Προς το περιεχόμενο

κανένα νέο για Q9450 ?


rem451

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν το είπα για κακό άπλα μου φαίνεται αστείο τόσος ενθουσιασμός έλα μια μέρα απο εδώ να δεις που θα φτάσει stable :P χωρίς πολλά λόγια ;)
τα παιδια εiναι με αερα κ δεν εκαναv ουτε vmods ουτε τιποτα εχουν αρκετα temps στα 3,5-3,6 δεν εχουν νερακι με λιγα volt παιζουν!τωρα το που θα φτασει κ αν θα φτασει ειναι σχετικο..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
τα παιδια εiναι με αερα κ δεν εκαναv ουτε vmods ουτε τιποτα εχουν αρκετα temps στα 3,5-3,6 δεν εχουν νερακι με λιγα volt παιζουν!τωρα το που θα φτασει κ αν θα φτασει ειναι σχετικο..

 

μην τρώγεσαι με τα ρούχα σου οκ ξέρεις να κάνει Overclock δεν είπα όχι αλλά δεν ξέρουμε τι overclock ξέρεις να κάνεις

όταν παίζεις με Ln2 και πάγο τότε θα πάρεις μια άλλη όψη το πως clockάροντε τα πράγματα

 

για αρχή μάθε λίγο subtimings Performance level κλπ κλπ clockαρε κανένα δύσκολο board και μετά λέμε ότι ξέρεις να κάνεις overclock και όχι σε Core 2 Cpu πιάσε κανέναν Amd και προσπάθησε λίγο και τα λέμε μετά ;)

όχι τα Vmod δεν μου λένε κάτι και η γιαγιά μου μπορεί να κάνει το θέμα είναι να το κάνεις και σωστά και να μπορείς να τα χρεισειμοποιήσεις

τα 3.6 με αέρα εμένα μου φαίνονται πολύ λίγο πάντως για κάποιον που διατυμπανίζει για τέτοια εμπειρία :lol:

ναι σχετικό είναι το που θα φτάσει, να σε δω πάνω από τα 3.6 πως θα τους βολέψεις αν δεν φάτε τοίχο γιατί στα 3.6 και τον αδερφό μου να βάλω θα τον πάει δύσκολο πράγμα να δώσεις fsb και ρεύματα....

γίναμε όλοι υπέρτατοι overclockers με τους Core 2 :whistle:

 

μπράβο σου που βοηθάς τα παιδιά και μαγιά σου λίγοι το κάνουν

όσο για τα Vmod μου ναι ίσως το διατυμπανίζω γιατί παίρνω μια κάρτα και βγάζω τα mod μόνος μου αν δεν τα βρω στο internet και τα διατυμπανίζω γιατί μπορεί κάποιος να τα χρειαστεί :P δεν σε είδα εσένα να βγάλεις τίποτα και να το διατυμπανίζεις :P οπότε άσε τα mod για αυτούς που ξέρουν και αν θες να λέμε οτι ξέρουμε να κάνουμε overclock πάμε σε άλλη πλατφόρμα και όχι σε Core 2 που ανεβαίνουν για το τίποτα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τρώγεσαι με τα ρούχα σου οκ ξέρεις να κάνει Overclock δεν είπα όχι αλλά δεν ξέρουμε τι overclock ξέρεις να κάνεις

όταν παίζεις με Ln2 και πάγο τότε θα πάρεις μια άλλη όψη το πως clockάροντε τα πράγματα

 

για αρχή μάθε λίγο subtimings Performance level κλπ κλπ clockαρε κανένα δύσκολο board και μετά λέμε ότι ξέρεις να κάνεις overclock και όχι σε Core 2 Cpu πιάσε κανέναν Amd και προσπάθησε λίγο και τα λέμε μετά ;)

όχι τα Vmod δεν μου λένε κάτι και η γιαγιά μου μπορεί να κάνει το θέμα είναι να το κάνεις και σωστά και να μπορείς να τα χρεισειμοποιήσεις

τα 3.6 με αέρα εμένα μου φαίνονται πολύ λίγο πάντως για κάποιον που διατυμπανίζει για τέτοια εμπειρία :lol:

ναι σχετικό είναι το που θα φτάσει, να σε δω πάνω από τα 3.6 πως θα τους βολέψεις αν δεν φάτε τοίχο γιατί στα 3.6 και τον αδερφό μου να βάλω θα τον πάει δύσκολο πράγμα να δώσεις fsb και ρεύματα....

