Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κουρασε παιδια το diablo... τα ιδια και τα ιδια πλεον, εγω εχω παρα πολυ καιρο να μπω. Φτασαμε σε ενα σημειο και τελος.

Εγω μηδενισα τα πρωτα 2 μπατμαν και τωρα παιζω να μηδενισω το batman origins που ειναι καταπληκτικο.

Παραλληλα ριχνω και μερικα battlefield 4 ετσι για αλλαγη. Αναμενω επισης το football manager 2017

και εκει αν βγει καλο θα πεσει λιωσιμο.

τι να κυνηγησω πλεον εδω... τα paragon?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτάξτε, το ότι παίζει λίγο "αγένεια' (λες καλησπέρα και σε γειώνουν) εν πολλοίς ισχύει.

 

Προσωπικά πάντως, όποτε έχω ζητήσει βοήθεια μου έχει δοθεί - και δεν είμαι και "one of the guys" είτε στο insomnia, είτε στο clan. Μπορώ και να κατονομάσω ( :-D  ) τα παιδιά που όχι μόνο βοήθησαν, αλλά έκαναν  και το extra mile - respect.

 

Πολλές φορές από μόνος μου όταν βλέπω καποιον low level στη season τον βοηθάω να πάει 70.

 

Όποιος θέλει κατι ingame, μου λέει, ίδιο char name => tzelen  :-) Αν έχω χρόνο, δεν έχω αρνηθεί ποτέ βοήθεια  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουρασε παιδια το diablo... τα ιδια και τα ιδια πλεον, εγω εχω παρα πολυ καιρο να μπω. Φτασαμε σε ενα σημειο και τελος.

Εγω μηδενισα τα πρωτα 2 μπατμαν και τωρα παιζω να μηδενισω το batman origins που ειναι καταπληκτικο.

Παραλληλα ριχνω και μερικα battlefield 4 ετσι για αλλαγη. Αναμενω επισης το football manager 2017

και εκει αν βγει καλο θα πεσει λιωσιμο.

τι να κυνηγησω πλεον εδω... τα paragon?!

Σωστός ο παίκτης , πρέπει να βγάλουν νέο με καλύτερο endgame content
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό είναι να λέμε αυτό που πραγματικά συμβαίνει και όχι '' με κούρασε'' .

Diablo σημαίνει ατελείωτο μαζοχιστικό grinding.

Το ίδιο και το ίδιο συνέχεια μέχρι να πιάσεις το άπιαστο.

Όλα τα άλλα είναι casual κατάσταση - δεκτό, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Αν όμως δεν είναι το στιλ μας, δεν κατηγορούμε το game, όπως δεν θα ήταν σωστό για παράδειγμα να κατηγορήσω το battlefield 4 εφόσον το δοκίμασα, δεν μου άρεσε και το παράτησα γιατί προφανώς υπάρχουν χιλιάδες άλλοι που το γουστάρουν και καίγονται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υπηρχε το Auction House και παιζανε και φραγκα τοτε θα κρατουσε πολυ περισσοτερο...

το μονο που θα θυμαμαι απο αυτο το παιχνιδι οσο περνανε τα χρονια ειναι οτι το αγορασα αρχικα, αλλα εβγαλα τα λεφτα

του και κατι ψιλα παραπανω και επαιζα τσαμπα!!!!!!

Επισης ενα θυμα που αγορασε με αληθινα λεφτα μια βλακεια που ειχα βαλει για πλακα με 5 ευρω!!!!!!!!!

Μακαρι να υπηρχε auction house...!!! :devil: :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποτε παιζαμε diablo 2 και καιγομασταν μερονυκτα αλλη εποχη βεβαια τοτε θα πειτε!  το 3 το χαλασανε πολυ ενω θα μπορουσαν να ειχαν βαλει τα γραφικα του 3 και το gameplay του 2 θα χαρακτηριζοταν απολυτο game.... για μενα τουλαχιστον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου άποψη είναι οτι είναι άδικο να χαρακτηρίζεις ένα παιχνίδι "κούρασε" όταν το έχεις παίξει για εκατοντάδες ώρες...

Συμφωνώ ότι χρειάζεται ένα σπρώξιμο ή νέο περιεχόμενο, αλλά σίγουρα τα νέα patches είχαν πολλά να δώσουν.

Κατ' εμέ το D3 (και λιγότερο το RoS) πάσχει από βάθος στο campaign. Είτε λόγο story είτε λόγο cheesiness γενικότερου είτε λόγο πιο αδιάφορης μουσικής (από τους προκατόχους). Εγώ νομίζω εκεί πάσχει σε βάθος και χαρακτήρα. Προσωπικά δεν έπαιζα ποτέ d2 για grinding μόνο. Τώρα νομίζω παίζω d3 γι αυτό το λόγο. Ελπίζω αν βγει νέος τίτλος να δώσει το χαρακτήρα που χρειάζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

 Season 7 will be  ending on the following dates and times:

-Europe:Friday,October 14@ 5:00 p.m. CEST

 

Season 8 will begin about one week afterward on these dates:

 -Europe:Friday,October 21@ 5:00 p.m. CEST

 

Δεν έχουν βγάλει ακόμα PTR ,οπότε μάλλον πάμε για Season χωρίς καινούριο patch(πρώτη φορά), με βάση και αυτό "Its possible we could roll an Era or a Season without a patch" (http://i.imgur.com/an57kE9.png)

Aν δεν ανακοινώσουν κάτι (D4/D3 expansion) στην Blizzcon θα έχουμε ουσιαστικά το τέλος της σειράς.

