Προς το περιεχόμενο

Προειδοποιήσεις για απάτες μέσω διαδικτύου


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The United Nation Head Office in New York  has also provided to Me the Form for you to fill and you are also as to make a payment of $500 US Dollars for the Registration of the Form to me Here in Africa Ghana.

 

This is the Following information Of my Secretary you are to make the Payment of the $500 US Dollars for the Form to.

 

 

Ευκαιρία λέμε!

Δεν χρειάζεται καν να εχεις πολιτικό βύσμα, σπουδές, εμπειρία για να γίνεις διπλωμάτης ... με 500 ευρώ είσαι έτοιμος. Καλη μορφή απάτης και είμαι σίγουρος οτι πολλοί θα στείλουν τα λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη μορφή απάτης

 

Άσε μας μωρ' αδερφάκι μου να χεστούμε στο τάλιρο! Επειδή δηλαδή εσύ είσαι κακόπιστος, θες να επηρεάσεις κι άλλους να χάσουν την ευκαιρία; Ρε κάτι τύποι που κυκλοφορούν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε μας μωρ' αδερφάκι μου να χεστούμε στο τάλιρο! Επειδή δηλαδή εσύ είσαι κακόπιστος, θες να επηρεάσεις κι άλλους να χάσουν την ευκαιρία; Ρε κάτι τύποι που κυκλοφορούν...

Ντρέπομαι αφάνταστα που η καχυποψία μου μπορεί να σταθεί εμπόδιο σε «διπλωμάτες καριέρας» και λοιπούς «επιχειρηματίες» τύπου amway, herbalife, worldventures, neobux, κλπ. Είμαι κακός, ενάντια στο «κοινό καλό» και «ζηλεύω»!

 

Για τιμωρία θα ιδρύσω εταιρεία που θα ψάχνει να σας βρει δουλειά στο κατάρ. Αμοιβή μόνο 200 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dear MAIL (ειχε το δικο μου)

Your account has ben locked to outgoing transfers. To avoid account closure , please follow the link below and confirm your personal information. Failing to do so until the 30th of April, 2014 will be considered a denial of our terms and conditions and your account will be permanently closed.  

 

buton.png
 

 


 

Enjoy using NETELLER! 

NETELLER Customer Service

images_image2.jpg images_spacer.gif

Copyright © Optimal Payments Plc. All rights reserved. Optimal Payments Limited is authorised by the Financial Conduct Authority under the Electronic Money Regulations 2011 (FRN:900015) for the issuing of electronic money and payment instruments. Optimal Payments Merchant Services Limited is licensed by the Financial Supervision Commission of the Isle of Man (Ref. 1357) to carry on money transmission services.NETELLER and Net+ are registered trademarks of Optimal Payments Plc. Net+ prepaid cards are issued by Optimal Payments Limited, pursuant to a licence from MasterCard International Inc. MasterCard is a registered trademark of MasterCard International Inc.

 

 

1)Πότε εταιρία δεν θα σας προσφωνήσει με το μαιλ σας. Θα εχει πχ Dear Mr. Papadopoulos (Το επώνυμο σας)

 

2)Με ενα MouseOver στα λινκ θα δείτε οτι εχει link τελειος ασχετο με την σελιδα αυτη που και καλα σας το εστειλε ή θα εχει επιτιδες ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΟ.

πχ

skril , paypal-now , neteler , neteller-verification κτλ κτλ κτλ

 

3)Ποτε δεν μπαίνουμε σε τράπεζα / ebay / Paypal / Skrill (Moneybookers) / neteller και οτιδήποτε αλλο εχει να κανει με ΧΡΗΜΑΤΑ μέσο LINKS.

Αν μας λενε οτι θελουν εγγραφο απλα κανουμε login απο το BROWSER px www.paypal.com

Επεξ/σία από newtech
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραγίνει το κακό με τους κάθε λογής απατεώνες και η κατάσταση μόνο θα χειροτερέψει! :-(

 

Για τιμωρία θα ιδρύσω εταιρεία που θα ψάχνει να σας βρει δουλειά στο κατάρ. Αμοιβή μόνο 200 ευρω

Ρε συ arc, η καμήλα θα' ναι τουλάχιστον υγιείς, η θα βλέπουμε τους φοίνικες ανάποδα; :fear:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

http://s27.postimg.org/j28q4k7dv/250000.png

 

Mου ηρθε στο εμεηλ μου ειδοποιηση οτι κερδισα 250.000 λιρες Αγγλιας και μια τηλεοραση 52 ιντζων!

