Προς το περιεχόμενο

Πόσα τσιγάρα ;


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ξέρω, αηδία μου φαίνονται (αν λες τα αχλωρίωτα)

 

'Αλλη μια απόδειξη του πόσο εθίζουν τα χλωριωμένα, και του πόσο σε κάνουν να περιφρονείς τη γεύση του ανόθευτου με χημικά καπνού και χαρτιού, ενώ στην πραγματικότητα καπνίζεις μια μπουρούχα. ;ρ

Δοκίμασε και άσπρα γουώς και μετα μίλα, ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕ και προκατειλημμένε τύπε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, βασικά εννοώ αν η μεγάλη δόση νικοτίνης (από τέτοιες τσιμινιέρες σαν αυτές που λέμε παραπάνω) προκαλεί στύση.

 

νομιζω ενα μπλε χαπακι ειναι λιγοτερο επιβλαβες απο τη νικοτικη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, το λέω επειδή όποτε καπνίζω πολύ δυνατά τσιγάρα (αμερικάνικα, κινέζικα κλπ. σαν κι αυτά που λέγαμε παραπάνω με 17 πίσσα κι 1,5 νικοτίνη) οι συνέπειες είναι ανάλογες με αυτές του "μπλέ χαπιού".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι έπρεπε το γαλάζιο.. :) thx wash :D θα τσεκάρω και τα άσπρα που λέει ο freedubus.

 

πήρα και τα κόκκινα swan, μου φαίνονται λίγο μεγαλύτερα από τα κίτρινα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Αλλη μια απόδειξη του πόσο εθίζουν τα χλωριωμένα, και του πόσο σε κάνουν να περιφρονείς τη γεύση του ανόθευτου με χημικά καπνού και χαρτιού, ενώ στην πραγματικότητα καπνίζεις μια μπουρούχα. ;ρ

Δοκίμασε και άσπρα γουώς και μετα μίλα, ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕ και προκατειλημμένε τύπε!

 

ρε τα έχω δοκιμάσει τα γαμημένα, αλλά μπλιαχ....

εγώ να δεις πόσο θα 'θελα να βάζω όσο λιγότερο σκατούλια μέσα μου, αλλά τί να το κάνω άμα με χαλάνε στη γεύση...

 

η αλήθεια είναι ότι καπνίζοντας εδώ και 15ετία, ευθύς εξ' αρχής άφιλτρα, γλώσσα και ουρανίσκος είναι πλέον μια ανάμνηση, οπότε συμφωνώ ότι ο φρηκστερ δεν χάνει να δοκιμάσει και τ' άσπρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γαλάζια επίσης δεν είναι χλωριωμένα -το γράφει κιόλας επάνω- και είναι και πιο λεπτά πράγμα που ευνοεί την αναγνώριση της γεύσης του καπνού, έχουν σχεδιάκια επάνω και είναι χαριτωμένα και αν μάθεις να στρίβεις σωστά δε σβήνουν (πολύ γρήγορα) και με αυτά τα δεδομένα και λαμβάνοντας υπόψιν ότι τα λευκά έχουν το ίδιο πάχος με ένα φύλλο τετραδίου, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΣΠΡΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΡΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΚΑΜΜΕΝΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι έπρεπε το γαλάζιο.. :) thx wash :D θα τσεκάρω και τα άσπρα που λέει ο freedubus.

 

πήρα και τα κόκκινα swan, μου φαίνονται λίγο μεγαλύτερα από τα κίτρινα..

 

γουτουφου?!:confused: το ξεκινησες??

ααα..θα παρω την μαγκουρα μου και θα αρχισω να σε κυνηγαω:mad::P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μεγάλη χαρά σας χαιρετώ από την ωραία Γερμανία που διαθέτει ωραία ντάβιντοφ.

 

Για να βρεις κιοσκ πρεπει να περπατησεις ~20λεπτο αν δεν κανω λαθος ομως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(δεδομένο 1)Τα γαλάζια επίσης δεν είναι χλωριωμένα -το γράφει κιόλας επάνω- και (2) είναι και πιο λεπτά πράγμα που ευνοεί την αναγνώριση της γεύσης του καπνού, (3) έχουν σχεδιάκια επάνω και είναι χαριτωμένα και (4) αν μάθεις να στρίβεις σωστά δε σβήνουν (πολύ γρήγορα) και με αυτά τα δεδομένα και λαμβάνοντας υπόψιν ότι (5) τα λευκά έχουν το ίδιο πάχος με ένα φύλλο τετραδίου, (6) ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΣΠΡΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΡΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΚΑΜΜΕΝΕ;

 

Πάμε να τα καταρρίψουμε ένα-ένα:

 

1. Σωστό, δεν είναι χλωριωμένα. ΑΛΛΑ, είναι εμποτισμένα με άλλα χημικά, για να μπορεί το χαρτί να είναι τόσο λεπτό και να μη σκίζεται. Πράγμα που όμως

2. αλλοιώνει τη γεύση του καπνού. Τα άσπρα δεν έχουν χημικά, απλά έχουν μικρές τρυπίτσες φτιαγμένες από λέιζερ, γι αυτό και η γεύση τους είναι μηδαμινή. 'Αρα αυτά είναι που συνιστώνται για τους γευσιγνώστες του καπνού. Τώρα οκ, σίγουρα υπάρχουν και αυτοί που θέλουν το τσιγάρο τους να έχει πιο "πλούσια" γεύση (δηλ. καμένου χαρτιού)- εγώ όχι.

