Προς το περιεχόμενο

ΕΝΑ PC ΕΩΣ 1200 ευρα


jadream

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

BOUGAS το πες και μονος σου

χωρις το pc δεν γινεται ΤΙΠΟΤΑ

 

ναι ρε συ,το pc ειναι πανω απ'ολα.δεν σηκωνω κουβεντα γι'αυτο. αλλα στα παιχνιδια μας τα χαλαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε bougas τι φωτιες βαζεις:confused:

 

η συχνοτητα αναβαθμισης καρτας γραφικων διαφερει παρα πολυ απο χρηστη σε χρηστη και ο μεσος ορος ειναι πολυ μεγαλυτερος απο 4-5 μηνες!

 

και ξανα το pc vs console εξαρταται απο τον αγοραστη και τις αναγκες του,αν και σαν φανατικος των strategy και fps οι κονσολες δε φτιαχτηκαν για μενα:-)

 

+και να μην ξεχναμε oτι το Pc εκτος απο gaming εχει και αλλες 1234 χρησεις;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι συγκρίσεις κάνετε? Είναι σα να μου λέτε ότι αν κάποιος θέλει να παίζει παιχνίδια δε ξέρει τι να πάρει , xbox ή να σκάσει 1000 ευρώ να πάρει pc. Μα όποιος σκάσει τόσα λεφτά (γιατί με λιγότερα pc gaming καλών προδιαγραφών λίγο δύσκολο) μόνο και μόνο για να παίζει games ε είναι λίγο... Και από την άλλη , δε μπορώ να καταλάβω την νοοτροπία , θα έχω μωρέ και το pc μου, αλλά θα πάρω και το xbox μου για να έχω παιχνίδια.:confused:

 

Δηλαδή, υπάρχει κανείς που τα games στον υπολογιστή δεν τον καλύπτουν? Μιλάω για gaming γενικά, όχι ειδικά πχ pro,nba κλπ. Αν θες αποκλειστικά games παίρνεις κονσόλα. Αν όχι, παίρνεις pc...

 

Και όπως προαναφέρθηκε παραπάνω, τα games που υπάρχουν ΜΟΝΟ στο xbox, και όχι στο pc, δεν είναι τόσα πολλά και τρομερά.

 

Όσο για το topic, προτείνω διπύρηνο αφού ειναι για games, μάλλον 8400 με οθονη την samsung 226bw. Τα υπόλοιπα που σου πρότειναν(etasis 650W κλπ) νομίζω είναι μια χαρά, αν και δεν τα κατέχω. Επειδή όπου ναναι θα ανοίξω παρόμοιο topic, μόλις ψάξω και για μένα θα ενημερώσω για περισσότερες προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω μια χαρα το βρησκω το συστηματακι.

μην σου πω οτι ψηνωμε και εγω γιατι σε 2-3 μηνες θελω και εγω κατι παρομοιο οποτε ισως το χρησημοποιησω.

το μονο που θα ηθελα να αλλαξω ειναι η μητρικη.

θα ηθελα να εχει 1000αρι LAN και ισως καποια μητρικη που η μνημη να φτανει μεχρι 1066 MHz(για πολυ μελοντικη αναβαθμηση)

υπαρχει αλλο ενα θεμα που θα ηθελα να σηζυτηθει.αυτο το συστημα κοστιζει γυρω στα 1250 με εναν γρηγορο υπολογισμο που εκανα αλλα δεν εχει λειτουργικο συστημα!!!

υπαρχουν ετοιμες συνθεσεις που στα βασικα χαρακτηριστικα (μητικη,καρτα γραφικων,σκληρος,οθονη)ειναι ιδια η παρομοια με αυτην την παραπανω συνθεση .

θα ελεγα μηπως να γινοταν καποια επιλογη απο τις ετοιμες συνθεσεις (το πολυ μεχρι 1100 ευρω) και πανω σε αυτη να γινοντουσαν αλλαγες σε καποια πραγματα, ουτος ωστε να επερνε κανεις ακριβος αυτο που τον ενδιαφερει αλλα να του εμενε και ενα καινουριο γνησιο λειτουργικο συστημα με πολυ λιγα χρηματα....

ακουω γνωμες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...