Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναλύοντας το οπτικοακουστικό υλικό σκέφτηκα το εξής.

 

 

 

Αν υποθέσουμε ότι η γυναίκα είναι όντως ξανθιά, βρισκόταν στην τάξη των οικονομικών και τη στιγμή που ο Ted πάει να μας δείξει τη γυναίκα (13:35) σταματάει στο σωστό σημείο, πάμε σε αυτή τη photo.

 

bscap0001t.jpg

 

Η γυναίκα θα μπορούσε να είναι η δεσποινίδα που έχω σημειώσει με το κόκκινο, έχει όμως ένα ύφος αγουροξυπνημένης με hangover και φαίνεται άγρια.

 

Δυο σειρές πιο πάνω υπάρχει μια κενή θέση όμως. Σκηνοθετικά αν ήθελαν να μας δείξουν κάτι θεωρώ ότι η θέση από μόνη της θα εξυπηρετούσε το σκοπό της. Μια ξανθιά στο κέντρο, με ένα χαμόγελο ίσως ή με ένα ιδιαίτερο μπλουζάκι θα μας τραβούσε τη προσοχή.

 

Άρα λέω εγώ τώρα. Μήπως τη στιγμή που πήγε να μας τη δείξει εκείνη δεν ήταν εκεί; Μπορεί να ήρθε μετά ή να την είχε σταμπάρει ο Ted από πριν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η θα μπορουσε να ειναι αυτη που λεει ο φρενζυ απο το 3χ12 και απλα η καμερα πηγε παραπερα, μονο και μονο για να γυρισει ξανα πισω, σε στυλ 'oh wait, καθοταν πισω απο την ξανθια"

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε καμμενοι εγκεφαλοι με τι ασχολειστε? :P

 

Γιατι πρεπει η ηθοποιος που θα κανει την μητερα των παιδιων του Ted να βρισκεται μεσα στην αιθουσα? Ποιος ο λογος να το κανει αυτο ο σκηνοθετης? Αφου δεν την δειχνει ετσι και αλλιως. Σταματηστε, για το καλο σας ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά όμως:

 

Φαίνεται καλύτερα στο 0¨18 αυτή που λές... Αλλα στο 13"35 εκτός του οτι δεν μοιάζει τόσο πολύ απο κοντά, η κάμερα ξεκινάει να φεύγει για δεξιά για να μας δείξει τη mother ενώ αυτή καθόταν ακριβώς πίσω απο την (damn) ξανθιά..

Τις βλέπω τώρα δίπλα δίπλα.. Μοιάζουν αρκετά αλλα κάτι δεν μου κάθεται καλά.. δεν είμαι 100% σίγουρος..

 

 

Όχι ρε συ δεν κοιτάς στο σωστό μέρος. τέρμα αριστερά στο 0.16 όχι πάνω από την ξανθιά, στο αριστερό μέρος. Κατάξανθος με ασπρο-μπλε ριγέ μπλουζάκι, δίπλα του, δεύτερη σειρά.Στο 0.18 δεν φαίνεται καθόλου αυτή είναι αριστερά από την κάμερα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα respect τέτοια ανάλυση ούτε στο Lost! :D

 

Πολύ καλό το πρώτο επεισόδιο, φοβερό γέλιο και μ'αρεσε το όλο σκηνικό με Μπαρνεϋ και Ρομπιν.

Το μαστίγωμα στην πόρτα απλά δεν υπάρχει, ΦΟΒΕΡΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το είδα και εγώ... btw χέστηκα για την μαμά... και ποτέ να μην την δείξει με τα πανέξυπνα μπρος- πίσω και πως δένει η ιστορία δεν με νοιάζει καν...

 

 

το σκηνικό που το παίζει καλός/κακός καθηγητής με σκότωσε... δάκρυσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πιστευω οτι τζαμπα παλευετε να βρειτε την μητερα.

Απο την στιγμη που οι ιδιοι οι δημιουργοι δεν ξερουν ποσες season θα κρατησει ακομα η σειρα, δεν υπαρχει περιπτωση να εβαλαν την ηθοποιο (και σιγα μην εχουν καβατζωσει ηθοποιο απο τωρα) μεσα σε μια αιθουσα με γυναικες.

Δεν νομιζω να την εχουμε δει (την actual ηθοποιο, οχι ενα ξανθο κεφαλι απο πισω πχ), εκτος και αν προκειται για καποια που ηδη εχει παιξει κανονικα σε καποιο επεισοδιο.

 

Θα εβαζα στοιχημα οτι εχουν διαφορα εναλλακτικα τελη, για καθε περιπτωση που μπορει να εμφανιστει, και απλα παιζουν μαζι μας.

Απλα οταν εμφανιστει μπορει να την προσθεσουν σε καποιο flashback στο περιφημο club και στην ταξη ψηφιακα, οπως εκαναν (εξυπνα) με τον τρελαμενο barman την προηγουμενη season. Εκει μπορει και να αποκτησει νοημα η αδεια θεση που προσεξε ο slipknot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

frenzy αυτή που λές δεν της μοιάζει καν ορέ αυτηνής στο πάρτυ(βάλτες δίπλα δίπλα) και επίσης είναι απο την εντελώς άλλη πλευρά που ξεκινάει να πάει η κάμερα..

