Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο "πρωταγωνιστής" παίζει μια χαρά το ρόλο του..

Αλλιώς θα είχαμε το τρίο στούτζες.

 

Σωστός. Εμένα πάντως με τράβηξε ο πρωταγωνιστής από τα πρώτα επεισόδια. Είναι συμπαθητικός βρε παιδί μου, σε κάνει να θέλεις να ασχοληθείς μαζί του.

 

Η απάντηση στο παρακάτω...

 

Θα σκάσω.. Δεν θα αντέξω και άλλο χρόνο εκτός απο τον φετινό :P

 

...είναι αυτή:

 

δε με ενοχλεί που δεν εμφανιζεται η mother...

ετσι κρατάει περισσότερο η σειρά...Και μια σειρά που ονομάζεται "πως γνωρισα τη μητερα σας", σημαίνει ότι μόλις το δείξει αυτό, πρέπει να τελειώσει... Οπότε, μια χαρά είναι κ ετσι!

 

Ωραίο το πρώτο επεισόδιο! Στα γνωστά υψηλά standard. Εγώ νιώθω ότι η σειρά είναι στο αποκορύφωμά της, οπότε θέλω να τραβήξει άλλες 4 σεζόν (1-2 ακόμα στα πολύ υψηλά επίπεδα και 2 ακόμα όπου στην πρώτη θα κάνει μικρή πτώση και στην τελευταία θα έχουμε ένα ωραίο φινάλε με όλες τις απαντήσεις που θέλουμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

το σκηνικό που το παίζει καλός/κακός καθηγητής με σκότωσε... δάκρυσα.

 

 

Σε αυτό, αλλα και στα σκηνικά με τον Μπαρνέι. Κοπανιόμουν, δεν ξέρω αν ήταν πραγματικά τοσο αστείο ή είχα καιρό να το δω και μου έλειψε. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον γιατί σας νοιάζει τόσο πολύ μερικούς να μάθετε ποιά είναι η μητέρα??

2ον μου άρεσε το επισοδειάκι , αρκετά καλές στιγμές και μου άρεσε και η 4η σεζόν πολύ, πολλοί νομίζω οτι ξενέρωσαν με την αναμονή για να δείς τη μητέρα που νομίζω επίσης οτι δεν είναι αυτό το νόημα της σειράς

3ον σιγά μην έδειχνε την μητέρα στην τάξη ρε παιδιά... ήμαρτον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, αν δεν πουνε την μητερα σε αυτη την χρονια, θα αρχισει να κατανταει βαρετο.

 

Ολες οι σειρες που εχουν αυτοτελη επεισοδια, πρεπει να πηγαινουν προς μια γενικη κατευθυνση... Αν υπολογισετε, οτι την μητερα θα την μαθουμε σε τελευταιο επεισοδιο μιας σειρας, και μετα θα εχουμε ακομα 1 χρονια για να την..κουτουπωσει, τοτε καταλαβαινετε οτι τραβαει μακρυα η βαλιτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον γιατί σας νοιάζει τόσο πολύ μερικούς να μάθετε ποιά είναι η μητέρα??

 

Εντάξει, κάνουμε και λίγο χαβαλέ. Προσωπικά πιστεύω πως έχει φάση να προσπαθούμε να μπούμε στο μυαλό των σεναριογράφων και να κάνουμε τις δικές μας υποθέσεις. Δε νομίζω άλλωστε πως θεωρεί κανείς ότι θα μας έδιναν τη μητέρα στο πιάτο από το πρώτο επεισόδιο της νέας season, ακόμα κι αν αυτή η season είναι η τελευταία.

 

Ολες οι σειρες που εχουν αυτοτελη επεισοδια, πρεπει να πηγαινουν προς μια γενικη κατευθυνση... Αν υπολογισετε, οτι την μητερα θα την μαθουμε σε τελευταιο επεισοδιο μιας σειρας, και μετα θα εχουμε ακομα 1 χρονια για να την..κουτουπωσει, τοτε καταλαβαινετε οτι τραβαει μακρυα η βαλιτσα...

 

Μα τα επεισόδια δεν είναι αυτοτελή, συνδέονται μεταξύ τους οδεύουν προς μια γενική κατεύθυνση, να δούμε ποια είναι η μητέρα των παιδιών του. Από εκεί και πέρα, οι σεναριογράφοι μπορούν να το χειριστούν όπως θέλουν το θέμα οπότε μπορεί να έχουμε άλλες 4 seasons που λέει ο λόγος (μπορεί και περισσότερες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε για κάποιον σαν τον klainman που απο τι διαβασα βλεπει την σειρά απο το 2005! λογικο ειναι για αυτον να ειναι βαρετο... Εγω που την βλεπω απο περσι δεν με πολυ νοιαζει:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αυτό είναι που με φοβίζει στο να μη δείξουν και φέτος τη mother. Οτι θα με κουράσει και θα την παρατήσω. Αν βγάζανε άμεσα άλλες 4 σεζόν δεν είχα πρόβλημα να κάτσω να τις δώ σερί. Κανένα κιόλας.. Το βάθος χρόνου όμως πλέον (αν δεν φανεί φέτος) θα αρχίσει να με ενοχλεί.

 

Επίσης το οτι θα φανεί η mother δεν σημαίνει τίποτα για την σειρά... Θα μπορούσαμε κάλλιστα να την ξέρουμε απο την 1η σεζόν και απλά να διηγείται και να είναι μια κωμωδία καταστάσεων. Όπως μας έβαλαν σε αυτό το τριπάκι μπορούν και να μας βγάλουν και να συνεχίσουν τη σειρά με 10δες άλλους τρόπους.

 

Eγώ εμμένω και στα εναλλακτικά σενάρια όπως η mother να μην είναι γυναίκα του ted και άλλα τέτοια και παίζει χοντρά μια τέτοια σειρά να μην τελειώσει απλά με ένα "την γνώρισε->παντρεύτηκαν->κάναν παιδιά->τέλος". Ακόμα ακόμα σε ένα τέτοιο τέλος ο ted μπορεί να μην βρίσκει ποτέ την "one" και να απευθύνεται απλά στα παιδιά "αλλωνών" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...