Προς το περιεχόμενο

Άνθρωποι ή κτήνη;


VaSouLaKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρίν λίγη ώρα είδα κάτι στην τηλεόραση σε κάποιο τοπικό κανάλι που με στεναχώρησε παρα πολύ και με έκανε να νιώσω άσχημα για την απανθρωπιά που δείχνουν ορισμένοι άνθρωποι...

Είδα ένα κακόμοιρο σκυλάκι το οποίο το είχανε βρει στον δρόμο ,σε άσχημη κατάσταση!

Κάποιος/οι του είχανε δέσει με σύρματα το στόμα του...για να μην μπορεί να φάει και να πιει νερό.Οι κτηνίατροι είπανε ότι ήτανε έτσι σίγουρα οχτώ μέρες...

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα το ζώο να υποστεί μεγάλες σωματικές βλάβες και φυσικά να αφυδατωθεί....

Πάλι καλά οι γιατροί καταφέρανε να το σώσουνε και να το φέρουνε σε μία καλύτερη κατάσταση!!

Και εγώ αναρωτήθηκα ...τί μπορεί να οδήγησε αυτους τους ανθρώπους να κάνουν αυτή την πράξη...

 

 

Ήτανε για πλάκα??? Τους ενοχλούσε το ζώο??

Τί ακριβώς δεν μπορώ να φανταστώ...

Πάντως όποιος και να ήτανε ο λόγος (που για μένα δεν τους δικαιολογεί για την άσχημη αυτή πράξη) δεν παύει να ξεφεύγουμε με τέτοιες κινήσεις απο τα όρια της ανθρωπιας...

Πώς μπορούμε να τους χαρακτηρίσουμε ορισμένους τέτοιους???

 

Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας για αυτά τα θέματα...

 

Υ.Γ Το σκυλάκι πολλές οικογένειες το ζητάνε για να το προσέχουνε :-) πάλι καλά δλδ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

οι απαντησεις πιστευω ειναι αυτονοητες...

μια αλλη μαγνητοσκοπηση(video ;p) με ζωα να γδερνονται ζωντανα

κ να μενουν στο χωμα μεχρι να πεθανουν την εχετε δει?

πραγματικα δεν ξερω τι σκεφτονται αυτοι οι υπανθρωποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω πως πρέπει να τους κάνουμε ότι έκαναν στο σκυλάκι. Να τους δέσουμε το στόμα με σύρμα, και να τους παρατήσουμε σε ένα χαντάκι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κτήνη (ΈΛΕΟΣ Βασουλάκι !)

 

Όσο για τον "κύριο", θα συμφωνήσω ότι ο τουφεκισμός είναι πολύ γρήγορος κι ανώδυνος θάνατος για αυτόν...

 

μμμμ!!! Τι νόστιμο γατάκι:devil: (Πλάκα κάνω)

 

Ζούμε σε μια κοινωνία με ανθρωπόμορφα κτήνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κτήνη παντού

Δε ξέρω αν την προηγούμενη Τρίτη είδατε το Κουτί της Πανδώρας …έδειξε τον Κύπριο φοιτητή που το λίτζαραν οι αστυνομικοί στη Θεσσαλονίκη.

Ακόμη τους κρατάν στο σώμα…από κει και πέρα όταν βλέπεις ανθρώπους να συμπεριφέροντε σε ανθρώπους με αυτόν τον τρόπο τι να περιμένεις στα ζώα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι απαντησεις πιστευω ειναι αυτονοητες...

μια αλλη μαγνητοσκοπηση(video ;p) με ζωα να γδερνονται ζωντανα

κ να μενουν στο χωμα μεχρι να πεθανουν την εχετε δει?

πραγματικα δεν ξερω τι σκεφτονται αυτοι οι υπανθρωποι

 

αυτο ηταν απο βυρσοδεψείο, και παιρνανε τα δερματα τους για επεξεργασια.

στην καστορια τα ιδια κανουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κτήνη (ΈΛΕΟΣ Βασουλάκι !)

 

Όσο για τον "κύριο", θα συμφωνήσω ότι ο τουφεκισμός είναι πολύ γρήγορος κι ανώδυνος θάνατος για αυτόν...

 

 

:o:o:o:o:o:o είμαι έλεος καλά το είπες χάπι...(μην το πεις στον δασκαλό μου πλζ )

 

 

Πραγματικά ντρέπομαι που βλέπω τέτοιες εικόνες...να συμπεριφέρονται έτσι στα ζώα που είναι ανήμπορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κτήνη παντού

Δε ξέρω αν την προηγούμενη Τρίτη είδατε το Κουτί της Πανδώρας …έδειξε τον Κύπριο φοιτητή που το λίτζαραν οι αστυνομικοί στη Θεσσαλονίκη.

Ακόμη τους κρατάν στο σώμα…από κει και πέρα όταν βλέπεις ανθρώπους να συμπεριφέροντε σε ανθρώπους με αυτόν τον τρόπο τι να περιμένεις στα ζώα?

 

λυντσάρισμα στη θεσσαλονίκη από άλλα ζώα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...