Να δηλωσω τον αριθμο λογαριασμου μου και να τους στειλω σκαναρισμενη την ταυτοτητα μου Η' ειναι απατη? B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε , Με λένε Adam Moore και έχω την ευθύνη του Ανθρώπινου Δυναμικού στην εταιρεία Financial Step.Παρακάτω θα σας αναλύσω τη θέση εργασίας , καθώς και την περιγραφή των εργασιών της εταιρείας μας , ώστε να ενημερωθείτε για τη κενή θέση εργασίας που θέλουμε να καλύψουμε. Ηλεκτρονικό εμπόριο , διαφήμιση ,έρευνα αγοράς , αλλά κυρίως χρηματοοικονομικές υπηρεσίες , είναι οι κλάδοι που ασχολείτε η Financial Step. Με εκατομμύρια πελάτες σε παγκόσμιο επίπεδο αλλά και πολλούς από αυτούς στην Ελλάδα , η εταιρεία έχει σαν στόχο την παροχή άμεσων , επαγγελματικών και ταχύτατων λύσεων , προς τους πελάτες της . Η σωρεία πληροφοριών που μας προσφέρει το διαδίκτυο , χρειάζεται και τον ανάλογο χρόνο , για να τις εξειδικεύσει κάποιος , σύμφωνα με την αναζήτησή του. Η Financial Step όμως θα προσφέρει άμεσα και ταχύτατα την εξειδικευμένη πληροφορία που ζητάει ο πελάτης. Η βελτιστοποίηση των υπηρεσιών μας στους Έλληνες πελάτες μας , από τους κατάλληλους ανθρώπους , θα οδηγήσει στη δημιουργία κεντρικών γραφείων. Για διάρκεια 2 εβδομάδων ο υποψήφιος , θα ακολουθεί ΔΩΡΕΑΝ αλλά έμμισθη εκπαίδευση κατά την οποία θα διενεργεί διαδικασίες όπως, ο έλεγχος και η επεξεργασία πληρωμών των πελατών μας , η παραλαβή και αποστολή ηλεκτρονικά ή με fax εγγράφων και διενέργεια ερευνών αγοράς σε τακτά χρονικά διαστήματα. Το ποσό της έμμισθης περιόδου των 2 εβδομάδων ανέρχεται στα 1.000,00€ καθώς και 5% του ποσού κάθε συναλλαγής και από 20,00€-40,00€ για κάθε έγγραφο. Επιτυχία των 2 εβδομάδων εκπαίδευσης , σας οδηγεί στην τελική σύμβαση μαζί μας που θα σας σταλεί για υπογραφή. Οι καλύτεροι υποψήφιοι το Σεπτέμβριο θα αναλάβουν τις θέσεις των Διευθυντών Περιφέρειας .Απαραίτητο βήμα η σωστή συμπλήρωση και αποστολή της αίτησης που επισυνάπτεται στην ηλεκτρονική διεύθυνση :  [email protected] ---Εν αναμονή των αιτήσεών σας ,Με φιλικούς χαιρετισμούς ,Adam Moore Διευθυντής Προσωπικού

Eγω πηρα αυτο το email παιδια..Ξερει κανεις τι παιζει και αν εχει παρει κανεις αλλο κατι παρομοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://s27.postimg.org/j28q4k7dv/250000.png

 

Mου ηρθε στο εμεηλ μου ειδοποιηση οτι κερδισα 250.000 λιρες Αγγλιας και μια τηλεοραση 52 ιντζων!

Κυκλοφορούν ακόμα τέτοιες τηλεοράσεις; ^_^

 

Goomba, μου μυρίζει, έντονα, απατεωνιά.

