Προς το περιεχόμενο

Εργασίες - Απάτες


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πείτε ρε παιδιά όμως και γω θέλω να μάθω γιαυτό.Αν ήταν απάτη αυτοί πως το κρατάνε ακόμα ανοιχτό το μαγαζι?Πχ αν πήγαινα να δουλέψω εγώ εκεί και έβλεπα ότι ήταν απάτη θα έφευγα αμέσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε ρε παιδιά όμως και γω θέλω να μάθω γιαυτό.Αν ήταν απάτη αυτοί πως το κρατάνε ακόμα ανοιχτό το μαγαζι?Πχ αν πήγαινα να δουλέψω εγώ εκεί και έβλεπα ότι ήταν απάτη θα έφευγα αμέσως

 

Κάτι τέτοια περιμένουν και αυτοί Φιλος19.Πας εκεί και σου λένε πως έχει η φάση με τη δουλειά και όλα μέλι γάλα ΑΛΛΑ για να ξεκινήσεις τη δουλειά πρέπει να παρακολουθήσεις κάποια σεμινάρια για τα οποία φυσικά πληρώνεις.Και αφου πληρώσεις "Δεν άκουσα,πως είπατε,ορίστε,συγγνωμη κύριε ποιος είστε?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια περιμένουν και αυτοί Φιλος19.Πας εκεί και σου λένε πως έχει η φάση με τη δουλειά και όλα μέλι γάλα ΑΛΛΑ για να ξεκινήσεις τη δουλειά πρέπει να παρακολουθήσεις κάποια σεμινάρια για τα οποία φυσικά πληρώνεις.Και αφου πληρώσεις "Δεν άκουσα,πως είπατε,ορίστε,συγγνωμη κύριε ποιος είστε?"
αμα δεχθεις να πληρωσεις για τετοια σεμιναρια σημαινει οτι καλο κοροιδο εισαι, οποτε καλα σου εκαναν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα στις αγγελίες προπερσυ το καλοκαίρι για δουλειά..βρίσκω λοιπόν τη herbalife, παίρνω τηλ. και μου λέει 'ο κύριος δημήτρης' έλα στο τάδε ξενοδοχείο να με ζητήσεις.Πάω, είχαν διαμορφώσει μια αίθουσα (καρέκλες, έδρανο, προβολέα κλπ) για ομιλία.Είπαν μερικές μπαρούφες και στο τέλος παρουσίαζαν διάφορους τυχάρπαστους που έλεγαν οι ίδιοι ο,τι με το herbalife έλυσαν το οικονομικό πρόβλημα της ζωής τους.Π.χ. βγαίνει ένα παιδοβούβαλο και λέει:''Έχω απολυτήριο δημοτικού και τώρα παίρνω 4.000 ευρώ το μήνα''.Ένας άλλος (α ναι ο παρουσιαστής..λολ) λέει: ''είχα ένα golf-άκι, το έσπρωχνα για να πάρει μπρος και δούλευα ως διανομέας σε μια πιτσαρία.Την άλλη τρίτη περιμένω το καινούργιο μοντέλο της mercedes!''Ένας τύπας μέσα (για αλλοδαπός μου φάνηκε..προφανώς έψαχνε μεροκάματο όπως οι περισσότεροι μαλάκες εκεί μέσα) έριξε ένα ξεκαρδιστικό κωλόγελο και έφυγε κακήν κακώς.

Α!Περιττό να σας πω οι τύποι εκεί το 'παιζαν πολύ οργάνωση, ιστορία και ''βαμάω και δέρνω''...ενδοεπικοινωνίες, κοστούμια, γραβάτες.

Τι κέρδισα απ' όλη αυτη την εμπειρία;Ένα απόγευμα γεμάτο γέλιο και μ@λ@κί@.

Τα λέω στο κολλητό μου μόλις έφυγα και λέγαμε διάφορα κουλά του στυλ:''..Ήμουν κομπάρσος σε τσόντα..τώρα με τα herbalife κερδίζω 7.000.000 ευρώ''...αχαχαχαχαχαχαχα.

Λοιπόν φίλε μου αν είσαι στενοχωρημένος πάνε δες τους να κλάσεις στο γέλιο...αν ψάχνεις για μεροκάματο just do it via the classic way! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

γεια σας παιδιά, ξαναζωντανεύω το θεματάκι απλώς γιατί άκουσα κάποια πραματάκια και μου πέσαν τα μαλλια....

ΑΠΑΤΗ??? ποιά απάτη? αν ήταν απάτη δν θα ξεκινούσε η εταιρία από μια μικρή συνοικία της Αμερικής εξαπλώνοντάς την σήμερα σε 70 χώρες!!!! αν ήταν απάτη δν θα ξεκινούσε ο ιδρυτής να δίνει προϊόντα σε μερικούς φιλους και γνωστούς μόνο και σήμερα να έχει πάνω από 60.000.000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΥΣ καταναλωτές παγκοσμίως....!!!!!!!!!

