Προς το περιεχόμενο

Διαφημιστικες γιωτομπαλιες


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά το 99% των διαφημίσεων υποτιμάει την νοημοσύνη μας. Μου δίνουν την εντύπωση οτι απευθύνονται σε ηλίθιους :rolleyes:

 

Τώρα θυμήθηκα ένα παλιό μοτο της Interamerican... «Μεγάλη και σίγουρη»!!!

Τι να εννοεί άραγε? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 329
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα μαργαριτάρια που περιγράφετε δεν τα έχω δει γιατί σπάνια παρακολουθώ τηλεόραση. Αλλά όποτε πέφτει το μάτι μου στην tv, οι διαφημίσεις παρουσιάζουν κυρίως: α)Αυτοκίνητα, β)Δάνεια (+πιστωτικές κάρτες), γ)Κινητά τηλέφωνα. Αυτές είναι οι βασικές ανάγκες του Έλληνα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πιο σιχαμερες και γυφτικες τελειως ειναι του Τζαμπο στο ραδιοφωνο και των Μακιτα στην ερα σπορ

ενας καραγκιοζης που λεει οτι επεσε σε κινηση και κοβει δρομο με τα πριονια και το παιζει εξυπναδα

οπως και τα Χριστουγεννα παλι που ειχαν βαλει ηχους απο πριονια και τρυπανια να παιζουν τα καλαντα

Τι πιο ευχαριστο

LOL... πραγματικα ολες οι διαφημησεις στην ΕΡΑ ειναι για να βαρας το κεφαλι σου στον τοιχο

+1 για μιλκομπουκαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μην ανοίγουμε το θέμα ραδιόφωνο, κάθε μια διαφήμιση είναι τραγική, πόσο μάλλον ερα-σπορ που στοχεύει σε ταξιτζήδες και νταλικέριδες

 

ακόμα συχαίνομαι κάθε διαφήμιση κινητού, και ειδικά τον τζιλιμπ΄θρα της tim που να του σπάσω το κεφάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Διαβάζοντας το topic θυμήθηκα τη διαφήμιση μιας ταινίας στο ΣΤΑΡ. Ήταν ένα θρίλερ Β' διαλογής (αν κρίνω από τον τίτλο και το τρέιλερ, γιατί δεν κάθισα να τη δω κιόλας) και έλεγε ο εκφωνητής: "Μια ταινία από τον Μετρ του τρόμου, Στίβεν Κάρπεντερ" (σαν να λέμε δηλαδή, ο άσος του σασπένς, Τζόνι Χίτσκοκ).

 

Από διαφημίσεις προϊόντων, κι εγώ τη συγκεκριμένη διαφήμιση της φόρθνετ τη βρήκα απαράδεκτη (και έχω κι εγώ φορθνετ). Αντίθετα, οι διαφημίσεις του ΟΤΕ γενικά μου αρέσουν περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Molto συμφωνω κ γω, απαραδεκτες.

Οπως και οι διαφημισεις τις Κιντερ. Νταξυ προοριζονται για παιδια αλλα εδω και χρονια σε ΟΛΑ τους τα προιοντα ειναι αθλιες. Ειδικα στις διαφημησεις της κλασσικης Κιντερ ειναι λες και εχουν κλωνοποιησει το ιδιο παιδι σε 100 αποχρωσεις.

Επισης διαφημησεις οι οποιες ειναι σε αλλη γλωσσα (απορυπαντικα, σαπουνια κ τετοια) και εχουν βαλει τα ελληνικα απο πανω πρεπει να απαγορευονται και οι υπευθυνοι να σταυρωνονται.

 

Καλυτερες διαφημησεις απο την Axe δεν προκειτε να δουμε στην ελληνικη ΤιΒι. Ουυυ Abdul!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σποτακι της Toyota που κανει οτο-στοπ η εξωγήινη. έλεος το θέμα, έλεος και η συνεχής επανάληψη της (μέτρησαν οτι με αυτο το σποτ πουλάνε περισσότερα κάρα; ).

 

Μακίτα και Ντουροστίκ ειναι πλέον στο Πάνθεον των εργαλείων μαζικών λοβοτομών. Αλι στους ποδοσφαιρόφιλους που δεν πιάνουν αλλους αθλητικούς σταθμούς πλην ΛΕΡΑ

 

 

πολύ γέλιο η καινούρια "τομάτες έχετε; τι περιμένουμε; το καλοκαίρι" :lol: :lol:

ελπιζω να μην μας τι δειχνουν κι αυτη για τα επόμενα 10 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακίτα και Ντουροστίκ ειναι πλέον στο Πάνθεον των εργαλείων μαζικών λοβοτομών. Αλι στους ποδοσφαιρόφιλους που δεν πιάνουν αλλους αθλητικούς σταθμούς πλην ΛΕΡΑ

 

A, καλα, ειδικα στρατο στην Ξανθη που δεν επιανε ΣπορΦΜ ειχα φαει πολυ Παιδοφιλια και Κτηνοβασια πως διαολο λεγεται εκεινο για τους κηνυγους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...