Προς το περιεχόμενο

κανένα νέο για Q9450 ?


rem451

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σ' ευχαριστώ καταρχάς για την απάντησή σου, μιας και από ότι καταλαβαίνω το παρόν τόπικ έχει πέσει σε ανυποληψία και δύσκολα θα πάρω απάντηση στο ερώτημά μου.

 

Να σου πω την αλήθεια δεν με πολυνοιάζει το σκορ σε ένα μετροπρόγραμμα, με νοιάζει όμως να μην μου κόβει πολύ τη φόρα ο επεξεργαστής στα παιχνίδια. Διάβασα σε άλλα φόρουμ ότι πάνω από τα 3GHz όλοι οι επεξεργαστές είναι οκ στα παιχνίδια. Ότι δηλαδή παύει να υφίσταται το bottleneck πάνω από αυτή τη συχνότητα. Αληθεύει ή είναι μια μπούρδα που την πέταξε κάποιος;

 

Με τη μαμά ψήκτρα θα μπορέσω να πιάσω άνετα τα 3,5GHz με τον Q9450 ή θα χρειαστώ after market λύση; Δεν έχω πολλά περιθώρια, αύριο το πολύ πρέπει να αποφασίσω για να αλλάξω αν γίνεται την παραγγελία με τον Ε8500. Οπότε κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη μήπως και ξεμπερδευτώ. :-)

 

 

 

ThermalRight Extreme 120 + Artic Sylver 5( εχουμε βρει και καλυτερη παστα με τον Unstable_hero) 44-47 idle 65-68 idle και ειμαι τοσο Stable οσο δεν φανταζεσε κανω OCCT 1 ωρα και ειμαι στο internet και ακουω μουσικη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

φιλε Venisk εχουμε ιδιες μνημες!! πολυ καλες... ο ΝIC μου ειπε να τις παρω!! Corsair XMS3 CL 7 1600mhz εγω τις δουλευω στα 1760Mhz 1/2 1T 1.88Volt 8-7-7-20 Boster2 και στα 3.6Ghz ειναι οκ

 

 

τι Mhz δουλευεις τον 9450???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω...κ εγώ τις πρότεινα στον nic..στα 3.4 τον έχω κ εκεί θα τον αφήσω με όλες τις ρυθμίσεις για ρεύμα στο auto..κ στα 3.7 τον έχω πάει αλλά δεν είναι σταθερός για πολύ ώρα gaming..

Καλύτερα να ρίξεις την ταχύτητα των μνημών σου κ να τις έχεις στα 7-7-7-20..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ThermalRight Extreme 120 + Artic Sylver 5( εχουμε βρει και καλυτερη παστα με τον Unstable_hero) 44-47 idle 65-68 idle και ειμαι τοσο Stable οσο δεν φανταζεσε κανω OCCT 1 ωρα και ειμαι στο internet και ακουω μουσικη!!
την IC Diamond 7 Carat να υποθεσω...πραγματι απο τις καλυτερες ειναι σκληρη παστουλα κ κανει καλα την δουλεια της!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω...κ εγώ τις πρότεινα στον nic..στα 3.4 τον έχω κ εκεί θα τον αφήσω με όλες τις ρυθμίσεις για ρεύμα στο auto..κ στα 3.7 τον έχω πάει αλλά δεν είναι σταθερός για πολύ ώρα gaming..

Καλύτερα να ρίξεις την ταχύτητα των μνημών σου κ να τις έχεις στα 7-7-7-20..

 

δεν δοκιμασα θα αντεχουν βαση ρυθμισεων μου????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H coolaboratory είναι λίγο καλύτερη από την IC7 για όσους δεν καίγονται για την εγγύηση του cpu και θα προσέχουν όταν την βάλουν έκανα μια σύγκριση κάποτε με διάφορες πάστες και καλύτερες temps πιάνει η coolaboratory μετά η ceramic μαζί με την IC7 και μετά οι άλλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω...κ εγώ τις πρότεινα στον nic..στα 3.4 τον έχω κ εκεί θα τον αφήσω με όλες τις ρυθμίσεις για ρεύμα στο auto..κ στα 3.7 τον έχω πάει αλλά δεν είναι σταθερός για πολύ ώρα gaming..

Καλύτερα να ρίξεις την ταχύτητα των μνημών σου κ να τις έχεις στα 7-7-7-20..

 

καλυτερα θα ειναι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

http://www.hardware-infos.com/news.php?news=2293

 

και όπως έχει ειπωθεί ο Q9550 πέφτει στην τιμή του Q9450, ενώ παράλληλα βγαίνει ο Q9400 στα 190 euro :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έρχεται επίσης ο Ε7300 (η τιμή του Ε7200 πέφτει) καθώς και ο Q9650 μάλλον προς το τέλος του μήνα (όχι extreme)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...