Προς το περιεχόμενο

Πόσα τσιγάρα ;


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα καπνίσει κάτι αντίστοιχα κινέζικα, μιλάμε μου 'φτασε στο κούτελο, τέτοιο πράγμα δε το 'χα ξαναπάθει.

 

Που να δεις (σίγουρα θα τα χεις δοκιμάσει) κάτι ρώσικα που το χρώμα τους τα κανει να φαίνονται σα να έχεις ανάψει βαρελότο και το ρουφάς... Εκείνα ήταν ο Θανασής (τος) προσωποποιημένος :devil: 2813156267_e5fbcf2e0a.jpg?v=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις (σίγουρα θα τα χεις δοκιμάσει) κάτι ρώσικα που το χρώμα τους τα κανει να φαίνονται σα να έχεις ανάψει βαρελότο και το ρουφάς... Εκείνα ήταν ο Θανασής (τος) προσωποποιημένος :devil: 2813156267_e5fbcf2e0a.jpg?v=0

 

ΜΠΕΛΟΜΟΡΚΑΝΑΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Όποιος μου ξαναβρεί τέτοια, σοβαρά, τα αγοράζω όσο-όσο. Ειδικά τα αποπάνω άφιλτρα που τσακίζεις το χαρτόνι 2 φορές για να γίνει "φίλτρο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχω κάνει (μου 'χε δώσει ένας φίλος που επειδή δεν έβρισκε να ζμπρώξει εδώ γύρω, έφτασε η τσουτσού του μέχρι Μασκβά. Το θετικό της φάσης ήταν ότι κάθε φορά γύρναε με παρόμοια σκατολοΐδια) , με αργά και σταθερά βήματα. Ο μόνος τρόπος.

 

 

* άμα το 'ξερα ότι τράβαγες ζόρι, δε θα τα κάπνιζα το καλοκαίρι έτσι για το χαβαλέ που είχα ξεμείνει και βαριόμουνα να πάω για νορμάλ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νικοτίνη επηρεάζει τη στύση;

 

Dunno, το πολύ τσιγάρο απο μια ηλικία και μετά απο ότι λένε τα ιατρικά δεδομένα την επηρρεάζει κ πολύ αρνητικά μάλιστα.

 

ΜΠΕΛΟΜΟΡΚΑΝΑΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Όποιος μου ξαναβρεί τέτοια, σοβαρά, τα αγοράζω όσο-όσο. Ειδικά τα αποπάνω άφιλτρα που τσακίζεις το χαρτόνι 2 φορές για να γίνει "φίλτρο".

 

Αυτό μου έκανε εντύπωση πάντα με τα συγκεκριμένα τσιγάρα είναι οτι είναι σαν να τα καπνίζεις ανάποδα.Πάντως τότε που ακόμα κάπνιζα τα θυμάμαι.Ειδικά να σαι έξω στο κρύο κ να κάνεις τέτοια ήταν και γαμώ.Σα να τραβούσες τζούρα από λιβανιστήρι.Χωρίς την ωραία μυρωδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτάται γιατί δε σε βολεύουν, φαντάζομαι

 

αν είναι "πολύ χοντρά", πάρε γαλάζια (όχι μπλε)

 

και γενικώς, πάρε γαλάζια [λεπτότερα = (και καλα) υγιεινότερα]

 

και ακόμα ειδικότερα, πάρε ένα "απ' όλα" και στρίψε καμμια ντουζίνα τσιγάρα και βγάλε συμπεράσματα, ffs :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γενικώς, πάρε γαλάζια [λεπτότερα = (και καλα) υγιεινότερα]

 

Εγώ λέω, πάρε άσπρα. 'Eχουν 1 χημικό λιγότερο (chlorine free), είναι εξίσου λεπτά με τα κόκκινα αλλά έχουν πολλές μικρές αόρατες τρυπίτσες (perforated) πραγμα που τα καθιστά: πιο εύκολα στο στρίψιμο απ' όλα (ακόμα και από τα γαλάζια) , ανάβουν καλύτερα, καίγονται καλύτερα, δε σβήνουν, κολλάνε καλύτερα γιατί η κόλλα πιάνει πιο καλά στο chemical-free χαρτί και γενικά για μένα είναι ΤΟ γαμάτο χαρτί για στρίψιμο.

 

Πηγή: πολύχρονη εμπειρία στριψίματος με όλα τα χαρτάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...