Μην στείλεις τα στοιχεία σου (φιλική συμβουλή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε , Με λένε Adam Moore και έχω την ευθύνη του Ανθρώπινου Δυναμικού στην εταιρεία Financial Step.Παρακάτω θα σας αναλύσω τη θέση εργασίας , καθώς και την περιγραφή των εργασιών της εταιρείας μας , ώστε να ενημερωθείτε για τη κενή θέση εργασίας που θέλουμε να καλύψουμε. Ηλεκτρονικό εμπόριο , διαφήμιση ,έρευνα αγοράς , αλλά κυρίως χρηματοοικονομικές υπηρεσίες , είναι οι κλάδοι που ασχολείτε η Financial Step. Με εκατομμύρια πελάτες σε παγκόσμιο επίπεδο αλλά και πολλούς από αυτούς στην Ελλάδα , η εταιρεία έχει σαν στόχο την παροχή άμεσων , επαγγελματικών και ταχύτατων λύσεων , προς τους πελάτες της . Η σωρεία πληροφοριών που μας προσφέρει το διαδίκτυο , χρειάζεται και τον ανάλογο χρόνο , για να τις εξειδικεύσει κάποιος , σύμφωνα με την αναζήτησή του. Η Financial Step όμως θα προσφέρει άμεσα και ταχύτατα την εξειδικευμένη πληροφορία που ζητάει ο πελάτης. Η βελτιστοποίηση των υπηρεσιών μας στους Έλληνες πελάτες μας , από τους κατάλληλους ανθρώπους , θα οδηγήσει στη δημιουργία κεντρικών γραφείων. Για διάρκεια 2 εβδομάδων ο υποψήφιος , θα ακολουθεί ΔΩΡΕΑΝ αλλά έμμισθη εκπαίδευση κατά την οποία θα διενεργεί διαδικασίες όπως, ο έλεγχος και η επεξεργασία πληρωμών των πελατών μας , η παραλαβή και αποστολή ηλεκτρονικά ή με fax εγγράφων και διενέργεια ερευνών αγοράς σε τακτά χρονικά διαστήματα. Το ποσό της έμμισθης περιόδου των 2 εβδομάδων ανέρχεται στα 1.000,00€ καθώς και 5% του ποσού κάθε συναλλαγής και από 20,00€-40,00€ για κάθε έγγραφο. Επιτυχία των 2 εβδομάδων εκπαίδευσης , σας οδηγεί στην τελική σύμβαση μαζί μας που θα σας σταλεί για υπογραφή. Οι καλύτεροι υποψήφιοι το Σεπτέμβριο θα αναλάβουν τις θέσεις των Διευθυντών Περιφέρειας .Απαραίτητο βήμα η σωστή συμπλήρωση και αποστολή της αίτησης που επισυνάπτεται στην ηλεκτρονική διεύθυνση :  [email protected] ---Εν αναμονή των αιτήσεών σας ,Με φιλικούς χαιρετισμούς ,Adam Moore Διευθυντής Προσωπικού

Eγω πηρα αυτο το email παιδια..Ξερει κανεις τι παιζει και αν εχει παρει κανεις αλλο κατι παρομοιο?

 

 

Τηλεφωνο website.. κατι?

http://s27.postimg.org/j28q4k7dv/250000.png

 

Mου ηρθε στο εμεηλ μου ειδοποιηση οτι κερδισα 250.000 λιρες Αγγλιας και μια τηλεοραση 52 ιντζων!

Να δηλωσω τον αριθμο λογαριασμου μου και να τους στειλω σκαναρισμενη την ταυτοτητα μου Η' ειναι απατη? B)

χαχααχχααχ το αντεγραψα και θα την παρω εγω !!! για να μαθεις :P

Η τεραστια samsung σου δινει TV αλλα δεν σου λεει καν το μοντελο ε? θα ξεχαστικε το παλικαρι που εκανε το sca... mail ηθελα να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, ο ξαδελφος μου (19 ετων) μπαινει στο badoo και γνωριζει μια κοπελα..Απο τα πολλα καταληγουν να μιλανε ερωτικα και σεξουαλικα..Ωσπου ανταλλαζουν skype και.... ξερετε...Γυμνο παιχνιδι μεσω καμερας κτλ...Μετα απο 1 λεπτο περιπου του κλεινει την καμερα στο skype και του στελνει μνμ απειλοντας τον οτι αν δεν της στειλει 100 ευρω θα ανεβασει το βιντεο στο ιντερνετ.Και συγχρονως καθως του τα γραφει αυτα,εχει βαλει το βιντεο με εκεινον που μαλλον τον ειχε κανει record οταν μιλουσαν,και τον δειχνει σε σκηνες σεξουαλικες με αυτα που τις εδειχνε οταν μιλουσαν απο πριν μεσω καμερας.Ξερει κανεις τι παιζει ρε παιδια? Γινεται ενω ειχαν καμερα ανοιχτη,να ειχε βαλει αυτος/η να παιζει καποιο βιντεο με μια αλλη γυναικα και οχι να ειχε ανοιξει αυτη την καμερα της? Γινεται κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αερογαμίες...

 

Θυμάμαι τις παλιές εποχές,αγόρι τη πέφτει σε κοπέλα,κοπέλα γουστάρει,πάνε κρεβάτι μαζί->hapily never after.

Δεν λες τιποτα...Αλλα γινεται αυτο? Να μπορει ο αλλος στο skype να βαλει καποιο βιντεο να παιζει κανοντας οτι και καλα ειναι ανοιχτη η καμερα του και βλεπεις live ενω στην πραγματικοτητα ειναι video που απλα παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, ο εκβιασμός είναι ποινικό αδίκημα, οπότε συμβουλές από το internet καλύτερα να μην δεχτείς. Νομίζω ότι ο ξάδερφος σου πρέπει να συμβουλευτεί είτε την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος είτε κάποιον δικηγόρο. Αυτό που ρωτάς για το skype δεν το ξέρω, αλλά λογικά θα γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...