Προς το περιεχόμενο

Εκοιμήθη ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 625
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παρολο που ημουν ξυπνιος (γυρω στις 6 το πρωι) και χαζεψα κανενα δεκαλεπτο στην TV δεν ειδα καμμια ανακοινωση στα καναλια ως εκτακτο δελτιο.

Ισως να μην ειχε μαθευτει μεχρι τοτε.

Τελος παντων ασχετως θεσης κλπ καθε ανθρωπος που υποφερει απο μια τετοια παθηση ειναι αστα να πανε...

Ο θανατος μοιαζει με λυτρωση..:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζωή σε λόγου μας.

Αυτός που έλεγε "πηδάτε με προφυλακτικό" εν έτη 84' και "ελάτε με τα σκουλαρίκια" ήταν μια ασυνήθιστη φυσιογνωμία για την εκκλησία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στην κηδεία έχει τους εκατονταπλάσιους απ' ότι η ομιλία της Παπαρήγα στην κόκκινη πλατεία της Μόσχας, και τους χιλιαπλάσιους από τους 300 γραφικούς του Τσαντιλίων του Ολύμπιου, τότε όσες αφίσες και να τυπώσουν απλώς επιβεβαιώνουν ότι τα κατακάθια της κοινωνίας είναι μια χούφτα άνθρωποι. Δηλαδή άνετα θα χωρούσανε και στον Κορυδαλλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε όσες αφίσες και να τυπώσουν απλώς επιβεβαιώνουν ότι τα κατακάθια της κοινωνίας είναι μια χούφτα άνθρωποι
Επειδη δε θελω να ειμαι Φαρισαιος ομολογω οτι δεν ειμαι κανενας ευσεβης χριστιανος αλλα η κινηση ορισμενων να τοιχοκολλησουν αηθειες με βρηκε κι εμενα αντιθετο.

 

Απο οτι βλεπω η TV εχει παρει φωτια θα μονοπωλήσει η ειδηση τουτες μερες.

Later guys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υπερβολή να τον θάψουν με τιμές αρχηγού κράτους. Και επίσης δεν έχει νόημα ο κάθε νεκρός να έχει κι από δικό του θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oύτε κι εγώ είμαι φανατικός (εξάλλου έχω 20ετία να πάω στην εκκλησία) αλλά αυτές οι αφίσες προκαλούν εμετό. Σ' αυτήν την περίπτωση ίσως αν θα έμοιαζε δίκαιο να τυπώσουν το ονοματεπώνυμο και την φάτσα του εμπνευστή ώστε να τις αφισοκολλήσουν την ώρα που ψυχομαχεί, ακόμη κι αυτό θα με έβρισκε κάθετα αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έλεγε η αφίσα?

Γιατί δεν τις ξήλωσαν

Αν τυπώναμε για τον πρόεδρο δημοκρατίας πως θα σας φαινίταν?

 

Είναι υπερβολή να τον θάψουν με τιμές αρχηγού κράτους. Και επίσης δεν έχει νόημα ο κάθε νεκρός να έχει κι από δικό του θέμα.

Αρχηγός εκκλησίας ήταν ….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγός εκκλησίας ήταν ….

 

Ακριβώς, για αυτό θα έπρεπε να θαφτεί με τις θρησκευτικές τιμές που αρμόζουν στη θέση που κατείχε, τα υπόλοιπα δεν αρμόζουν με το ρόλο του ως ποιμένα./

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να δουμε τωρα ποιοι 8α τσακωνονται για να παρουν την 8εση του.8α γινει ενας πανικος.δυστηχως ακομα και στην εκκλησια τα ρουσφετια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο καθένας θαβόταν σύμφωνα με "τις τιμές που του αρμόζουν" insomniak, τότε θα αναγκαζόμασταν να θάβουμε πολλούς στο πηγάδι του Μελιγαλά. Αν αυτός πρέπει να θαφτεί σαν απλός άνθρωπος, τότε αυτό θα σήμαινε ότι άλλοι θα έπρεπε να μείνουν άταφοι τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι Αιγαια? Τι παραπάνω είχε ο Παρασκευαίδης δλδ? Τον τίτλο? Την εξουσία? Τα κονε? Τις πολιτικές πεποιθήσεις?

 

Δεν θέλω να προκαλέσω flame εδω αλλά αναρωτήθηκε κανείς οτι αν πάθει κάποιος απο εμας κάτι με τι τρόπο θα μας φροντίσουν, πόσα λεφτά θα ξοδευτούν και απο ποιές τσέπες για την θεραπεία μας και τι προτεραιότητα θα έχουμε στο οτιδήποτε?

 

Αντε να ξυπνάμε ρε παιδιά, νύχτωσε γαμώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...