γίναμε όλοι υπέρτατοι overclockers με τους Core 2 :whistle:

 

μπράβο σου που βοηθάς τα παιδιά και μαγιά σου λίγοι το κάνουν

όσο για τα Vmod μου ναι ίσως το διατυμπανίζω γιατί παίρνω μια κάρτα και βγάζω τα mod μόνος μου αν δεν τα βρω στο internet και τα διατυμπανίζω γιατί μπορεί κάποιος να τα χρειαστεί :P δεν σε είδα εσένα να βγάλεις τίποτα και να το διατυμπανίζεις :P οπότε άσε τα mod για αυτούς που ξέρουν και αν θες να λέμε οτι ξέρουμε να κάνουμε overclock πάμε σε άλλη πλατφόρμα και όχι σε Core 2 που ανεβαίνουν για το τίποτα ;)

 

αν εισαι καλυτερος βοηθησε μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ είμαι πες μου τι έχεις κάνει και που είσαι και ευχαρίστως έχω βοηθήσει πόλους δεν θα κολλήσω τώρα ;)

 

CPU Features 3.520Ghz Fsb 1760Mhz 1/2 Cpu/Fsb

Ai Overclock Tuner Manual

CPU Ratio Setting:8

FSB Strap to North Bridge:333

FSB Frequency: 440

PCIE Frequency:110

DRAM Frequency DDR:1750

DRAM Command Rate: 1T

 

DRAM Timings

DRAM Timing Control: Manual

CAS# Latency:8

RAS# to CAS# Delay:7

RAS# PRE Time:7

RAS# ACT Time:20

RAS# to RAS# Delay: 4

REF Cycle Time: 60

WRITE Recovery Time: 9

READ to PRE Time: 6

 

READ to WRITE Delay(S/D): 9

WRITE to READ Delay(S): 5

WRITE to READ Delay(D): 6

READ to READ Delay(S): 4

READ to READ Delay(D): 7

WRITE to WRITE Delay(S): 4

WRITE to WRITE Delay(D): 7

DRAM Dynamic Read Control: Disable

DRAM Dynamic Write Control: disable

Ai Clock Twister: strong

Ai clock skew for channel A:auto

Ai clock skew for channel B:auto

Ai Transaction Booster:enabled 2

 

 

Voltage Settings

CPU Voltage: 1.30000

CPU PLL Voltage:1.56

NB Voltage: 1.43

DRAM Voltage:1.86...88

FSB Termination Voltage: 1.34

SB Voltage: 1.125

CPU GTL Reference:0.63

NB GTL Voltage Reference: 0.67

ta alla apo katw olla sto :auto

 

 

Gpu HD3870X2 = 855Mhz Engine/1870Mhz Memory

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τρώγεσαι με τα ρούχα σου οκ ξέρεις να κάνει Overclock δεν είπα όχι αλλά δεν ξέρουμε τι overclock ξέρεις να κάνεις

όταν παίζεις με Ln2 και πάγο τότε θα πάρεις μια άλλη όψη το πως clockάροντε τα πράγματα

 

για αρχή μάθε λίγο subtimings Performance level κλπ κλπ clockαρε κανένα δύσκολο board και μετά λέμε ότι ξέρεις να κάνεις overclock και όχι σε Core 2 Cpu πιάσε κανέναν Amd και προσπάθησε λίγο και τα λέμε μετά ;)

