα είπε. Μπορεί να βοηθήσουν αργότερα κάποιον άλλον χριστιανό που θα θελήσει να ψάξει για το ίδιο πράγμα και δεν θα είναι ίσως το ίδιο έξυπνος με σένα....

Και άλλες απαντήσεις σε μια γραμμή ήταν, απλά έπρεπε να διαβάσεις για να καταλάβεις...Όχι να κοιτάς την τελευταία γραμμή μόνο ίσως...

(Δεν ξανακάνω quote τα λεγόμενα...έχει καταντήσει αηδία)

Αν τώρα εσύ θες να ακούσεις μια απάντηση του τύπου δεν γίνεται και τέλος απάντησης, ατύχησες. Δεν είναι ανακριτικό τμήμα το Insomnia. Υπάρχουν και άλλες λεξούλες εκτός από το ναι και το όχι.

 

Μην κουράζεστε άδικα, πολύ απλά δεν γίνεται να συνδεθεί ψηφιακή οθόνη σε αναλογική κάρτα (με ψηφιακό καλώδιο).

Εγώ πάντως θυμάμαι παλιότερα πως είχα συνδέσει την οθόνη μου (TFT LG) στην DVI υποδοχή της με το D-sub της κάρτας γραφικών με την βοήθεια ενός adapter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι οτι κρατησα τη μια γραμμη, ειναι οτι η μια γραμμη απανταει στο ζητουμενο, αυτη εχει την ουσια. Τα υπολοιπα ειναι περιττα λογια, οπως ηταν και τα δικα σου.

Δε ξερω για ποιο ατομο θεωρεις οτι θα γελαει ο κοσμος εγω παντως γελαω ηδη μαζι σου... γιατι διαλεξες να συμπορευτεις με την ανωμαλια και τα flames. Mπραβο σου που αναγνωριζεις οτι δεν εχω κομπλεξ, δυστυχως ομως πρεπει να κανεις κατι για τα δικα σου κομπλεξ, γιατι δειχνεις πολυ κομπλεξικος οταν, ενω βλεπεις οτι εγω με ωραιο τροπο παω να κλεισω το προβληματικο αυτο thread (εστω κι αν δεν ημουν εγω το προβλημα) εσυ προσπαθεις να συντηρησεις το προβλημα με νεα επιθεση εναντιον μου...

Οσο για το θεμα του thread κανε το κοπο να το διαβασεις προσεκτικα, αγνοωντας τα σκουπιδια και τα flames. Θα διαπιστωσεις τι επαιξε αρκει βεβαια να βγαλεις πρωτα τα κομπλεξικα σου γυαλια;:

Εγώ πάντως θυμάμαι παλιότερα πως είχα συνδέσει την οθόνη μου (TFT LG) στην DVI υποδοχή της με το D-sub της κάρτας γραφικών με την βοήθεια ενός adapter.

Kαι λοιπον? τι εγινε, ειχες ψηφιακη συνδεση???? επειδη ειμαι σιγουρος οτι δεν εχεις διαβασει το παρον thread, σε πληροφορω οτι αυτο ειναι το θεμα του. Ερχεσαι δευτερος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος του thread "DVI οθονη σε d-sub καρτα" δεν μιλάει για ψηφιακή σύνδεση. Ούτε η ερωτησή σου "Αν χρησιμοποιησω καποιον μετατροπεα θα λειτουργησει DVI συνδεση, ή δεν γινεται τιποτα?", υποδηλώνει ότι θες ψηφιακή σύνδεση!! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι όταν εμπλέκεται κάτι αναλογικό μέσα σε μια ψηφιακή σύνδεση, τότε πάυει να είναι ψηφιακή! Δε χρειάζεται να είσαι πυρηνικός φυσικός για να το καταλάβεις, αλλά πρέπει να είσαι περιορισμένης ευθύνης για να το έχεις σαν πιθανότητα και να ρωτήσεις γι αυτό! Εγώ δεν το θεώρησα πιθανότητα ότι ρώτησες γι αυτό, γι αυτό και μίλησα για μετατροπή.

Ο τρόπος σου γενικότερα δεν είναι καθόλου ωραίος. Εγώ είμαι ένας τρίτος που το διάβασα όλο το thread και το συμπερασμά μου δεν είναι προκατελειμμένο. Μου επιτίθεσαι όμως με χαρακτηρισμούς. Δεν σου έδωσα τέτοιο δικαίωμα, γιατί εγώ δε σε χαρακτήρισα. ΔΕΝ πρόκειται όμως να συνεχίσω αυτή τη φάρσοκωμωδία, γιατί ποτέ δεν έχω ξεπεράσει τα όρια άλλωστε εδώ μέσα. Βρίσε όσο θέλεις, εσύ φαίνεσαι αμόρφωτος και απαίδευτος. Δεν πρόκειται να μου αλλάξουν τη γνώμη τα σχόλια περί flames, γιατί flames δεν προκάλεσα...

 

PS: Το δικό σου κομμάτι της στιχομυθίας μας, θυμίζει την κυρά Κατίνα από παλιά ελληνική ταινία με τη σκούπα στο ένα χέρι και το άλλο χέρι στη μέση, να βρίζει τη γειτόνισσα.

