Προς το περιεχόμενο

Εκοιμήθη ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Lucifer αφού αναφέρεις με λίγα λόγια κλαίουσες αμόρφωτες κυράδες του συστήματος, τότε δεν έχω καλύτερο αποδεικτικό στοιχείο περί του αντιθέτου από τον ίδιο φίλτατο Γηρυόνη.

 

Ο οποίος είναι σίγουρα και έξυπνος και μορφωμένος άνθρωπος και παραδόξως εμφανίζεται όταν υπάρχουν σε νήμα οι λέξεις "Δίας", "Χριστόδουλος", "εκκλησία", "θρησκεία" λες και έχει κανένα ρομποτάκι που να τον ενημερώνει με email.

 

Και πες μου μετά εσύ ποιος είναι ο φανατικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 625
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αρα λοιπόν κάποιος που επηρεάζει τις απόψεις 1,5 εκ ατόμων (ίσως και παραπάνω) δικαιούται να θεωρείται πνευματικός ηγέτης του ποιμνίου του τουλάχιστον.

.

 

Θα ξαναπώ πως δικαιούται να θεωρείται τουλάχιστον επικίνδυνος λόγω της εν λόγω επιρροής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φανατισμός δεν είναι καρέκλα φίλος, είναι πλατεία. Όσους θέλεις χωράει. Αλλιώς θα ήταν ακίνδυνος.

Το θέμα είναι ποιοι γεμίζουν τις περισσότερες πλατείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο φίλτατε insominak η -κατα τ' άλλα- εφημερίδα που σ' αρέσει τόσο, βάσει του δημοκρατικού συστήματος δεν θα έπρεπε να φιλοξενεί γραπτά ούτε από παπάδες, ούτε από ποδοσφαιριστές, ούτε από μπαλαρίνες.

 

Πάντως αφού βρήκες το κείμενο εγώ αθωώνω τους σαμποτέρ της αρχιεπισκοπής, και ζητάω συγνώμη από τον ευατό μου που με κατηγόρησαν ότι ποστάρω ανύπαρκα κείμενα, όπως ορίζουν οι κανόνες της ευγένειας δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φανατισμός δεν είναι καρέκλα φίλος, είναι πλατεία. Όσους θέλεις χωράει. Αλλιώς θα ήταν ακίνδυνος.

Το θέμα είναι ποιοι γεμίζουν τις περισσότερες πλατείες.

 

 

Καλά τα λές και συμφωνώ απόλυτα. Αλλά μόλις 2 post παραπάνω μάλλον έλεγες τα αντίθετα. Για κλαίουσες κυράδες μιλούσες ενώ απ' όσο βλέπω τώρα στην τηλεόραση πρόκειται για χιλιάδες κόσμου κάθε ηλικίας και φύλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aigeas περιμένω.

 

 

Δε σκοτώνομαι με βάζελους, είναι θέμα αρχής.

 

Για το πηγάδι πάντως υπάρχει άφθονο υλικό στο διαδίκτυο. Αν αρχίσουμε να μιλάμε για την Παπα-ακατανόμαστη, είμαστε σε νήμα με παπ-άδες και θα μπερδέψουμε τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο Ζακύνθου έχει όλα τα προσόντα για αρχή-μουσάτος.

Μιλάμε για πολύ ύπουλο άνθρωπό. Ακόμα και η φάτσα του για σφαλιάρες είναι.

 

edit: το λέω γιατί βλέπω mega όπου ήδη τσακώνονται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινησε το πανυγήρι ? και που σαι ακομα....

 

Πάει ο Ζαχόπουλος ,ξεχάστηκε....

 

Στα διαλα κοράκια , ακόμα δεν τον θαψανε και πάνε να μπούνε πάνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συλλυπητήρια Μπους για τον μακαριστό Αρχιεπίσκοπο:

 

Τα θερμά του συλλυπητήρια εξέφρασαν ο αμερικανός πρόεδρος Μπους και η σύζυγος του Λόρα για το θάνατο του μακαριστού αρχιεπισκόπου Αθηνών Χριστόδουλου.

 

«Η Λόρα κι εγώ προσωπικά εκφράζουμε τα συλλυπητήριά μας στον λαό της Ελλάδος αυτήν την πένθιμη ημέρα», σημειώνεται σε ανακοινωθέν που εξέδωσε ο Λευκός Οίκος.

 

«Ο αρχιεπίσκοπος ήταν γνωστός ως ο εκπρόσωπος της ορθόδοξης πίστης στον διάλογο μεταξύ των Εκκλησιών και για το έργο του που αφορούσε την προώθηση των κοινωνικών προγραμμάτων για τη βοήθεια των πιο αδυνάτων» (:lol:) προσθέτει.

 

http://www.cosmo.gr/News/USA/185393.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί γατιών και ανθρώπων, μέχρι και ο Αλαβάνος διατηρεί μια σοβαρότητα:

 

 

ΔΗΛΩΣΗ TOY ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ Κ.Ο. ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΑΛ. ΑΛΑΒΑΝΟΥ

 

 

 

ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΑΘΗΝΩΝ & ΠΑΣΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

 

 

 

 

 

«Ο θάνατος του Αρχιεπίσκοπου Χριστόδουλου, όπως και κάθε επιφανούς προσώπου, μας θυμίζει την κοινή μας μοίρα, ανεξάρτητα από θρησκεία, φιλοσοφικές αντιλήψεις, πολιτικές απόψεις.

 

Η γενναιότητα και η καρτερικότητα που προχώρησε προς αυτόν, είναι ένα θετικό του μήνυμα προς όλους.

 

 

 

Ο Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς απευθύνει τα ειλικρινή του συλλυπητήρια προς την Ιερά Σύνοδο της Εκκλησίας της Ελλάδας και προς όλους τους πιστούς που σήμερα νιώθουν βαθύ πένθος.»

 

 

 

 

 

28/1/2008 ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, εντάξει, άμα έστειλε επιστολή και ο Μπους, μάλλον ήταν σημαντικός άνθρωπος. Στου Τσαντιλίων του Ολύμπιου την κηδεία ποιος θα είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ορίστε, αυτό που λέει ο Αλαβάνος -και ο κάθε Αλαβάνος, Αιγέας, Λούσιφερ- ότι για να θυμηθούμε πως πσοφάμε και να θρηνήσουμε πρέπει να πεθάνει σελέμπριτι ή συγγενής είναι που με κάνει να θέλω να ταΐζω τα γατιά μου ανθρώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συλλυπητήρια Μπους για τον μακαριστό Αρχιεπίσκοπο:

 

Τα θερμά του συλλυπητήρια εξέφρασαν ο αμερικανός πρόεδρος Μπους και η σύζυγος του Λόρα για το θάνατο του μακαριστού αρχιεπισκόπου Αθηνών Χριστόδουλου.

 

«Η Λόρα κι εγώ προσωπικά εκφράζουμε τα συλλυπητήριά μας στον λαό της Ελλάδος αυτήν την πένθιμη ημέρα», σημειώνεται σε ανακοινωθέν που εξέδωσε ο Λευκός Οίκος.

 

«Ο αρχιεπίσκοπος ήταν γνωστός ως ο εκπρόσωπος της ορθόδοξης πίστης στον διάλογο μεταξύ των Εκκλησιών και για το έργο του που αφορούσε την προώθηση των κοινωνικών προγραμμάτων για τη βοήθεια των πιο αδυνάτων» (:lol:) προσθέτει.

 

http://www.cosmo.gr/News/USA/185393.html

whitehouse.gov και cnn δεν εχουνε ακομα κατι τετοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...