 

R.I.P. Diablo

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

πάντα ανενεργό ήταν το κλαν ατομα 2-3 online που δεν σου λεγανε ουτε καν καλημερα....

κάνεις λάθος

απλά το diablo όπως είναι τώρα είναι νεκρό

δεν ήταν πάντα έτσι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ασχολείσαι, Σάββατο βράδυ από τα 100 άτομα μόνο 1 online (o leader ήταν) και μου περιέγραψε την κατάσταση. Είτε μόνος είτε στο clan του inso το ίδιο και το αυτό είναι. 

Γιατι υπεχρεωμενοι ειναι οσοι μπηκαν στο clan να ειναι παντα online γιατι ορισμενοι νιωθουν μοναξιες?

 

Σε οποιον δεν αρεσει το clan σε οποιοδηποτε παιχνιδι μπορει να κοιταξει αλλου. Αντι να λεμε και ευχαριστω που ορισμενα παιδια πηραν την πρωτοβουλια και εφτιαξαν και clan στο diablo για το insomnia(γιατι σε αλλα παιχνιδια εννοειται οτι δεν παιζει κατι τετοιο)και ασχοληθηκαν και αρκετο διαστημα(4.5χρονια σχεδον εχει που πρωτοβγηκε το παιχνιδι),τους την λετε και ολας.

πάντα ανενεργό ήταν το κλαν ατομα 2-3 online που δεν σου λεγανε ουτε καν καλημερα....

Ναι και?

καλό είναι να λέμε αυτό που πραγματικά συμβαίνει και όχι '' με κούρασε'' .

Diablo σημαίνει ατελείωτο μαζοχιστικό grinding.

Το ίδιο και το ίδιο συνέχεια μέχρι να πιάσεις το άπιαστο.

Όλα τα άλλα είναι casual κατάσταση - δεκτό, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Αν όμως δεν είναι το στιλ μας, δεν κατηγορούμε το game, όπως δεν θα ήταν σωστό για παράδειγμα να κατηγορήσω το battlefield 4 εφόσον το δοκίμασα, δεν μου άρεσε και το παράτησα γιατί προφανώς υπάρχουν χιλιάδες άλλοι που το γουστάρουν και καίγονται.

Η απλα ορισμενοι δεν λενε να καταλαβετε οτι οι καιροι απο τις εποχες του Diablo 2 που οι περισσοτεροι ουτε internet δεν ειχαν εχουν αλλαξει. Η βιβλιοθηκη του pc πλεον σε σχεση με παλια ειναι κυριολεκτικα ατελειωτη για να μην μπορει να πει καποιος οτι το βαρεθηκε.

 

Επισης οσον αφορα το καψιμο και τις ωρες που λες,ενας που επαιξε Diablo 3 50ωρες με ενα που εχει κλεισει 5000ωρες ειναι και οι δυο casual.Οκ για να ξεχωρισουν οι πιο καμμενοι βγαλανε χαρακτηρισμους οπως hardcore και αλλες χαζομαρες αλλα και οι 2 κατηγοριες αυτες σκοπο εχουν να παιξουν ενα παιχνιδι για διασκεδαση,οσες ωρες τους προσφερει στον καθενα.

Η μονη αλλη κατηγορια εκτως του casual ειναι ο αυτος ο οποιος ξεχωριζει απο τον casual γιατι πληρωνεται για το παιχνιδι που παιζει(καλη ωρα στα τουρνουα διαφωρων παιχνιδιων)απο σπονσορες,streaming και τουρνουα.

Ολα τα αλλα ειναι πραγματικα να ειχαμε να λεγανε.

 

Επισης κακως υπαρχει παραπονο για το Diablo.Δοξα το Θεο 4χρονια τωρα για τετοιο παιχνιδι ( και στις μερες μας κιολας σε σχεση και με αλλα παιχνιδια) μια χαρα τα πηγε και τα εβγαλε τα χρηματα του και με το παραπανω.Το ιδιο και το path of exile φυσικα.Μονο ενα expansion ή Diablo 4 θα αλλαξει ριζικα την κατασταση.

 

Τι να πουν και κατι αλλα παιχνιδια οπως Van Helsing και Torchlight 2 που μετα απο λιγο διαστημα και ειναι νεκρα απο κοσμο και ενδιαφερον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τα λες

αλλά το path of exile που κολλάει με αυτά που λες για το diablo 3 ?

To path of exile το αναφερω γιατι ειναι το μονο παιχνιδι κατηγοριας Diablo 3 που εχει και αυτο αντοχη στον χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει διαφορά αν ξεκινήσεις το παιχνίδι με το expansion η να παίξεις μονο το αρχικό ? Δεν εχω ασχοληθεί με diablo και γενικα με τέτοιου είδους παιχνίδια ,έπαιξα το demo και μου άρεσε και θα ήθελα να το δοκιμάσω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...