όχι τα Vmod δεν μου λένε κάτι και η γιαγιά μου μπορεί να κάνει το θέμα είναι να το κάνεις και σωστά και να μπορείς να τα χρεισειμοποιήσεις

τα 3.6 με αέρα εμένα μου φαίνονται πολύ λίγο πάντως για κάποιον που διατυμπανίζει για τέτοια εμπειρία :lol:

ναι σχετικό είναι το που θα φτάσει, να σε δω πάνω από τα 3.6 πως θα τους βολέψεις αν δεν φάτε τοίχο γιατί στα 3.6 και τον αδερφό μου να βάλω θα τον πάει δύσκολο πράγμα να δώσεις fsb και ρεύματα....

γίναμε όλοι υπέρτατοι overclockers με τους Core 2 :whistle:

 

μπράβο σου που βοηθάς τα παιδιά και μαγιά σου λίγοι το κάνουν

όσο για τα Vmod μου ναι ίσως το διατυμπανίζω γιατί παίρνω μια κάρτα και βγάζω τα mod μόνος μου αν δεν τα βρω στο internet και τα διατυμπανίζω γιατί μπορεί κάποιος να τα χρειαστεί :P δεν σε είδα εσένα να βγάλεις τίποτα και να το διατυμπανίζεις :P οπότε άσε τα mod για αυτούς που ξέρουν και αν θες να λέμε οτι ξέρουμε να κάνουμε overclock πάμε σε άλλη πλατφόρμα και όχι σε Core 2 που ανεβαίνουν για το τίποτα ;)

δεν ειναι μονο volts k fsb....subtimings Performance level πω πω :lol::lol: ναι μονο εσυ τα ξερεις κ κανενας αλλος μπραβο!σου ξαναειπα ειναι με αερα θα ψηνουν σουβλακια σε λιγο....τι θες να κανω τωρα να το παιζω υπερτατος ο/c σαν εσενα κ να ποσταρω vmods k να ειρωνευομαι τον κοσμο οτι μονο εγω ξερω οπως εσυ?ε οχι δεν ειμαι τοσο καμμενος κ δεν εχω να αποδειξω τιποτα σε κανεναν για αυτα που ξερω...εσυ που με ειρωνια καιγεσαι να δειξεις τις γνωσεις σου συνεχισε...δεν ασχολουμε αλλο πια...καλα κανω κ δεν διαφημιζω τα vmods μου δεν χανω κατι... ποτε δεν με ενδιεφερε να κανω τον εξυπνο με ειρωνια ουτε να κανω βιτρινα στο howbot!καλες οι γνωσεις σε αυτα αλλα δεν ειναι ολη η ζωη ενα pc!τι να πω αν πορωθηκες τοσο πια συνεχισε να τα λες μονος σου....εξαλου μονος σου το ξεκινησες ε ας το τελειωσεις κιολας....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OC party Start -------------------- 4Day ( Special Thnx to Unstable_Hero)

 

Με τον Unstable_hero:devil: και τον NIC:mrgreen: φτασαμε τον Q9450 πολυ ψηλα με 1/2 με 5/8 παει παρα περα!!!

 

Gigabyte X 48 DQ6S (775,DDR3,X48) AsusP5E64 Evolution (S775,DDR3,X48) Maximus Extreme (S775,DDR3,X38)

 

 

Unstable_Hero NIC NemesisUltra παμε για 3.6Ghz παντα με αερα!!!!

