Προς το περιεχόμενο

Ποιο αντι-ιικό προτιμάτε; - antivirus poll 05/2007


Eusebius

Ποιο αντι-ιικό προτιμάτε; - antivirus poll 05/2007  

1 μέλος έχει ψηφίσει

  1. 1. Ποιο αντι-ιικό προτιμάτε; - antivirus poll 05/2007

    • Active Virus Shield (AVS)
    • avast! Home Edition
    • AVG Anti-Virus Free
    • Avira AntiVir PersonalEdition Classic
    • BitDefender Antivirus
    • CA Anti-Virus (πρώην eTrust)
    • F-Secure Anti-Virus
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee VirusScan
    • NOD32 for Windows
    • Norton Antivirus
    • Panda Antivirus
    • Sophos Anti-Virus
    • Symantec AntiVirus Corporate Edition
    • Trend Micro AntiVirus (πρώην Pc-cillin)
    • ZoneAlarm Antivirus
    • Άλλο: πείτε ποιο
    • Kανένα: έχω Linux
    • Κανένα: έχω Mac OS X
    • Kανένα: πείτε γιατί


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιστε σιγουροι ρε παιδια;

Εμενα βεβαια δεν περασε ακομα καποιος ιος , αλλα δεν μπορει να μην τους βγαζει ολο και καποιος τροπος θα υπαρχει.

Ειδα και τα αλλα antivirus , που ειτε διεγραφαν τους ιους ειτε τους επιδιωρθωναν , μπλοκαραν τα προγραμματα ή κατεληγα σε format γιατι μαζι με τους ιους διεγραφαν και κατι απο το λειτουργικο.

Ασε που καποια antivirus βλεπανε ιους εκει που δεν υπηρχαν και μπλοκαρανε τα προγραμματα.

Βεβαια οπως ειπα δεν ετυχε ακομα να περασει απο το Nod32 καποιος ιος αλλα εαν γινει αυτο τοτε θα μπορω να ξερω σιγουρα και να το κρινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 676
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

γνωριζει κανεις αν το kaspersky καθυστερει την συνδεση του internet και ποια ειναι η ρυθμιση για να το φτιαξω??? κατι τετοιο θυμαμαι οτι συμβαινει απο πιο παλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ την σουίτα της Trend-Micro (αγορασμένο) εδώ και περίπου 2.5 χρόνια (πρόσφατα έκανα την τρίτη ανανέωση). Δεν είχα μέχρι τώρα ποτέ πρόβλημα με ιό. Φυσικά έχω και ξεχωριστό spyware, αλλά όσον αφορά τους ιους, το mail, και το wifi intrusion detector είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το firewall του επίσης δουλεύει ακριβώς όπως θα ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NOD32 ελαφρύ και αξιόπιστο, η πρώτη μου επιλογή πάντα. Για antispyware, το Ad-aware πιστεύω είναι το καλύτερο. Είχα βάλει και κάποια άλλα μαζί με αυτό αλλά αυτό πάντα βρίσκει τα περίσσοτερα, οπότε το προτιμώ περισσότερο. Απο firewall έχω το zone alarm αλλά δεν μπορώ να ισχυριστώ ότι είναι το καλύτερο, μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει, ούτε δοκιμάσει άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχει μονο την δικη μου ψηφο μεχρι τωρα με το panda 3+ χρονια τωρα δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.

και εγω panda ψηφισα,με βολευει το ελληνικο μενου του,αλλα και μια φορα που το δοκιμασα στον υπολογιστη μου εμεινα ευχαριστημενος παρολο που μετα δοκιμασα nod32 avg macfee και δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wraia ala evala to nod32 kai ekana format exaityias toy par oti h dhmoskophsh eleege ayto.Gia ayto rwtaw kapoio axipopisto.Sorry kiolas.

φιλε με το nod32 βαρενει ο υπ/στης,ασε που αργει να scanarei ασε που δεν εχει και firewall

kai antispam kai antispyware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή την στιγμή το Nod32 είναι από τα πιο ελαφριά antivirus που κυκλοφορούν όσο για το antispyware και το firewall μάλλον έχετε μείνει λίγο πίσω καθώς κυκλοφορεί εδώ και λίγο καιρό το ESET Smart Security που περιέχει και τα 3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή την στιγμή το Nod32 είναι από τα πιο ελαφριά antivirus που κυκλοφορούν όσο για το antispyware και το firewall μάλλον έχετε μείνει λίγο πίσω καθώς κυκλοφορεί εδώ και λίγο καιρό το ESET Smart Security που περιέχει και τα 3..

 

 

και από τα πιο αναποτελεσματικά....σε όλα τα τεστς πατώνουν σε σχέση με τον ενθουσιασμό που δείχνουν όλοι για αυτό.

 

τι να το κάνω το ελαφρύ εάν δεν κάνει την δουλειά του.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...