Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη ταξη των οικονομικων εγω πιστευω πως εννοουσε. Αλλωστε πηγε και καλα να πει που καθοταν η μανα, αλλα μετα το γυρισε στην ξανθουλα.

 

 

 

Σωστά, το είχα ξεχάσει αυτό. Damn.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Εγώ κατάλαβα ότι εννοούσε το τμήμα της αρχιτεκτονικής. Γιατί υποτίθεται πως όταν αφηγούνταν τα γεγονότα ήξερε ήδη ότι είχε κάνει λάθος στις αίθουσες, εμείς απλά το είδαμε στη πορεία.

 

Κι όμως

 

Στην πρoηγούμενη σεζόν έδειχνε την ίδια αίθουσα και έλεγα οτι εκει μέσα ήταν η γυναίκα του.. :) Καλή πουσ$@#ια μας παίξανε :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι και το άλλο όμως

 

 

Η γυναίκα του να είχε κάνει κι αυτή λάθος και να βρίσκονταν κι αυτή σε λάθος αίθουσα. Ποτέ δε ξέρεις πόσο πανούργος μπορεί να είναι ένας σεναριογράφος.

 

 

Εν τω μεταξύ πήξαμε στα spoilers, όσοι δεν έχουν δει το επεισόδιο θα ξερογλείφονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά θα έπρεπε απλά να επαναδιατυπώσω, θα το αποφύγω όμως και θα σε ρωτήσω τι γνώμη έχεις για τις υποκριτικές ικανότητες της Lily, μεμονωμένα σαν χαρακτήρας αλλά και σε σύγκριση με τον Ted.

 

Και για να μην παρεξηγηθώ, τη Lily γενικότερα την εκτιμώ πολύ, περισσότερο απ' τη Robin. Ω ναι.

Η Lily είναι φυσική κωμικός ρε συ.

 

Έγραψα μια περιγραφή για τον Τεντ αλλά δεν θέλω να κακολογώ πολύ ηθοποιούς και την έσβησα. Πάντως δεν έχει κανένα ρόλο να τον βοηθήσει να παίξει κωμικά, και δεν είχε και ποτέ του. Οπότε καλύτερα να μη μιλήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Lily είναι φυσική κωμικός ρε συ.

 

Εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι σε κάποιες φάσεις υπερβάλλει, έχει μονίμως και ένα περίεργο ύφος. Δε θέλω να την κρίνω γενικότερα αλλά τον καλό κωμικό δεν τον κάνουν μόνο οι ατάκες.

 

Και μια και μίλησα για ύφος, έχω και ένα θέμα με τη Robin. Μερικές φορές τη βλέπω να χαζογελάει και δε μπορώ να καταλάβω αν είναι ο τρόπος της να παίζει το χαρακτήρα της ή απλά δε μπορεί να κρατηθεί και ο σκηνοθέτης απογοητευμένος κρατάει το πλάνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μόλις πήρα 4 ομορφότατα screenies τα οποία δεν τα ανεβάζω λόγω μεγέθους και κάθομαι και κάνω odd one out...

Αν δεν γμιέται ο σεναριογράφος τότε ίσως να καταλήξω κάπου και να το συνδυάσω στα episodes to come :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μόλις πήρα 4 ομορφότατα screenies τα οποία δεν τα ανεβάζω λόγω μεγέθους και κάθομαι και κάνω odd one out...

Αν δεν γμιέται ο σεναριογράφος τότε ίσως να καταλήξω κάπου και να το συνδυάσω στα episodes to come :)

 

Αυτή τη βλέπεις πουθενά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσεξα κατι στο τελος του επεισοδιου αλλα μπορει να ειναι και φαντασια μου.

 

Λοιπον:

 

 

Barney & Robin πηγαινουν για δεκατιανο(lol) και καθως η καμερα γυριζει, μια γκομενα βγαινει απο το ΜακΛαρενς την οποια η καμερα ΣΑΝ να θελει να την δειξει και καθως Λιλυ,Τεντ,Μαρσαλ βγαινουν απο την πολυκατοικια, ο Τεντ την κοιταζει καθως φευγει, ΙΣΩΣ επειδη του θυμιζει κατι επειδη ηταν πριν στην ταξη.Δεν ξερω, ισως λεω παπαριες :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη βλέπεις πουθενά;

 

There there... Βάσισα το σβήσιμο στην φορά της κάμερας όταν πήγαινε να κάνει το καλό :-)

 

Εκτός απο αυτά που έσβησα (άντρες/άσχημες κτλ) μπορεί εύκολα να σβήσει κανείς και αρκετές άλλες.. Το πρόβλημα είναι στις 1-2 τελευταίες σειρές όπου σίγουρα εκεί θα καθόταν (ντεμέκ) η mother..

 

 

screencapture3182807721.jpg

screencapture2.jpg

screencapture1z.jpg

screencaptureh.jpg

 

 

Όσο γι αυτό στο τέλος... Και γω το πρόσεξα αλλα πιστεύω οτι ήταν άκυρο... Θέλω να πιστέυω δηλαδή, γιατί δεν με άρεσε η κινεζούλα :P

Δεν θα βάλουν κάποια ιδιαίτερη για γυναίκα του (έγχρωμη/κινέζα κτλ). Θα βάλουν μια αντικειμενικά ωραία (όχι πολύ) τύπου robin..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδιά του τα είδαμε, τον TED τον είδαμε, αν τα παιδιά του είχαν "εξωτική" μητέρα, δε θα είχαν φυλετικά χαρακτηριστικά της; Μάλλον έγχρωμες/κινέζες κλπ μπορούμε να τις αποκλείσουμε με ασφάλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε τη βρήκα.

 

00.16 Δεύτερη σειρά τέταρτη από δεξιά, αυτή δεν είναι;

 

Έχει και σπέσιαλ χαμόγελο

 

Exm.. Πούντη;;; :P Ένα ζόμπι βλέπω στη σειρά που λές εσύ αλλα έχει και πιο άσχημες αν το ψάξεις :P

 

Σωστός ο angmar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια δεν είναι ρε συ; Πρώτη από αριστερά με το χαμόγελο τζοκόντα, δίπλα στον ξανθό με το ριγέ μπλουζάκι, αυτή του 3χ12 δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά όμως:

 

Φαίνεται καλύτερα στο 0¨18 αυτή που λές... Αλλα στο 13"35 εκτός του οτι δεν μοιάζει τόσο πολύ απο κοντά, η κάμερα ξεκινάει να φεύγει για δεξιά για να μας δείξει τη mother ενώ αυτή καθόταν ακριβώς πίσω απο την (damn) ξανθιά..

Τις βλέπω τώρα δίπλα δίπλα.. Μοιάζουν αρκετά αλλα κάτι δεν μου κάθεται καλά.. δεν είμαι 100% σίγουρος..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...