και για τα σεμηνάρια στα οποία όπως λέτε πληρώνεις....καταρχάς για να παρακολουθήσεις ένα διήμερο εκπέδευσης πηγαίνεις με την εταιρία σε μία περιοχή(συνήθως Χαλκίδα για την περιοχή της Αθήνας και γενικότερα νότια Ελλάδα και Χαλκιδική για Βόρειο Ελλάδα) σε ένα υπερπολυτελέστατο ξενοδοχείο 5 αστέρων με ένα εκπληκτικό σκηνικό που θα ζήλευε ο καθένας ο οποίος ήθελε να πραγματοποιήσει ένα οποιοδήποτε σεμηνάριο.... το διήμερο περιλαμβάνει διαμονή στο ξενοδοχείο που προανέφερα δείπνο το βράδυ και πρωινό. κ αντί να ζητήσουν 300 κ 400 Ε που κάνει μία διανυκτέρυση σε ένα τέτοιο ξενοδοχείο ζητάνε περίπου 100 Ε μαζί με τα λεωφορεία που θα πας κ θα έρθεις!!!κ αυτό το κάνουν γιατί θα ερχόντουσαν αλλιώς όλοι οι Μ@@@ΚΕΣ που ήθελαν να κάνουν ένα ευχάριστο διήμερο ενώ η εταιρία θέλει ικανά άτομα τα οποία είναι αποφασισμένα να δουλέψουν στον τομέα της εξυπηρέτησης και υποστήριξης πελατών, στην ανεύρεση και εκπαίδευση συνεργατών και την ανάπτυξη δικτύου. τα απλά σεμηνάρια ενημέρωσης τα οποία διαρκούν μια ώρα ΔΕΝ κοστίζουν τίποτα φυσικά....

αυτά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πετύχει και σε άλλα forum να αναφέρονται στις "εταιρίες" αυτές, και πάντα πετάγεται ο ένθερμος υποστηρικτής που κατα διαβολική σύμπτωση ποτέ δεν αναφέρει τι είδους υπηρεσίες ή προϊόντα πουλάει η εταιρία του....

 

Αίντε απο δω ρε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πετύχει και σε άλλα forum να αναφέρονται στις "εταιρίες" αυτές, και πάντα πετάγεται ο ένθερμος υποστηρικτής που κατα διαβολική σύμπτωση ποτέ δεν αναφέρει τι είδους υπηρεσίες ή προϊόντα πουλάει η εταιρία του....

 

Μα άμα κάτσει και σου εξηγήσει την πυραμίδα, όχι μόνο δεν θα τσιμπήσεις, αλλά θα την κάνεις και με ελαφρά πηδηματάκια! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα άμα κάτσει και σου εξηγήσει την πυραμίδα, όχι μόνο δεν θα τσιμπήσεις, αλλά θα την κάνεις και με ελαφρά πηδηματάκια! :-)

 

 

Για την εξηγήσει, πρέπει πρώτα να την έχει καταλάβει...αν την είχε καταλάβει, δεν θα είχε μπει στην πυραμίδα εξ'αρχής...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρ παιδια, οταν βλεπετε αγγελια :

 

ΑΜΕΣΑ βγαλτε 750ευρω - 2100ευρω μερικη,

2200ευρω-5000ευρω πληρης απασχοληση,

οχι τνιλερ -πλσιε, εργασια απο το σπι-

τι, ελευθερο ωραριο τηλ 210/5690761,

6938739005, κα Καποδιστρια

 

Πιστευετε οτι υπαρχει?

Οταν βλεπεις επωνυμα τυπου

Καποδιστρια

Κολοκοτρωνη

Παπανδρεου κλπ

Αναρωτιεστε αν υπαρχει αυτη η δουλεια?

Εγω, την παραπανω αγγελια τη διαβαζω καπος ετσι:

Ζητειτε μ@λ@κ@ς, παρακαλο επικοινωνηστε.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:19 ----------

 

Εμενα δε μου τη σπανε αυτες οι αγγελεις, αλλα αυτες των τηλεφωνητων, που ειναι απατες και εχουν κατακλισει ολοκληρη την χρυση ευκαιρια.

Ξερετε ποσο δισκολο ειναι να βρεις μια αγγελια για δουλεια αναμεσα σε ολες αυτες των τηλεφωνητων, σα να ψαχνεις ψιλους στα αχυρα.

η απατη http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2650813&postcount=13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Χωρις να θελω να κανω διαφημηση, ξερω 2 ατομα που δουλευουν για την συγκεκριμενη εταιρια και δεν εχουν κανενα προβλημα ως τωρα..

 

Η Herbalife και η AMWAY είναι εταιρείες πυραμίδες.

Πουλούν προιόντα μα τα πολλά λεφτά βγαίνουν απο

τα συμβόλαια.

Τα συμβόλαια είναι κάτι χαρτιά που αγοράζεις για να

έχεις το δικαίωμα να πουλάς κι εσύ συμβόλαια

σε νέα μέλη.

 

Το 99,9% του κόσμου δεν έχει το ταλέντο να φέρνει

νέα άτομα να αγοράζουν συμβόλαια.

το 0,1% έχουν ταλέντο και έχουν μελετήσει ή αντιγράψει

τρόπους εύρεσης επενδυτών μέσω αγγελιών

σε εφημερίδες, σάητ, μετρό σε φακέλους στο σπίτι

σε υαλοκαθαριστήρες αυτοκινήτων.

 

Οι δε πλούσιοι δεν ασχολούνται οι ίδιοι.

Εχουν υπαλλήλους που φτιάχνουν σάητ, σπάμ

και μοιράζουν φυλλάδια. Οι πιο έξυπνοι υπάλληλοι

μπαίνουν στο κόλπο και παύουν να είναι υπάλληλοι.

Αγοράζουν ένα συμβόλαιο κι αποκτούν το δικαίωμα να

πουλούν συμβόλαια.

 

Όλα είναι νόμιμα, ή τουλάχιστον νομότυπα.

το κατα πόσον είναι ηθικό να ξαφρίζεις ένα 99,9%

είναι άλλο θέμα.

 

Νομικά δεν μπορείς να τους διώξεις.

 

Αν θες να διώξεις, να διώξεις νομικά το κράτος

που αδιαφορεί για τον απλό κόσμο

που απλά ζητά δουλειά, και είναι το

αποτυχυμένο 99,9% που θρέφει τους κολοσσούς

HERBALIFE, AMWAY μα και αλλες εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...