 

Μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι slipknot αλλα το οτι η κάμερα ξεκίνησε τόσο γρήγορα προς τα εκεί εμένα με κάνει να καταλάβω οτι η γυναίκα έιναι στην δεξιά άκρη της τάξης.. Όσο για την κενή θέση.. Παίζει άνετα αλλα έχει ούτως η άλλως πολλές κενές θέσεις εκει γύρω..

Πιστεύω οτι την έχουμε δεί την ηθοποιό και σίγουρα έχει εμφανιστεί σαν φόντο και στο πάρτυ αλλα και στην αίθουσα.

Ψήνομαι όταν θα έχω χρόνο να κάνω μια αντιπαράθεση των ατόμων στο πάρτυ και στην άιθουσα μήπως και βρεθεί κάτι κοινό..

Δεν καίγομαι τόσο πολύ.. Αλλα περισσότερο για το γαμώτο :P

Το μόνο που με φοβίζει είναι να μην είναι καμια αχώνευτη η γυναίκα και ξενερώσω εντελώς.. Η stella ας πούμε ήταν οκ... Το φοβάμαι λίγο αυτό γενικά. Sweet θα είναι το πρώτο χαρακτηριστικό της για να απευθυνθεί σε όλους. Τώρα τα υπόλοιπα.. Αν είναι καστανή θα αντιπαρατεθεί στο μυαλό μας με τη robin (unfair cause robin>all) ενώ αν είναι ξανθιά θα είναι πολύ κλισέ...

Dunno.. Πολύ την χάρηκα την πρεμιέρα της season :D

Αντε να δείξει τη γυναίκα φέτος και μετά ας το τραβήξουν 43523 σεζόν σαν κωμωδία καταστάσεων/friends like...

 

Θα σκάσω.. Δεν θα αντέξω και άλλο χρόνο εκτός απο τον φετινό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σκάσω.. Δεν θα αντέξω και άλλο χρόνο εκτός απο τον φετινό :P

 

Στην ουσία αυτό , συν του ότι είναι μια πετυχημένη σειρά όσον αφορά το χιούμορ είναι αυτά που σε κρατάνε. Φοβούνται και αυτοί τι θα γίνει αν αποκαλύψουν την μάδερ στα νούμερα. Κάτι ανάλογο με τον δολοφόνο στο Twin Peaks... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα πραγματικά αν και φέτος δεν δω καμία εξέλιξη στη mother θα το παρατήσω... Τα χρονικά διαστήματα είναι τεράστια για κάποιον που τον "νοιάζει" η συνέχεια της σειράς... Εδώ σε ολόκληρο λόστ και φτάσανε με τα χίλια ζόρια και μέσω δομοκού στην 6η σεζόν και με τεράστια άλματα στην ιστορία απο ένα σημείο και μετά..

Μια γαμωmother δεν μπορούν να τελειώσουν σε 4εις σεζόν; Θα βλέπουμε "legen-dary" σκηνές για κάνα δυο χρόνια ακόμα μέχρι να δεηθούν; Την βλέπω απο την αρχή την σειρά και πλέον είναι 4ος χρόνος που $#%@#% το μυαλό μου. (την πρώτη την είδα μαζεμένη). Φτάνει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα πραγματικά αν και φέτος δεν δω καμία εξέλιξη στη mother θα το παρατήσω... Τα χρονικά διαστήματα είναι τεράστια για κάποιον που τον "νοιάζει" η συνέχεια της σειράς... Εδώ σε ολόκληρο λόστ και φτάσανε με τα χίλια ζόρια και μέσω δομοκού στην 6η σεζόν και με τεράστια άλματα στην ιστορία απο ένα σημείο και μετά..

Μια γαμωmother δεν μπορούν να τελειώσουν σε 4εις σεζόν; Θα βλέπουμε "legen-dary" σκηνές για κάνα δυο χρόνια ακόμα μέχρι να δεηθούν; Την βλέπω απο την αρχή την σειρά και πλέον είναι 4ος χρόνος που $#%@#% το μυαλό μου. (την πρώτη την είδα μαζεμένη). Φτάνει :P

 

Εντάξει υπάρχει και η λύση να περιμένεις να τελειώνει η season και να τα βλέπεις όλα μαζεμένα :P (αν μπορείς να περιμένεις!)

 

πάντως η σειρά

wait for it..

a little more

a little bit more

bit more

a bit morrrre

it's coming

ΤΑ ΣΠΑΕΙ xD

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1ο επεισόδιο, δεν ήταν ΤΟΣΟ καλό όσο το περιμενα (εκτός αν ήμουν εγώ ντεφορμέ)!!!!

 

ψιλομετρια η σκηνή με μπαρνευ και ρόμπιν κλειδωμένους μέσα στο δωμάτιο, και...ρομαντικό τέλος!

 

 

δε με ενοχλεί που δεν εμφανιζεται η mother...

ετσι κρατάει περισσότερο η σειρά...Και μια σειρά που ονομάζεται "πως γνωρισα τη μητερα σας", σημαίνει ότι μόλις το δείξει αυτό, πρέπει να τελειώσει... Οπότε, μια χαρά είναι κ ετσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν πει οι δημιουργει οτι σε αυτην την σεζον θα αποκαλυφθει η μητερα. Το χθεσινο επισοδιο μετριο-προς καλο με αρκετες καλες σκηνες:-D

 

??? Link κάτι; Μακάρι να είναι έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...