 

vXFFB2867568-02.jpg

 

 

 

Ηθελε λιγη παστουλα ακομα ομως :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol αυτά είναι τα λίγα Volt που παίζετε ? με Pll 1.56 :P

 

χαλάρωσε strap βάλε τις μνήμες σε 2Τ

κατέβασε Cl7 με 1.9 αν αντέχουν

fsb 450

το pll στο ελάχιστο αν θες να παίζει και σε ένα μήνα στα ίδια Mhz με τα ίδια Volt

ένα clik τα Gtl πάνω

 

και φτιάξε τα timmings από τις μνήμες σου :P χαλάρωσε τες τώρα να βρεις το cpu και μετά τα σφίγγεις αν μπορείς

βάλτες 8-8-8-10 και μετά τις μαζεύεις

 

δεν ειναι μονο volts k fsb....subtimings Performance level πω πω :lol::lol: ναι μονο εσυ τα ξερεις κ κανενας αλλος μπραβο!σου ξαναειπα ειναι με αερα θα ψηνουν σουβλακια σε λιγο....τι θες να κανω τωρα να το παιζω υπερτατος ο/c σαν εσενα κ να ποσταρω vmods k να ειρωνευομαι τον κοσμο οτι μονο εγω ξερω οπως εσυ?ε οχι δεν ειμαι τοσο καμμενος κ δεν εχω να αποδειξω τιποτα σε κανεναν για αυτα που ξερω...εσυ που με ειρωνια καιγεσαι να δειξεις τις γνωσεις σου συνεχισε...δεν ασχολουμε αλλο πια...καλα κανω κ δεν διαφημιζω τα vmods μου δεν χανω κατι... ποτε δεν με ενδιεφερε να κανω τον εξυπνο με ειρωνια ουτε να κανω βιτρινα στο howbot!καλες οι γνωσεις σε αυτα αλλα δεν ειναι ολη η ζωη ενα pc!τι να πω αν πορωθηκες τοσο πια συνεχισε να τα λες μονος σου....εξαλου μονος σου το ξεκινησες ε ας το τελειωσεις κιολας....

 

just lol δεν είναι αυτά που λες μόνο σώπα σου είπα να σε δω σε άλλο Cpu που θέλει χέρια για να ανέβει όχι σε Core 2

αυτά τα ξέρεις και εσύ, του αφήνεις να ανεβάζουν το Pll 1.6 :lol: και δώσε μετά αβέρτα :P

υπέρτατος δεν το παίζω ήρθα και πόσταρα χαριτολογώντας και εσύ τρώγεσαι κανονικά και δεν έχω πρόβλημα να τα ακούσεις :-) κανένα όμως

καμένος ? δεν νομίζω :-) ούτε με ξέρεις ούτε σε ξέρω ούτε προσπαθώ να αποδείξω κάτι σε κανέναν εδώ είμαι και βοηθάω όποιον και όσο μπορώ και θα βρεθούν πολλοί να στο επαληθεύσουν :-)

δεν σου είπε κανένας να ασχοληθείς από την αρχή αν εσύ δεν πήγες διακοπές και σε έχει βαρέσει η ζέστη δικό σου πρόβλημα φίλε μου...

 

βιτρίνες διαφημίζεις κλπ εμένα μόνο ένα συναίσθημα μου δείχνουν ότι έχεις και ξέρεις καλά πιο :P αφού μπορώ και τα Vmod θα βγάζω μόνος μου και τα παγκόσμια σε hardware level θα ανεβάζω στο hwbot

όντως καλές οι γνώσεις και όντος δεν είναι μόνο ένα pc η ζωή αλλά μάλλον δεν το έχεις καταλάβει καλά ακόμα :P

μάλλον είσαι από εκείνους που τα είχες έτοιμα από τον μπαμπά και ίσως για αυτό να λες εμένα καμένο αλλά δεν ξέρεις :P

αν πωρώθηκα ? μπαα δεν έχω καν την όρεξη που έχεις εσύ και που κάθομαι και σου απαντάω πολύ είναι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol αυτά είναι τα λίγα Volt που παίζετε ? με Pll 1.56 :P

 

χαλάρωσε strap βάλε τις μνήμες σε 2Τ

κατέβασε Cl7 με 1.9 αν αντέχουν

fsb 450

το pll στο ελάχιστο αν θες να παίζει και σε ένα μήνα στα ίδια Mhz με τα ίδια Volt