3. 'Αχου! Ποζεριές.

4. Σβήνουν. Πάντα. Ο,τι και να κάνεις. Το γράφει κιόλας στο site τους, οτι είναι self-extinguished.

5. Είπαμε οτι δεν παίζει ρόλο, αφού έχουν τις τρυπίτσες (perforated). Σύγκρινε λευκά με κόκκινα, που έχουν το ίδιο πάχος, τι επιστήμων είσαι αν δεν κάνεις συγκρίσεις;

6. Γιατι τα γαλάζια έχουν σάπια γεύση λόγω των χημικών, (ενώ τα λευκά δεν έχουν καθόλου γεύση), και γιατι ΤΑ ΓΑΛΑΖΙΑ ΣΒΗΝΟΥΝ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΗΔΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΝΑΒΕΙΣ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΣΤΗ ΖΟΥΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΒΗΝΕΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΝΑΒΕΙ ΜΕΤΑ, ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΠΑ ΓΑΜΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΙΣΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. (θα σου πέταγα ένα τρεντοαλτερνατιβάδικο "ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ;" αλλά είμαι επιστημονικά καμμένος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε να τα καταρρίψουμε ένα-ένα:

 

1. Σωστό, δεν είναι χλωριωμένα. ΑΛΛΑ, είναι εμποτισμένα με άλλα χημικά, για να μπορεί το χαρτί να είναι τόσο λεπτό και να μη σκίζεται. Πράγμα που όμως

2. αλλοιώνει τη γεύση του καπνού. Τα άσπρα δεν έχουν χημικά, απλά έχουν μικρές τρυπίτσες φτιαγμένες από λέιζερ, γι αυτό και η γεύση τους είναι μηδαμινή. 'Αρα αυτά είναι που συνιστώνται για τους γευσιγνώστες του καπνού. Τώρα οκ, σίγουρα υπάρχουν και αυτοί που θέλουν το τσιγάρο τους να έχει πιο "πλούσια" γεύση (δηλ. καμένου χαρτιού)- εγώ όχι.

3. 'Αχου! Ποζεριές.

4. Σβήνουν. Πάντα. Ο,τι και να κάνεις. Το γράφει κιόλας στο site τους, οτι είναι self-extinguished.

5. Είπαμε οτι δεν παίζει ρόλο, αφού έχουν τις τρυπίτσες (perforated). Σύγκρινε λευκά με κόκκινα, που έχουν το ίδιο πάχος, τι επιστήμων είσαι αν δεν κάνεις συγκρίσεις;

6. Γιατι τα γαλάζια έχουν σάπια γεύση λόγω των χημικών, (ενώ τα λευκά δεν έχουν καθόλου γεύση), και γιατι ΤΑ ΓΑΛΑΖΙΑ ΣΒΗΝΟΥΝ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΗΔΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΝΑΒΕΙΣ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΣΤΗ ΖΟΥΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΒΗΝΕΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΝΑΒΕΙ ΜΕΤΑ, ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΠΑ ΓΑΜΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΙΣΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. (θα σου πέταγα ένα τρεντοαλτερνατιβάδικο "ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ;" αλλά είμαι επιστημονικά καμμένος)

 

 

πρωτη φορα βλεπω τοσο καμενο ατομο με τα τσιγαρα :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ένα διάστημα 7 μηνών κάπνιζα στριφτό. Το καλύτερο χαρτάκι για 'μενα είναι το drum...και καπνός ο golden virginia, ο holborn είναι αποξηραμένη τσουκνίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μεγάλη χαρά σας χαιρετώ από την ωραία Γερμανία που διαθέτει ωραία ντάβιντοφ.

 

M, ζηλέψαμε, και στην ωραία Αθήνα (sic) υπάρχουν ντάβιντοφ "made in Germany".

 

Γενικά, το 'χω παρατήσει το στριφτό, γιατί φράγκα έχω (sic) να αγοράζω καλά τσιγάρα (οπότε δε χάνω- πολύ- σε άρωμα και γεύση από τα στριφτά) και γιατί βαριέμαι να στρίβω αλλά, όποτε κάνω, Rizla ΑΣΠΡΑ + καπνός Craven.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...