 

PS2: Εκεί που γελάς με μένα όπως λες, πρόσεξε μην στραβοκαταπιέις...Μην το έχω και βάρος.Όλοι είμαστε απαραίτητοι στον κύκλο της ζωής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος του thread "DVI οθονη σε d-sub καρτα" δεν μιλάει για ψηφιακή σύνδεση. Ούτε η ερωτησή σου "Αν χρησιμοποιησω καποιον μετατροπεα θα λειτουργησει DVI συνδεση, ή δεν γινεται τιποτα?", υποδηλώνει ότι θες ψηφιακή σύνδεση!!

Δεν πρεπει να βγαζεις συμπερασμα για το θεμα ενος thread κρινοντας μόνο απ τον τιτλο του.

Oταν λεω "θα λειτουργησει dvi συνδεση?" εννοειται οτι με ενδιαφερει η ψηφιακη συνδεση. Εξαλλου η d-sub συνδεση ειναι δεδομενη. Δε χρειαζεται να εισαι πολυ εξυπνος για να το καταλαβεις αυτο. Γιατι να θελω μια αναλόγικη συνδεση οταν ειναι δεδομενη?

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι όταν εμπλέκεται κάτι αναλογικό μέσα σε μια ψηφιακή σύνδεση, τότε πάυει να είναι ψηφιακή!

Για να παψει κατι να ειναι ψηφιακο, προηγουμενως θα πρεπει να ηταν ψηφιακο, ετσι δεν ειναι? Αυτη η εκδοχη (το να ηταν κατι ψηφιακο) δεν υπηρξε ποτέ.

Κατι που ισχυριζεσαι οτι "εννοειται" για σενα, για καποιον αλλον μπορει να μην "εννοειται".

Δε χρειάζεται να είσαι πυρηνικός φυσικός για να το καταλάβεις, αλλά πρέπει να είσαι περιορισμένης ευθύνης για να το έχεις σαν πιθανότητα και να ρωτήσεις γι αυτό! Εγώ δεν το θεώρησα πιθανότητα ότι ρώτησες γι αυτό, γι αυτό και μίλησα για μετατροπή.

Δε χρειαζεται να βριζεις και να θεωρεις "περιορισμενης ευθυνης" αυτους που δεν θεωρουν αυτονοητα αυτα που εσυ θεωρεις αυτονοητα.

Ο τρόπος σου γενικότερα δεν είναι καθόλου ωραίος. Εγώ είμαι ένας τρίτος που το διάβασα όλο το thread και το συμπερασμά μου δεν είναι προκατελειμμένο. Μου επιτίθεσαι όμως με χαρακτηρισμούς. Δεν σου έδωσα τέτοιο δικαίωμα, γιατί εγώ δε σε χαρακτήρισα. ΔΕΝ πρόκειται όμως να συνεχίσω αυτή τη φάρσοκωμωδία, γιατί ποτέ δεν έχω ξεπεράσει τα όρια άλλωστε εδώ μέσα. Βρίσε όσο θέλεις, εσύ φαίνεσαι αμόρφωτος και απαίδευτος. Δεν πρόκειται να μου αλλάξουν τη γνώμη τα σχόλια περί flames, γιατί flames δεν προκάλεσα...

Αν ειναι δυνατον.. μπαινεις σφηνα σε καποιο προβληματικο τοπικ που παει να κλεισει, βριζεις σαν βοθρος(αμορφωτος, απαιδευτος κλπ) και λες οτι "δεν θελεις να συνεχισεις τη φαρσοκωμωδια"...:lol:

Πρωτου σχολιασεις τον τροπο μου δες πρωτα τον δικο σου. Εισαι επιεικως απαραδεκτος. Πρωτου σου επιτεθω με χαρακτηρισμους οπως λες, το εκανες εσυ πρωτος σε μενα χωρις καν να σου εχω μιλησει. Μαλλον θεωρεις οτι παιρνεις "ποντους" οταν προσπαθεις να προσβαλεις καποιον ανωτερο σου;)

PS: Το δικό σου κομμάτι της στιχομυθίας μας, θυμίζει την κυρά Κατίνα από παλιά ελληνική ταινία με τη σκούπα στο ένα χέρι και το άλλο χέρι στη μέση, να βρίζει τη γειτόνισσα.

Ειπαμε, εσυ μπηκες ξαφνικα να συνεχισεις τη ταινια, σαν καποια κυρα-Κατινα, πραγματι. Και ειμαι σιγουρος οτι θα συνεχισεις.

PS2: Εκεί που γελάς με μένα όπως λες, πρόσεξε μην στραβοκαταπιέις...Μην το έχω και βάρος.Όλοι είμαστε απαραίτητοι στον κύκλο της ζωής...

Γελασα μόνο αφου προηγουμενως γελασες εσυ πρωτος και μαλιστα γελασες και λογ/σμο αλλων, οπως ειπες.

Να σου πω την αληθεια, εσυ δε μου φαινεσαι καθολου απαραιτητος:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...