ένα clik τα Gtl πάνω

 

και φτιάξε τα timmings από τις μνήμες σου :P χαλάρωσε τες τώρα να βρεις το cpu και μετά τα σφίγγεις αν μπορείς

βάλτες 8-8-8-10 και μετά τις μαζεύεις

 

 

 

just lol δεν με ξέρεις οπότε άσε το ποιος είναι καμένος :P

 

 

το νορμαλ Pll 1,50V στο 3.50 ειναι οκ 1.56

ειμαι stable με 1τ

αντεχει οσο δεν φανταζεσαι αν κανω οτι λες θα πεσω πολυ!!!

 

ολλα ειναι στα πρασινα ουτε καν κιτρινα ειναι ολα πολυ normal!!!

 

ολλα τα λαμπακια (VOLTSSSS) του asus maximus extreme ειναi πρασινα αρα ειναι ολλα normal φιλε!!!

 

με 2τ και 8-8-8-10 17.300 3Dmark06

 

ειμαι τοσο stable 1 ωρα OCCT ενω μιλαω msn ακου mp3 κανω και download

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μην φαγώνεστε... ηρεμία... Τώρα μαλώνετε για το ποιός κάνει καλό Vmod και ποιός όχι.... Peace!!! Εδώ να είστε να βοηθάτε εμάς που τώρα μπαίνουμε στο κλίμα...

 

 

Μ'αρέσει που έλεγα ότι ξεχάστηκε το θέμα... είδες Thresh, το ημερολόγιο συνεχίζεται:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νορμαλ Pll 1,50V στο 3.50 ειναι οκ 1.56

ειμαι stable με 1τ

αντεχει οσο δεν φανταζεσαι αν κανω οτι λες θα πεσω πολυ!!!

 

:lol: ok αφού ξέρεις καλύτερα τότε τι με ρωτάς ? από που θα κερδίσεις και που φοβάσαι μην χάσεις 1Gb bandwidth στις μνήμες σου μέχρι να βρεις που πάει το cpu σου ?

τι έχει μεγαλύτερο αντίκτυπο στις επιδώσεις ο επεξεργαστής ή οι μνήμες ? μην φοβάσαι στο 3D Fart από τον Cpu θα κερδίσεις ποιο πολλά και το pll δεν είναι νορμάλ ούτε το ελάχιστο της Maximus 1.5V είναι πάρα πολύ για 45nm επεξεργαστές

το οποίο επιφέρει degrade τώρα αν δεν θές να το κατεβάσεις δικό σου είναι ότι θες κάντο :P αν κάθε βδομάδα θέλει και απο 0,1V παραπάνω για να είναι σταθερό στα ίδια Mhz μην παραπονεθείς ότι δεν στο είπε κανένας :P

 

ολλα ειναι στα πρασινα ουτε καν κιτρινα ειναι ολα πολυ normal!!!

 

για 65nm cpu....

 

Ρε παιδιά μην φαγώνεστε... ηρεμία... Τώρα μαλώνετε για το ποιός κάνει καλό Vmod και ποιός όχι.... Peace!!! Εδώ να είστε να βοηθάτε εμάς που τώρα μπαίνουμε στο κλίμα...

 

 

Μ'αρέσει που έλεγα ότι ξεχάστηκε το θέμα... είδες Thresh, το ημερολόγιο συνεχίζεται:P

 

ήρεμοι είμαστε :-) δεν χαλάμε καρδιές

 

ατελείωτο facepalm.jpg η κατάσταση...

 

τα είδα όλα σήμερα...

 

όσο δεν πάει όμως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο NemesisUltra

ολλα ειναι στα πρασινα ουτε καν κιτρινα ειναι ολα πολυ normal!!!

 

για 65nm cpu....

 

κανεις λαθος!!!

 

ok :P κάτι καλύτερο θα ξέρεις εσύ..

τα λέμε σε κάνα 2 βδομαδούλες :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...