Προς το περιεχόμενο

Υπερβολικά αργή η σελίδα/φόρουμ


Souls33k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ και καλώς σας βρήκα.

Μήπως κάτι δεν πάει καλά με τις διαφημίσεις ή τον κώδικα της σελίδας?

Κάθε σελίδα αργεί υπερβολικά πολύ για να φορτώσει (4Μbit έχω, δεν είναι τοπικό το θέμα). Ενδεικτικά αναφέρω πως για να δημιουργήσω αυτό το τόπικ μου πήρε γύρω στα 5 λεπτά. Δεν ξέρω αν τα υπόλοιπα μέλη βρίσκουν ικανοποιητική την ταχύτητα, αλλά κοιτάξτε το αν έχετε την καλοσύνη γιατί είναι σχετικά εκνευριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μου έχουν τύχει τις τελευταίες μέρες 1-2 περιπτώσεις που σε αλλαγή σελίδας το φόρτωμα δεν ολοκληρώνεται ή σε edit κάποιου μηνύματος δεν ολοκληρώνεται η εμφάνιση του αλλαγμένου μηνύματος, αλλά κάτι τόσο βαρύ όσο αναφέρει ο Souls33k δεν έχω παρατηρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Το παρατηρείς συνεχώς ή σε τυχαία διαστήματα?

 

Αν θέλεις κοίταξε εδώ:http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?goto=newpost&t=215641

κάτι πρέπει να τρέχει με τα javascript

 

Οπως είδα τώρα στον Opera,με ενεργοποιημένα τα javascript. Ξεκινάει να φορτώνει τις διάφορες εικόνες και τρώει κόλλημα (στην 16/17, αν αυτό σας λέει κάτι), μετά πάει σφαίρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το παρατηρώ συνεχώς, αλλά κατά διαστήματα. Τώρα, ας πούμε, η σελίδα και το φόρουμ μου φορτώνουν σε ικανοποιητικό χρόνο. Τί μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το παρατηρώ συνεχώς, αλλά κατά διαστήματα. Τώρα, ας πούμε, η σελίδα και το φόρουμ μου φορτώνουν σε ικανοποιητικό χρόνο. Τί μπορεί να φταίει?

 

Με ΙΕ7 τώρα κάνει 45 δεύτερα να ανοίξει νέα σελίδα. Εσύ τι πρόγραμμα χρησιμοποιείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το παρατηρώ συνεχώς, αλλά κατά διαστήματα. Τώρα, ας πούμε, η σελίδα και το φόρουμ μου φορτώνουν σε ικανοποιητικό χρόνο. Τί μπορεί να φταίει?

 

Την ώρα που έγραψες το πρώτο μήνυμα γινόντουσαν κάποιες εργασίες στον server. Πάντως όλες τις άλλες ώρες πάει πιστεύω μια χαρά.

 

Με ΙΕ7 τώρα κάνει 45 δεύτερα να ανοίξει νέα σελίδα. Εσύ τι πρόγραμμα χρησιμοποιείς?

 

Κατα πασα πιθανότητα κάτι τρέχει με τη σύνδεση σου γιατί 45 δευτερόλεπτα είναι υπερβολικός χρόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι αργεί πολύ να φορτώσει.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;Μήπως η συγκατοίκηση με το greektvsubs το προκαλεί αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νωρίτερα που έγραφα σε αυτή τη συζήτηση τις παρατηρήσεις μου, το πρόβλημα δεν ήταν οξύ.

 

Εντωμεταξύ, με την έκδοση του firefox που αναφέρει και ο gherudos, έχω το ίδιο θέμα (όχι συνέχεια): κολλάει πρώτα το insomnia και συμπαρασύρει τα άλλα tabs. Και πάλι, όχι συνέχεια.

 

Δείτε τη συζήτηση στο link που έδωσα παραπάνω και γενικά τέτοια θέματα καλύτερα να τα αναφέρετε απευθείας στο ειδικό forum που έχει το insomnia, εντοπίζονται ευκολότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι αργεί πολύ να φορτώσει.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;Μήπως η συγκατοίκηση με το greektvsubs το προκαλεί αυτό;

 

Θα ήθελα να ενημερώνετε το συγκεκριμένο θέμα όταν αντιμετωπίζεται παρόμοια προβλήματα για να μπορούμε να το ελέγχουμε άμεσα. Θα βοηθούσε να αναφέρετε τον provider και το τύπο σύνδεσης σας μιας και είναι πολλές φορές ο υπαίτιος. Συγκατοίκηση με το greektvsubs πλέον δεν υφίσταται στον ίδιο server εδώ και αρκετούς μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι με otenet 768/192 αυτή τη στιγμή κατεβάζω από http και ftp με 77ΚΒ σταθερά.Στο insomnia μόνο μου εμφανίζει αυτό το πρόβλημα.Και όταν κολλήσει για τα καλά γίνεται ακριβώς όπως το είπε ο φίλος μας παραπάνω,κολλάνε όλα τα tabs και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση του firefox.Δεν ξέρω κατά πόσο σχετίζεται αυτό με το ότι αργεί το site τόσο πολύ να φορτώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πασα πιθανότητα κάτι τρέχει με τη σύνδεση σου γιατί 45 δευτερόλεπτα είναι υπερβολικός χρόνος.

Αγαπητέ Hal9000, αν κοιτάξεις λίγο πιό πάνω ή στο subforums bugs, έχω αναφέρει ότι κολλάει σε συγκεκριμένο σημείο και στον ΙΕ και στον OPERA όταν είναι ενεργοποιημένα τα javascript και συγκεκριμένα στο σημείο "εικόνες 16/17".

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα περιοχής "dslam kalamaki".

Φιλικά....

Υ.Γ.

1. Δεν αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα σε άλλα forums ή sites Ελληνικά και ξένα.

2. Όπως βλέπω τώρα, τρώει κόλλημα όταν φορτώνει το διαφημιστκό, στην κορυφή της σελίδας (ανάμεσα στο logo insomnia και στο ανθρωπάκι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...