Προς το περιεχόμενο

Εκοιμήθη ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 625
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Είναι μέρες πένθους 1980. Μπορεί να μην τον γούσταρες τον Αρχιεπίσκοπο (όπως και σε εμένα καθόταν βαρύς και ολίγον τι αχώνευτος), αλλά είναι καιρός να αναδειχθεί και λίγο η παιδεία που (θεωρητικά) υπάρχει στους Έλληνες.

Αυτή που λέει οτι σέβεσαι τους νεκρούς, πρώτα απ' όλα για αυτό που συνέβη (και δεν είναι απλά όπως ένα ηλιοβασίλεμα, ιδίως αν είναι κοντινός σου άνθρωπος).

 

Και κατά δεύτερον γιατί κάποτε θα βρεθείς σε παρόμοια (απεύχομαι την ίδια όσον αφορά την αρρώστια) θέση, και πιστεύω οτι θα εκτιμούσες το γεγονός οτι στο πίσω μέρος του μυαλού σου θα υπάρχει η σκέψη οτι δεν θα είναι οι άλλοι πάνω απ' το πτώμα σου να σε βρίζουν και να σε περιγελούν.

 

Κράτησε τα πικρόχολα σχόλια για το σόου που θα κάνουν αυτοί που έμειναν πίσω και ήδη δημιουργούν λιμνούλες από σάλιο για τον θώκο του Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα θελω να δω εστω και εναν που να πενθει πραγματικα. Οχι αλλο ψεμα ρε πουστη μου. Καλα δεν σου ειπα οτι πανηγυριζω κιολας αλλα για μενα πραγματικα δεν σημαινει τιποτα ουσιαστικα. Ενας απατεωνας λιγοτερος. Ναι μεν ανθρωπος σεβομαστε τον νεκρο κτλ αλλα σαπιος ρε φιλε εντελως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπερ και σημαίνει Bandito ότι στην εξαιρετική περίπτωση (όπως τώρα) που αποφασίζω να μη βρίσω αλλά να βρω το δίκιο μου με τα μέσα που μου παρέχει το forum προφανώς και θα πάρω τα αρχίδια μου; Πέραν τούτου ευχαριστώ για την κριτική σου θα βρει φιλόξονο χώρο στο αριστέρο μου @.

 

Aigeas καλώς άρχισες τα μαθήματα ιστορίας. Ξέχασες μόνο να αναφέρεις άλλη μια αγαπημένη τακτική των ατάκτων, το "χτυπω και την πουλεύω".

 

Τεσπα θα μπορούσα απλώς να κάνω quote το αρχικό μύνημα του φίλτατου Aigeas και να πω: "Πολλές φορές η Πηγάδα θεωρείται μη επαρκής προορισμός. Ελληνικά ξερονήσια έχουν με επιτυχία ανοίξει την φιλόξενη αγκαλιά τους για πλήθος (όχι αρκετών δυστυχώς) χειρότερων περιπτώσεων". Μαλακία που δεν το έκανα νωρίτερα και χάλασα τη ζαχαρένια μου και τη δική σας. Συγνώμη δε θα ξαναγίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aigeas καλώς άρχισες τα μαθήματα ιστορίας. Ξέχασες μόνο να αναφέρεις άλλη μια αγαπημένη τακτική των ατάκτων, το "χτυπω και την πουλεύω".

:-D

 

Πανάρχαια τακτική κι αυτή, η οποία όμως έχει αποτέλεσμα μόνο κατά την διάρκεια που ο αντίπαλος κοιμάται. Αλλά και οι καραβίσιοι ρωμαίοι υποθέτω θα υπέφεραν επίσης από βρυκολακίτηδα. Μετά το Σκορβούτο είναι η πιο διαδεδομένη ασθένεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα θα μπορούσα απλώς να κάνω quote το αρχικό μύνημα του φίλτατου Aigeas και να πω: "Πολλές φορές η Πηγάδα θεωρείται μη επαρκής προορισμός. Ελληνικά ξερονήσια έχουν με επιτυχία ανοίξει την φιλόξενη αγκαλιά τους για πλήθος (όχι αρκετών δυστυχώς) χειρότερων περιπτώσεων". Μαλακία που δεν το έκανα νωρίτερα και χάλασα τη ζαχαρένια μου και τη δική σας. Συγνώμη δε θα ξαναγίνει.

 

 

Καλά που το σκέφτηκες. Δόξα το Δία άμα θέλουμε βρισιές το ελληνικό διαδίκτυο είναι υπερ-αρκετό. Απλώς λες κάτι έξυπνο και ανεβαίνει και το επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να σου φύγει ότι συνωμοσία έχεις πλάσει στο μυαλό σου, μα τον φωτοφόρο Απόλλωνα, η αναφορά μου στο πηγάδι του Μελιγαλά δεν είχε καμία πολιτική προέκταση από μέρους μου (μπέσα). Άσε που είναι γνωστό πως μοναδική ιδεολογία μου είναι οι τραπεζικές επιταγές, μιας και αυτές κυβερνούν όλα τα χρώματα.

Απλώς προσπαθούσα να θυμηθώ κάποια πρόχειρα μέρη ταφής και μου ήρθε στο μυαλό το πηγάδι. Αν έλεγα "τους λάκους του Στάλιν" θα παραήταν τρανταχτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που ο υποτιμητικός τόνος που χρησιμοποίησες για τη συγκεκριμένη τοποθεσία δεν ήταν και ο καλύτερος πόσο μάλλον αναφερόμενος έστω και εμμέσως/άθελα σε ένα μέρος που όπως ξέρεις (εκτός και αν η γνώση σου ιστορίας περιορίζεται στην στρατιωτική τακτική) η ιστορία που το περιβάλλει είναι κάπως ομιχλώδης.

 

In any case αν είχες απαντήσει έτσι στο πρώτο μου care to elaborate θα είχαμε αποφύγει 3 σελίδες μαλακίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να απαντήσω αμέσως; Για να χάσω το πάρτυ;

Εξάλλου υπήρξε και όφελος, εμφανίσθηκε ο bandito που είναι σπάνιος.

 

Θα έπρεπε να πω για την πηγάδα του Λεονάιντας, αλλά αυτό το μου ήρθε μετά. Λες να έχει σχέση με το Μελιγαλά η έμπνευση του δημιουργού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γκουχ γκουχ
χ2

Πολύ δεν τράβηξε αυτό το θέμα με τον Χριστόδουλο..

Πάει πέθανε και δε μπορούμε να κάνουμε κάτι...

Επίσης δε βλέπω κανένα λόγο ύπαρξης αυτού του thrend,εκτός από το χρησιμοποιούν τα μέλη για προσωπικές επιθέσεις μεταξύ τους:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δε βλέπω κανένα λόγο ύπαρξης αυτού του thrend,εκτός από το χρησιμοποιούν τα μέλη για προσωπικές επιθέσεις μεταξύ τους:P

 

Μάλιστα πρόεδρε. Το thread θα εξαφανιστεί αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...