Προς το περιεχόμενο

Υπερβολικά αργή η σελίδα/φόρουμ


Souls33k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εμενα μου κολαγε μερικες φορες αλλα πλεον εχει να κολησει μερες...

Και εμενα δεν μου κολαγε ολος ο browser αλλα αργουσε μονο το tab που ειχε σελιδα το insomnia

 

forthnet 2play

Γλυφαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ έχω μόνιμο πρόβλημα στο άνοιγμα σελίδων, όχι κολλήματα.

Με firefox και NoScript όπου κόβω τα περισσότερα.

 

Πιθανό ρόλο παίζει η cpu , celeron 1.8 και ram 512.

10 sec μέχρι να σταματήσει η κλεψύδρα. Αργεί επίσης να μου δώσει το mouse wheel.

 

Ενώ σε core2duo 1.86 φορητό πέφτω στα 6-7 sec και με mouse wheel αρκετά γρήγορη ανταπόκριση.

 

Τελικά για μένα προσωπικά το χάζεμα του forum στο σταθερό καταλήγει προς το ανύπαρκτο ενώ στο φορητό είναι μια χαρά γιατί :

Ναι μεν τα 6-7 sec δεν έχουν μεγάλη διαφορά με τα 10 αλλά με το κλικ στο θέμα σχεδόν ακαριαία με τη ροδέλα του ποντικιού μπορώ και βλέπω τη σελίδα

Θα προτιμούσα πάντως μια σχετική αύξησησ ταχύτητας.

 

DSL HOL 11500/800

---------------------------------

Να γράψω και άλλα στοιχεία, ίσως ενδιαφέρουν.

Σταθερό με XP και όλα τα updates χωρίς υπερβολικές εγκαταστάσεις προγραμμάτων.

Σε γενικές γραμμές καθαρό σύστημα από registry κλπ. χρησιμοποιώ πολλά portable(*****).

Φορητό με vista και πολύ λίγες εγκαταστάσεις προγραμμάτων.

 

*******

Ας είναι καλά κάποιος από τους 2 σχετικά νέους Moderators (δεν θυμάμαι όνομα γιατί δεν μπορώ να βρώ το post)

που έγραψε για το Universal Extractor. Πάνω από τα μισά προγράμματα τα κάνει extract και γλυτώνω εγκαταστάσεις.

Βρήκα αυτό http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=1552516&postcount=2 από Eusebius

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο γενικότερο πρόβλημα. Πάντως, χθες, Σαββατο προς ξημερώματα Κυριακής, το site σερνόταν, ενώ άλλα παράθυρα που είχα στο firefox φόρτωναν κανονικά.

 

Σήμερα το πρωί η εικόνα είναι αρκετά καλύτερη, αν και υπάρχουν κάποιες καθυστερήσεις.

 

Conn-X 2mbit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο γενικότερο πρόβλημα. Πάντως, χθες, Σαββατο προς ξημερώματα Κυριακής, το site σερνόταν, ενώ άλλα παράθυρα που είχα στο firefox φόρτωναν κανονικά.

 

Σήμερα το πρωί η εικόνα είναι αρκετά καλύτερη, αν και υπάρχουν κάποιες καθυστερήσεις.

 

Conn-X 2mbit

 

'Eπεσες στην ώρα του backup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...