Προς το περιεχόμενο

Πόσα τσιγάρα ;


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καπνός καρέλια με γαλάζια χαρτάκια (διπλώνουμε το κάτω μέρος μέχρι εκεί που είναι η τσάκιση του χαρτακίου και το κόβουμε, και μετά στρίβουμε -δηλαδή πετάμε ένα κομμάτι χαρτί σχεδόν ίσο με αυτό που πιάνει η κόλλα στο πάνω μέρος -) και φιλτράκια swan κίτρινο. Τώρα το πόσα ποτέ δε τα έχω μετρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

freeντούμπε, είχε δίκιο η γαριδέλε πάντως - είσαι "επιστημονικά καμμένος" :P

 

Σοβαρά όμως τώρα, ακόμα κι αν τα λευκά είναι θεωρητικά το απαύγασμα της αθωότητας όσον αφορά χημικά, μια φορά αφήνουν μια στιφάδα λες και μασουλάς χαρτί, και όχι δεν είναι η γεύση του καθαρού καπνού αυτή που σου μένει (δεν εννοώ ότι την πετυχαίνεις με τα γαλάζια). Έχοντας κάνει και πίπα (sic), άλλη είναι η γεύση του "σκέτος καπνός".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malboro κοκκινο (μαλακο).

Οταν ειμαι χαρουμενος

1 πακετο

Οταν ειμαι σκατα

2 πακετα

 

Btw Εχει δει κανεις ενα "καπνο" που τον σνιφαρεις? Μου εδωσε ενα φιλαρακι να σνιφαρω (για καπνο μιλαω) και ηταν οντος ωραιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ μη σας ψαρώνει ο freedubus, επιστημονικά βλαμμένος είναι! (άκου craven)!

:P

 

Λοιπόν το καλύτερο χαρτάκι είναι αυτό που έχει συνηθίσει ο λαιμός σας.

Ο δικός μου γουστάρει ασημί, βολεύεται στην δύσκολη με γαλάζιο, και με τα χοντρότερα δίνει σήμα "μαλάκα-κόφτο-κάπνισμα".

 

source.gif

13 χρόνια (ΓΟΥΑΤ ΔΕ ΦΑΚ) καπνιστής, 9 χρόνια σερί μόνο καπνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εμπιστεύομαι το δεδομένο Craven και επειδή αγαπάω και στηρίζω Craven θα επαναπροσδιορίσω τη σχέση μου με τα γαλάζια χαρτάκια (=καρδούλες) και θα δοκιμάσω τα άσπρα που στην παραγωγή έβαλαν και λέιζερ. (άχου)

 

Παρόλα αυτά καθώς δεν είμαι οικοδόμος αλλά ΣΕΡΒΙΤΟΡΑ και ανάβω τσιγάρο ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΦΑΚΙΝ ΜΠΥΡΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΕΡΒΙΡΩ, και κατά συνέπεια δεν μπορώ να καπνίζω τα υπερθεϊκά Γκολουάζ, πιστεύω ότι θα καταλήξω πάλι στα γαλάζια.

 

Παρεμπιπτόντως, μην κολλάτε τσίχλες στα τασάκια, είναι σιχαμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ναί,τα γαλάζια ποτέ δεν μ'ενθουσίαζαν,είχα αυτή την άισθηση που είπε και ο φρηνταμπας ότι αλλοιώνουν την γεύση του καπνού συν το συχνό άναψε-σβήσε.

Μεγαλύτερο φέηλ,τα πορτοκαλί γλυκόριζας-χαρτί ταπετσαρίας,των οποίων η δελεαστική γεύση μ'έκανε να υποφέρω από αναγούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μας είπες όμως τί καπνό σνι εεε φουμάρεις

 

Πολλά χρόνια old holborn αεκατζίδικο, ώσπου μου είπαν πως ο συγκεκριμένος καπνός περιέχει κάτι αρωματικούς καρκινοάνθρακες, και πουλάει μόνο στην ελλαδίτσα που είμαστε κουλτουριάρηδες.

ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ (μου είπαν) ΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ CRAVEN.

 

Δεν ξέρω αν αληθεύουν, εγώ ως γνήσιος υπερ-υποχόνδριος πάντως το πίστεψα και από τότε φουμάρω golden virginia βαζέλικο.

 

 

 

Παρεμπιπτόντως, μην κολλάτε τσίχλες στα τασάκια, είναι σιχαμένο.

 

Α, ρε, δεν ξέρεις το κόλπο;

Πετάς το τασάκι όπως είναι στον κάδο.

 

:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γουτουφου?!:confused: το ξεκινησες??

ααα..θα παρω την μαγκουρα μου και θα αρχισω να σε κυνηγαω:mad::P

 

το στριφτό πρόσφατα.. καλό το davidoff μπλε αλλά πέρα οτι φεύγει σε μια μέρα δε συμφέρει ουτε οικονομικα :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε-Σατα, γιατί ρε μας κυνηγάς ; :P

 

γκαρνέλε, σαν πολύ σοβαρά (καλά κάνεις, αλλά σαν πολύ μόνιμο μου ακούστηκε με τα καπς, λοκτ) δεν έχεις πάρει το σερβιτοριλίκι; Ούτε η Χαρούλα Αλεξίου τεσπα

 

 

λιόπυρα, άμα σε πω ποιός άλλος κάνει εδώ μέσα γκόλντεν βιρτζίνια (και βρωμεί ο τόπος), σε κόβω να το γυρνάς σε γαβρο-Cooper

 

 

Στην τελική όλοι οι εδώ πόστηδες από πνευμονικό οίδημα θα πάμε (οι τυχεροί, οι άτυχοι δεν ξέρω), οπότε τουλάχιστον ας πάμε αρωματικά και με τη γλύκα του Craven, λέω

 

 

 

Παρεμπιπτόντως, μην κολλάτε τσίχλες στα τασάκια, είναι σιχαμένο.

όχι τόσο όσο αυτοί που το κάνουν πάντως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν το ονομάζω πρακτική ανθρωπολογία μετά αλκοόλης.

Η πραγματική αλήθεια είναι ότι -εργασιακά- δεν έχω τίποτα καλύτερο να κάνω ακόμη, πίνω τζάμπα σε ένα μπαρ που με αρέσει και μαζεύω κανένα λεφτό να πάω ταξίδι καθώς και υλικό για το βιβλίο μου "Ανθρωπολογία της κουλτούρας των χιπστερς σε ποστ ντρανκ επίπεδα".

 

Το καλό με τον βιρτζίνια είναι ότι έχει αυτό το κλικ κλακ επάνω και κουμπώνει. Μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται garnele ότι κάτι μηνάκια μετά την επίσημη κυκλοφορία θα ξηγηθείς και ινσόμνια wiki να υποθέσω

 

 

 

 

δεν είναι καρκίνος ο Craven

δεν είναι καρκίνος ο Craven

δεν είναι καρκίνος ο Craven

...κοίτα να δεις.......it works!

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά χρόνια malboro maλακό.Εδώ και 3 χρόνια golden virginia κίτρινο.Αφού καπνίζω που καπνίζω μην χαλάω και 150€ το μήνα για τσιγάρα.Μετά τον 3ο-4ο μήνα κανονικό τσιγάρο δεν μπορώ να κάνω.Μόνο καπνό.Μου φαίνονται πολύ ξερά τα κανονικά και μου γ@μνε το λαιμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...